Eti Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Eti Mahallesi sonuçlarında CHP %51,9 ile birinci, MHP %28,8 ile ikinci; fark 23,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 17,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %28,8 (+22,2 puan). CHP oy oranında Ereğli ilçesindeki 87 mahalle ve köy arasında 12'nci sırada. 13 sandık, 4.269 kayıtlı seçmen. Katılım %75,7 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Eti Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Eti Mahallesi, Ereğli, Konya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyEti MahallesiEreğliKonyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.599%51,9%39,9%14,6%34,5+17,4
MHP887%28,8%34,5%4,5%6,6+22,2
Yeniden Refah318%10,3%13,5%22,9%7,0+3,3
İYİ Parti91%3,0%4,2%3,8%4,6−1,6
Zafer Partisi64%2,1%2,3%3,4%2,4−0,4
Saadet38%1,2%1,7%3,1%1,3−0,1
Memleket17%0,6%0,5%0,3%0,3+0,3
BTP16%0,5%0,5%0,3%0,4+0,2
SOL Parti14%0,5%0,3%0,1%0,2+0,3
DP9%0,3%0,5%0,8%0,3−0,0
DEM Parti8%0,3%1,1%1,7%5,8−5,5
DEVA Partisi7%0,2%0,4%0,5%0,5−0,2
TİP6%0,2%0,1%0,1%0,6−0,4
Vatan Partisi4%0,1%0,2%0,1%0,1+0,0
HÜDA PAR3%0,1%0,3%0,3%0,7−0,6
TKP1%0,0%0,1%0,1%0,2−0,2
Eti Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
134.2693.232%75,73.082150

Ereğli ilçesindeki diğer mahalle ve köyler