Kuluncak 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kuluncak sonuçlarında MHP %36,2 ile birinci, CHP %34,1 ile ikinci; fark 2,1 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 29,6 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,5 (+19,5 puan). 28 mahalle ve köy arasından 13'ünde MHP önde. MHP en güçlü Boğaziçi Mahallesi (%83,5); CHP en güçlü Alvar Mahallesi (%94,2). Katılım %85,7 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kuluncak 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kuluncak, Malatya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kuluncak | Malatya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 2.021 | %36,2 | %1,6 | %6,6 | +29,6 |
| CHP | 1.904 | %34,1 | %28,0 | %34,5 | −0,4 |
| Yeniden Refah | 1.478 | %26,5 | %15,0 | %7,0 | +19,5 |
| İYİ Parti | 56 | %1,0 | %1,4 | %4,6 | −3,6 |
| Büyük Birlik | 51 | %0,9 | %1,6 | %1,3 | −0,4 |
| Saadet | 33 | %0,6 | %1,4 | %1,3 | −0,7 |
| HÜDA PAR | 12 | %0,2 | %0,5 | %0,7 | −0,5 |
| TİP | 7 | %0,1 | %0,5 | %0,6 | −0,5 |
| BTP | 7 | %0,1 | %0,4 | %0,4 | −0,2 |
| TKP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Kuluncak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 32 | 6.854 | 5.874 | %85,7 | 5.576 | 298 |
Kuluncak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alvar Mahallesi | CHP | %5,4 | %94,2 | %91,0 | 277 |
| Aşağıselimli Mahallesi | MHP | %38,2 | %34,1 | %89,7 | 204 |
| Bahçelievler Mahallesi | MHP | %49,6 | %16,2 | %80,5 | 353 |
| Başören Mahallesi | CHP | %5,6 | %92,5 | %92,7 | 177 |
| Bıyıkboğazı Mahallesi | MHP | %71,9 | %9,6 | %86,0 | 143 |
| Bicir Mahallesi | CHP | %16,1 | %83,2 | %93,3 | 313 |
| Boğaziçi Mahallesi | MHP | %83,5 | %8,2 | %97,7 | 88 |
| Ciritbelen Mahallesi | CHP | %18,6 | %57,8 | %89,7 | 117 |
| Çayköy Mahallesi | Yeniden Refah | %35,0 | %12,6 | %76,9 | 143 |
| Çörmü Mahallesi | CHP | %19,7 | %80,3 | %94,5 | 200 |
| Göğebakan Mahallesi | MHP | %57,3 | %30,0 | %90,1 | 141 |
| İlisuluk Mahallesi | MHP | %37,5 | %24,5 | %81,7 | 568 |
| İsmetpaşa Mahallesi | CHP | %29,7 | %47,1 | %92,1 | 191 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %20,5 | %51,8 | %78,4 | 292 |
| Karabük Mahallesi | Yeniden Refah | %42,2 | %10,9 | %90,5 | 74 |
| Karaçayır Mahallesi | CHP | %29,1 | %47,0 | %94,3 | 298 |
| Karıncalık Mahallesi | Yeniden Refah | %33,5 | %25,8 | %90,3 | 267 |
| Karlık Mahallesi | MHP | %73,7 | %12,1 | %83,2 | 125 |
| Kaynarca Mahallesi | MHP | %46,5 | %0,9 | %75,4 | 175 |
| Kızılhisar Mahallesi | Yeniden Refah | %38,9 | %16,8 | %83,0 | 581 |
| Kızılmağara Mahallesi | Yeniden Refah | %42,4 | %0,8 | %83,5 | 164 |
| Konaktepe Mahallesi | CHP | %8,2 | %85,5 | %86,8 | 136 |
| Kömüklü Mahallesi | MHP | %51,7 | %4,2 | %86,1 | 144 |
| Ortapınar Mahallesi | MHP | %58,9 | %14,4 | %94,9 | 198 |
| Sofular Mahallesi | MHP | %48,8 | %13,9 | %76,1 | 586 |
| Sultanlı Mahallesi | Yeniden Refah | %26,5 | %16,0 | %88,6 | 490 |
| Temüklü Mahallesi | MHP | %59,1 | %15,9 | %83,5 | 109 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %43,9 | %30,4 | %81,7 | 300 |
İlgili sonuçlar