Delice 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Delice sonuçlarında AK Parti %35,9 ile birinci, MHP %22,0 ile ikinci; fark 13,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 3,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,0 (+15,4 puan). 50 mahalle ve köy arasından 25'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Arbışlı Köyü (%73,8); MHP en güçlü Doğanören Köyü (%67,0). Katılım %89,1 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Delice 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Delice, Kırıkkale, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Delice | Kırıkkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.716 | %35,9 | %28,5 | %32,4 | +3,5 |
| MHP | 1.667 | %22,0 | %21,3 | %6,6 | +15,4 |
| Yeniden Refah | 1.657 | %21,9 | %6,6 | %7,0 | +14,9 |
| CHP | 1.314 | %17,4 | %35,8 | %34,5 | −17,2 |
| İYİ Parti | 82 | %1,1 | %2,7 | %4,6 | −3,5 |
| Saadet | 64 | %0,8 | %1,0 | %1,3 | −0,5 |
| DEVA Partisi | 24 | %0,3 | %0,4 | %0,5 | −0,1 |
| BTP | 15 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| TİP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
| HÜDA PAR | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
| DP | 8 | %0,1 | %0,3 | %0,3 | −0,2 |
| SOL Parti | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Delice seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 57 | 8.789 | 7.832 | %89,1 | 7.570 | 262 |
Delice mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akboğaz Köyü | MHP | %21,2 | %59,6 | %86,9 | 61 |
| Aktepe Mahallesi | AK Parti | %41,7 | %10,7 | %94,7 | 450 |
| Alçılı Köyü | Yeniden Refah | %19,6 | %6,5 | %81,7 | 60 |
| Arbışlı Köyü | AK Parti | %73,8 | %6,6 | %82,3 | 79 |
| Aşağıihsangazili Köyü | AK Parti | %57,1 | %5,4 | %89,7 | 68 |
| Baraklı Köyü | MHP | %18,3 | %56,7 | %94,0 | 67 |
| Bozköy | MHP | %17,6 | %39,6 | %81,4 | 113 |
| Büyükafşar Köyü | CHP | %2,8 | %0,0 | %74,1 | 247 |
| Büyükyağlı Köyü | AK Parti | %38,4 | %16,6 | %93,0 | 343 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %38,0 | %16,8 | %93,2 | 411 |
| Çatallı Köyü | CHP | %22,7 | %5,2 | %95,4 | 108 |
| Çatallıkarakoyunlu Köyü | Yeniden Refah | %25,4 | %13,4 | %89,7 | 78 |
| Çerikli-Gökçebel Mahallesi | AK Parti | %54,4 | %27,6 | %91,6 | 298 |
| Çerikli-Merkez Mahallesi | MHP | %23,9 | %52,7 | %92,3 | 260 |
| Çerikli-Sakarya Mahallesi | AK Parti | %38,4 | %37,3 | %91,3 | 597 |
| Çerikli-Yeni Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %31,9 | %92,1 | 604 |
| Çerikli-Yerlikent Mahallesi | MHP | %32,0 | %43,5 | %91,6 | 491 |
| Çoğul Köyü | MHP | %34,9 | %44,2 | %80,0 | 55 |
| Çongar Köyü | AK Parti | %51,4 | %3,7 | %76,9 | 147 |
| Dağobası Köyü | AK Parti | %51,4 | %7,3 | %65,7 | 175 |
| Derekışla Köyü | AK Parti | %64,3 | %4,8 | %72,1 | 61 |
| Doğanören Köyü | MHP | %21,1 | %67,0 | %72,7 | 154 |
| Elmalı Köyü | CHP | %4,2 | %0,8 | %89,1 | 138 |
| Evliyalı Köyü | AK Parti | %40,3 | %38,7 | %81,2 | 149 |
| Fadılobası Köyü | AK Parti | %30,4 | %10,7 | %89,1 | 64 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %17,3 | %92,8 | 641 |
| Gözükızıllı Köyü | AK Parti | %46,5 | %9,3 | %84,3 | 51 |
| Hacıobası Köyü | Yeniden Refah | %24,5 | %1,0 | %74,8 | 143 |
| Halitli Köyü | Yeniden Refah | %31,3 | %4,0 | %89,6 | 173 |
| Herekli Köyü | AK Parti | %54,5 | %9,1 | %92,9 | 14 |
| İmirli Köyü | CHP | %4,8 | %19,2 | %95,5 | 111 |
| Karabekir Mahallesi | AK Parti | %43,6 | %15,4 | %89,3 | 131 |
| Karaköseli Köyü | CHP | %25,6 | %7,0 | %86,0 | 50 |
| Karpuz Köyü | AK Parti | %70,0 | %0,0 | %85,7 | 35 |
| Kavakköy | AK Parti | %64,9 | %6,4 | %84,5 | 116 |
| Kocabaş Köyü | CHP | %9,9 | %6,6 | %90,5 | 168 |
| Kurtoğlu Köyü | MHP | %26,0 | %45,2 | %76,0 | 100 |
| Kuzayyurt Köyü | AK Parti | %40,7 | %30,2 | %90,8 | 98 |
| Küçükafşar Köyü | CHP | %4,0 | %1,1 | %89,9 | 198 |
| Meşeyayla Köyü | CHP | %1,7 | %5,9 | %89,6 | 134 |
| Mimar Sinan Mahallesi | Yeniden Refah | %33,6 | %11,4 | %95,2 | 434 |
| Ocakbaşı Köyü | AK Parti | %57,1 | %30,6 | %84,7 | 59 |
| Sarıyaka Köyü | MHP | %30,9 | %50,9 | %95,9 | 195 |
| Şahçalı Köyü | Yeniden Refah | %22,1 | %27,3 | %98,7 | 79 |
| Taşyazı Köyü | CHP | %16,1 | %6,5 | %94,1 | 34 |
| Tatlıcak Köyü | AK Parti | %50,0 | %20,0 | %85,7 | 35 |
| Tavaözü Köyü | Yeniden Refah | %20,9 | %21,7 | %92,1 | 126 |
| Tekkeköy | AK Parti | %59,3 | %11,6 | %91,6 | 95 |
| Yaylayurt Köyü | AK Parti | %64,7 | %19,2 | %94,1 | 170 |
| Yeniyapan Köyü | AK Parti | %69,5 | %1,1 | %80,2 | 121 |
İlgili sonuçlar