Safranbolu 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Safranbolu sonuçlarında CHP %36,0 ile birinci, AK Parti %35,7 ile ikinci; fark 0,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 1,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,1 (+4,5 puan). 81 mahalle ve köy arasından 21'inde CHP önde. CHP en güçlü Hüseyinçelebi Mahallesi (%48,6); AK Parti en güçlü Geren Köyü (%74,1). Katılım %80,1 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Safranbolu 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Safranbolu, Karabük, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Safranbolu | Karabük | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 13.745 | %36,0 | %19,5 | %34,5 | +1,5 |
| AK Parti | 13.619 | %35,7 | %36,6 | %32,4 | +3,2 |
| MHP | 4.223 | %11,1 | %21,2 | %6,6 | +4,5 |
| Yeniden Refah | 2.323 | %6,1 | %13,6 | %7,0 | −0,9 |
| İYİ Parti | 1.620 | %4,2 | %2,6 | %4,6 | −0,3 |
| Zafer Partisi | 1.003 | %2,6 | %2,1 | %2,4 | +0,2 |
| Saadet | 574 | %1,5 | %1,8 | %1,3 | +0,2 |
| BTP | 521 | %1,4 | %0,7 | %0,4 | +1,0 |
| Büyük Birlik | 138 | %0,4 | %0,3 | %1,3 | −0,9 |
| DEVA Partisi | 110 | %0,3 | %0,2 | %0,5 | −0,2 |
| SOL Parti | 101 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| TİP | 71 | %0,2 | %0,2 | %0,6 | −0,4 |
| HÜDA PAR | 55 | %0,1 | %0,2 | %0,7 | −0,5 |
| Millet | 49 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 26 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Safranbolu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 202 | 49.759 | 39.871 | %80,1 | 38.178 | 1.693 |
Safranbolu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 15 Temmuz Mahallesi | AK Parti | %36,5 | %37,0 | %51,9 | 1.606 |
| Ağaçkese Köyü | AK Parti | %12,0 | %56,0 | %87,2 | 180 |
| Akçasu Mahallesi | AK Parti | %33,7 | %40,5 | %88,4 | 397 |
| Akkışla Köyü | AK Parti | %12,2 | %59,2 | %89,7 | 232 |
| Akören Köyü | AK Parti | %14,0 | %56,0 | %83,6 | 61 |
| Alören Köyü | AK Parti | %13,3 | %58,1 | %93,0 | 114 |
| Aşağı Tokatlı Mahallesi | CHP | %37,7 | %35,6 | %82,0 | 1.108 |
| Aşağıçiftlik Köyü | AK Parti | %15,4 | %60,4 | %100,0 | 97 |
| Aşağıdana Köyü | AK Parti | %16,5 | %39,2 | %95,9 | 170 |
| Aşağıgüney Köyü | AK Parti | %9,1 | %49,7 | %85,0 | 187 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %44,1 | %31,1 | %78,6 | 1.754 |
| Babasultan Mahallesi | AK Parti | %34,8 | %41,1 | %83,9 | 676 |
| Bağcığaz Köyü | AK Parti | %17,6 | %36,8 | %87,1 | 85 |
| Bağlarbaşı Mahallesi | CHP | %39,1 | %33,3 | %77,4 | 3.568 |
| Barış Mahallesi | AK Parti | %34,0 | %37,8 | %78,8 | 4.377 |
| Bostanbükü Köyü | AK Parti | %18,3 | %50,8 | %79,5 | 1.365 |
| Cabbar Köyü | AK Parti | %26,4 | %31,2 | %93,5 | 155 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %28,5 | %33,0 | %97,4 | 227 |
| Cemalcaymaz Mahallesi | CHP | %41,7 | %33,1 | %75,7 | 2.025 |
| Cücahlı Köyü | AK Parti | %27,0 | %41,3 | %97,1 | 69 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %20,0 | %45,7 | %94,9 | 39 |
| Çavuş Mahallesi | CHP | %37,3 | %33,3 | %92,9 | 126 |
| Çavuşlar Köyü | CHP | %33,7 | %30,6 | %96,1 | 205 |
| Çerçen Köyü | AK Parti | %18,1 | %58,5 | %77,0 | 126 |
| Çeşme Mahallesi | CHP | %47,4 | %22,7 | %85,5 | 124 |
| Çıraklar Köyü | AK Parti | %19,4 | %59,2 | %82,4 | 119 |
