Osmanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Osmanlı Mahallesi sonuçlarında AK Parti %38,7 ile birinci, Yeniden Refah %23,2 ile ikinci; fark 15,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 6,3 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %23,2 (+16,3 puan). AK Parti oy oranında Melikgazi ilçesindeki 58 mahalle ve köy arasında 25'inci sırada. 33 sandık, 11.117 kayıtlı seçmen. Katılım %75,6 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Osmanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Osmanlı Mahallesi, Melikgazi, Kayseri, Türkiye karşılaştırması
PartiOyOsmanlı MahallesiMelikgaziKayseriTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti3.037%38,7%37,0%34,0%32,4+6,3
Yeniden Refah1.822%23,2%20,3%19,2%7,0+16,3
CHP870%11,1%15,4%15,5%34,5−23,4
İYİ Parti772%9,8%12,9%14,0%4,6+5,3
Büyük Birlik492%6,3%3,0%4,1%1,3+5,0
Saadet289%3,7%4,4%3,8%1,3+2,4
Zafer Partisi276%3,5%4,8%4,1%2,4+1,1
SOL Parti43%0,5%0,1%0,1%0,2+0,4
DEVA Partisi39%0,5%0,5%0,6%0,5+0,0
EMEP33%0,4%0,1%0,1%0,1+0,3
TİP32%0,4%0,2%0,2%0,6−0,2
HÜDA PAR31%0,4%0,2%0,3%0,7−0,3
BTP29%0,4%0,4%0,4%0,4+0,0
Gelecek Partisi27%0,3%0,1%0,1%0,1+0,2
TKP20%0,3%0,2%0,2%0,2+0,0
Millet14%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
Vatan Partisi10%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
TKH7%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
Osmanlı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3311.1178.404%75,67.843561

Melikgazi ilçesindeki diğer mahalle ve köyler