Polateli 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Polateli sonuçlarında CHP %31,3 ile birinci, AK Parti %29,3 ile ikinci; fark 1,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 3,2 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,5 (+19,9 puan). 22 mahalle ve köy arasından 8'inde CHP önde. CHP en güçlü Kaymakam Kürşat Ağca Mahallesi (%59,1); AK Parti en güçlü Bektaşoğlu Köyü (%52,7). Katılım %91,6 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Polateli 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Polateli, Kilis, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Polateli | Kilis | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 934 | %31,3 | %33,4 | %34,5 | −3,2 |
| AK Parti | 876 | %29,3 | %30,3 | %32,4 | −3,1 |
| MHP | 790 | %26,5 | %22,5 | %6,6 | +19,9 |
| İYİ Parti | 293 | %9,8 | %4,1 | %4,6 | +5,2 |
| BTP | 22 | %0,7 | %1,2 | %0,4 | +0,4 |
| Büyük Birlik | 19 | %0,6 | %0,5 | %1,3 | −0,6 |
| Saadet | 18 | %0,6 | %0,7 | %1,3 | −0,7 |
| HÜDA PAR | 12 | %0,4 | %0,8 | %0,7 | −0,3 |
| Millet | 10 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,3 |
| TİP | 9 | %0,3 | %0,2 | %0,6 | −0,3 |
| Vatan Partisi | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Polateli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 24 | 3.398 | 3.112 | %91,6 | 2.985 | 127 |
Polateli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atatürk Mahallesi | MHP | %27,3 | %20,2 | %81,9 | 249 |
| Bağarası Köyü | AK Parti | %26,2 | %40,8 | %91,7 | 387 |
| Bektaşoğlu Köyü | AK Parti | %12,7 | %52,7 | %101,9 | 54 |
| Belenözü Köyü | CHP | %35,0 | %28,9 | %96,1 | 228 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %31,4 | %27,9 | %97,8 | 91 |
| Dümbüllü Köyü | CHP | %44,8 | %28,6 | %75,0 | 144 |
| Eğlen Köyü | AK Parti | %22,0 | %48,8 | %85,4 | 48 |
| Ekrem Çetin Mahallesi | AK Parti | %19,6 | %41,1 | %93,8 | 130 |
| Kaymakam Kürşat Ağca Mahallesi | CHP | %59,1 | %22,6 | %95,2 | 105 |
| Kızılgöl Köyü | CHP | %39,5 | %15,8 | %78,0 | 50 |
| Ömercik Köyü | CHP | %51,8 | %37,5 | %76,7 | 73 |
| Ömeroğlu Köyü | MHP | %29,5 | %19,4 | %93,0 | 143 |
| Polatbey Köyü | MHP | %20,3 | %28,6 | %91,7 | 303 |
| Sosyal Konutlar Mahallesi | AK Parti | %17,9 | %43,4 | %100,0 | 113 |
| Söğütlü Köyü | MHP | %28,3 | %16,7 | %91,4 | 70 |
| Şehit Ali Mahallesi | MHP | %25,4 | %17,8 | %98,4 | 123 |
| Taşlıalan Köyü | CHP | %46,9 | %15,6 | %94,3 | 35 |
| Ürünlü Köyü | AK Parti | %22,4 | %31,3 | %93,1 | 160 |
| Yeniyapan Köyü | CHP | %45,0 | %29,1 | %92,2 | 387 |
| Yeniyurt Köyü | AK Parti | %16,7 | %36,9 | %97,7 | 86 |
| Yeşilpınar Köyü | AK Parti | %35,3 | %36,5 | %97,8 | 93 |
| Yılanca Köyü | CHP | %36,4 | %18,2 | %92,3 | 326 |
İlgili sonuçlar