| Danişment Köyü | CHP | %32,5 | %22,1 | %96,5 | 86 |
| Davutobası Köyü | AK Parti | %13,2 | %63,6 | %98,1 | 162 |
| Değirmencik Köyü | AK Parti | %17,8 | %58,0 | %92,6 | 176 |
| Dereköy | AK Parti | %23,5 | %28,4 | %97,8 | 90 |
| Düzce Köyü | AK Parti | %18,2 | %51,8 | %89,8 | 127 |
| Emek Mahallesi | CHP | %41,8 | %30,6 | %80,1 | 8.575 |
| Esentepe Mahallesi | CHP | %36,9 | %34,9 | %78,0 | 7.455 |
| Gayza Köyü | AK Parti | %13,8 | %37,2 | %78,9 | 185 |
| Geren Köyü | AK Parti | %22,2 | %74,1 | %75,7 | 37 |
| Gökpınar Köyü | AK Parti | %1,4 | %49,3 | %98,7 | 79 |
| Gündoğan Köyü | AK Parti | %34,3 | %40,0 | %85,1 | 47 |
| Hacıhalil Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %35,6 | %82,1 | 117 |
| Hacıhasan Köyü | CHP | %34,4 | %30,2 | %99,0 | 101 |
| Hacılarobası Köyü | CHP | %37,3 | %31,3 | %91,0 | 78 |
| Harmancık Köyü | AK Parti | %32,1 | %46,4 | %80,0 | 35 |
| Hüseyinçelebi Mahallesi | CHP | %48,6 | %30,1 | %93,8 | 208 |
| İnceçay Köyü | CHP | %43,5 | %27,5 | %89,0 | 173 |
| İsmetpaşa Mahallesi | AK Parti | %35,8 | %48,8 | %88,5 | 564 |
| İzzetpaşa Mahallesi | AK Parti | %30,8 | %31,6 | %96,4 | 138 |
| Kadıbükü Köyü | CHP | %38,8 | %35,9 | %94,6 | 112 |
| Karaali Mahallesi | AK Parti | %28,4 | %45,3 | %87,2 | 117 |
| Karacatepe Köyü | AK Parti | %19,3 | %47,4 | %93,7 | 63 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %19,4 | %43,7 | %93,3 | 120 |
| Karıt Köyü | AK Parti | %13,2 | %55,8 | %68,9 | 196 |
| Kehler Köyü | AK Parti | %21,8 | %41,4 | %91,8 | 98 |
| Kırıklar Köyü | AK Parti | %28,4 | %46,6 | %93,3 | 104 |
| Kirkille Mahallesi | AK Parti | %22,7 | %45,6 | %76,2 | 816 |
| Konarı Köyü | CHP | %40,6 | %31,8 | %92,0 | 376 |
| Kuzyakahacılar Köyü | AK Parti | %31,1 | %52,2 | %95,8 | 95 |
| Kuzyakaköseler Köyü | AK Parti | %23,3 | %39,6 | %100,6 | 166 |
| Kuzyakaöteköy | AK Parti | %7,0 | %44,2 | %104,3 | 47 |
| Musalla Mahallesi | AK Parti | %30,0 | %38,7 | %86,8 | 386 |
| Navsaklar Köyü | AK Parti | %29,6 | %43,0 | %100,0 | 138 |
| Nebioğlu Köyü | AK Parti | %34,4 | %41,0 | %92,0 | 225 |
| Oğulören Köyü | AK Parti | %9,3 | %53,5 | %88,2 | 51 |
| Ovacuma Köyü | CHP | %32,7 | %30,8 | %89,4 | 378 |
| Ovaköseler Köyü | AK Parti | %23,1 | %49,1 | %84,0 | 219 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %15,9 | %51,4 | %98,1 | 158 |
| Pelitören Köyü | AK Parti | %20,8 | %56,3 | %76,7 | 73 |
| Sakaralan Köyü | AK Parti | %9,1 | %63,6 | %82,1 | 28 |
| Sarıahmetli Köyü | AK Parti | %18,2 | %72,7 | %70,8 | 48 |
| Satköy | AK Parti | %14,8 | %63,0 | %87,1 | 31 |
| Sırçalı Köyü | AK Parti | %32,0 | %36,0 | %95,4 | 109 |
| Sine Köyü | AK Parti | %21,9 | %48,4 | %94,2 | 69 |
| Tayyip Köyü | AK Parti | %24,6 | %41,7 | %94,0 | 199 |
| Tintin Köyü | AK Parti | %23,8 | %38,5 | %96,9 | 161 |
| Tokatlı Köyü | CHP | %37,3 | %36,2 | %79,8 | 1.052 |
| Toprakcuma Köyü | AK Parti | %11,1 | %65,4 | %90,4 | 94 |
| Üçbölük Köyü | AK Parti | %40,5 | %42,9 | %84,5 | 103 |
| Yazıköy | CHP | %30,3 | %28,9 | %83,7 | 753 |
| Yenimahalle Mahallesi | CHP | %46,8 | %26,2 | %77,3 | 5.015 |
| Yolbaşı Köyü | AK Parti | %17,4 | %54,5 | %90,2 | 143 |
| Yörükköy | CHP | %45,9 | %30,6 | %93,5 | 108 |
| Yukarıçiftlikköy | AK Parti | %11,8 | %54,4 | %87,2 | 78 |
| Yukarıdana Köyü | AK Parti | %20,1 | %48,1 | %98,0 | 205 |
İlgili sonuçlar