Gürgentepe 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gürgentepe sonuçlarında CHP %47,6 ile birinci, AK Parti %41,6 ile ikinci; fark 6,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 13,0 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %41,6 (+9,2 puan). 23 mahalle ve köy arasından 7'sinde CHP önde. CHP en güçlü Akören Mahallesi (%92,7); AK Parti en güçlü Şirinköy Mahallesi (%86,9). Katılım %90,1 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gürgentepe 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gürgentepe, Ordu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gürgentepe | Ordu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 5.220 | %47,6 | %25,6 | %34,5 | +13,0 |
| AK Parti | 4.566 | %41,6 | %40,8 | %32,4 | +9,2 |
| İYİ Parti | 735 | %6,7 | %19,8 | %4,6 | +2,1 |
| Yeniden Refah | 285 | %2,6 | %6,7 | %7,0 | −4,4 |
| Saadet | 38 | %0,3 | %1,1 | %1,3 | −1,0 |
| Zafer Partisi | 29 | %0,3 | %1,1 | %2,4 | −2,2 |
| Büyük Birlik | 28 | %0,3 | %1,0 | %1,3 | −1,0 |
| BTP | 27 | %0,2 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
| TİP | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
| TKP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| SOL Parti | 8 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
Gürgentepe seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 50 | 13.147 | 11.846 | %90,1 | 10.977 | 869 |
Gürgentepe mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağızlar Mahallesi | CHP | %83,1 | %12,5 | %87,1 | 766 |
| Akmescit Mahallesi | AK Parti | %34,6 | %41,6 | %88,9 | 773 |
| Akören Mahallesi | CHP | %92,7 | %4,5 | %89,4 | 500 |
| Akyurt Mahallesi | CHP | %72,5 | %21,5 | %84,9 | 1.078 |
| Alaseher Mahallesi | AK Parti | %18,1 | %65,0 | %93,4 | 378 |
| Bahtiyarlar Mahallesi | AK Parti | %14,2 | %68,2 | %86,1 | 879 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %30,8 | %54,5 | %93,2 | 295 |
| Çatalağaç Mahallesi | AK Parti | %42,8 | %51,3 | %92,2 | 307 |
| Döşek Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %55,7 | %92,5 | 984 |
| Eskiköy Mahallesi | AK Parti | %34,8 | %47,4 | %92,1 | 529 |
| Göller Mahallesi | CHP | %88,2 | %7,5 | %85,5 | 428 |
| Gülbelen Mahallesi | CHP | %89,8 | %7,1 | %94,3 | 230 |
| Gültepe Mahallesi | AK Parti | %16,3 | %74,6 | %92,0 | 251 |
| Hasancık Mahallesi | AK Parti | %16,6 | %64,2 | %92,3 | 404 |
| Işıktepe Mahallesi | CHP | %81,7 | %14,5 | %89,9 | 1.108 |
| Muratçık Mahallesi | AK Parti | %24,5 | %63,2 | %95,2 | 526 |
| Okçabel Mahallesi | AK Parti | %25,6 | %56,7 | %90,6 | 522 |
| Şirinköy Mahallesi | AK Parti | %5,5 | %86,9 | %94,4 | 160 |
| Tepeköy Mahallesi | AK Parti | %17,5 | %66,5 | %90,2 | 684 |
| Tikenlice Mahallesi | AK Parti | %44,6 | %46,7 | %91,1 | 822 |
| Tuzla Mahallesi | AK Parti | %31,8 | %52,2 | %95,6 | 181 |
| Yurtseven Mahallesi | CHP | %77,7 | %17,2 | %90,1 | 849 |
| Yurtyeri Mahallesi | AK Parti | %19,8 | %65,5 | %91,9 | 493 |
İlgili sonuçlar