Kadirli 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kadirli sonuçlarında CHP %37,0 ile birinci, AK Parti %26,4 ile ikinci; fark 10,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 2,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,1 (+14,5 puan). 80 mahalle ve köy arasından 47'sinde CHP önde. CHP en güçlü Akova Köyü (%76,7); AK Parti en güçlü Kesikkeli Köyü (%68,9). Katılım %80,7 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kadirli 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kadirli, Osmaniye, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kadirli | Osmaniye | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 26.853 | %37,0 | %24,8 | %34,5 | +2,5 |
| AK Parti | 19.137 | %26,4 | %27,0 | %32,4 | −6,1 |
| MHP | 15.287 | %21,1 | %26,2 | %6,6 | +14,5 |
| Yeniden Refah | 3.854 | %5,3 | %2,1 | %7,0 | −1,7 |
| İYİ Parti | 3.342 | %4,6 | %11,5 | %4,6 | +0,0 |
| Zafer Partisi | 1.520 | %2,1 | %1,9 | %2,4 | −0,3 |
| Büyük Birlik | 567 | %0,8 | %1,6 | %1,3 | −0,5 |
| Saadet | 388 | %0,5 | %0,9 | %1,3 | −0,8 |
| DP | 311 | %0,4 | %1,2 | %0,3 | +0,1 |
| BTP | 298 | %0,4 | %0,5 | %0,4 | +0,0 |
| EMEP | 220 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| Gelecek Partisi | 219 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Millet | 206 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| TİP | 198 | %0,3 | %0,3 | %0,6 | −0,3 |
| HÜDA PAR | 72 | %0,1 | %0,5 | %0,7 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 64 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| SOL Parti | 55 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Kadirli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 310 | 95.424 | 77.035 | %80,7 | 72.591 | 4.444 |
Kadirli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 7 Mart Mahallesi | CHP | %34,9 | %30,5 | %74,7 | 3.550 |
| Akköprü Köyü | CHP | %35,4 | %28,7 | %97,4 | 191 |
| Akova Köyü | CHP | %76,7 | %8,9 | %97,8 | 92 |
| Anberinarkı Köyü | CHP | %38,5 | %26,3 | %80,0 | 434 |
| Aşağıbozkuyu Köyü | CHP | %33,7 | %23,5 | %89,7 | 407 |
| Aşağıçiyanlı Köyü | CHP | %48,1 | %29,3 | %74,9 | 331 |
| Aydınlar Köyü | CHP | %30,1 | %28,9 | %92,5 | 929 |
| Azaplı Köyü | CHP | %57,9 | %20,0 | %95,7 | 470 |
| Bağ Mahallesi | CHP | %45,3 | %23,5 | %80,3 | 2.309 |
| Bahadırlı Köyü | AK Parti | %23,7 | %33,9 | %88,8 | 446 |
| Bekereci Köyü | AK Parti | %22,1 | %49,7 | %83,0 | 182 |
| Cemalpaşa Mahallesi | CHP | %41,4 | %22,9 | %77,8 | 10.446 |
| Cengiz Topel Mahallesi | CHP | %38,7 | %25,5 | %79,7 | 5.381 |
| Cığcık Köyü | CHP | %46,0 | %27,9 | %67,9 | 501 |
| Coşkunlar Köyü | CHP | %31,3 | %26,0 | %70,9 | 220 |
| Çaygeçit Köyü | CHP | %47,6 | %8,4 | %84,5 | 232 |
| Çınar Köyü | CHP | %38,4 | %18,8 | %94,1 | 273 |
| Çiğdemli Köyü | MHP | %30,6 | %22,0 | %93,6 | 424 |
| Çukurköprü Köyü | CHP | %30,7 | %30,0 | %85,8 | 513 |
| Değirmendere Köyü | AK Parti | %23,8 | %45,2 | %91,4 | 548 |
| Dere Mahallesi | CHP | %45,8 | %21,0 | %84,0 | 964 |
| Dervişpaşa Mahallesi | CHP | %39,4 | %23,1 | %83,9 | 1.777 |
| Durmuşsofular Köyü | AK Parti | %27,9 | %32,0 | %93,5 | 216 |
| Erdoğdu Köyü | CHP | %72,6 | %11,5 | %65,5 | 345 |
| Göztaşı Köyü | AK Parti | %14,7 | %34,9 | %76,5 | 375 |
| Hacıhaliloğlu Köyü | CHP | %54,0 | %25,0 | %90,4 | 146 |
| Halitağalar Köyü | CHP | %52,9 | %19,0 | %91,7 | 276 |
| Hardallık Köyü | CHP | %49,9 | %22,1 | %95,0 | 463 |
| Harkaçtığı Köyü | AK Parti | %30,7 | %36,8 | %91,2 | 635 |
| İlbistanlı Köyü | AK Parti | %24,4 | %40,0 | %88,9 | 1.084 |
| Kabayar Köyü | MHP | %24,8 | %28,4 | %66,4 | 217 |
| Karabacak Köyü | MHP | %34,8 | %19,4 | %84,0 | 187 |
| Karakütük Köyü | AK Parti | %19,6 | %34,2 | %88,2 | 1.028 |
| Karatepe Köyü | AK Parti | %15,8 | %40,4 | %96,2 | 559 |
| Kayasuyu Köyü | AK Parti | %23,2 | %34,8 | %94,4 | 555 |
| Kerimli Köyü | CHP | %36,3 | %34,5 | %99,6 | 253 |
| Kesikkeli Köyü | AK Parti | %22,6 | %68,9 | %83,3 | 228 |
| Kesim Köyü | AK Parti | %21,5 | %30,9 | %91,9 | 347 |
| Kızyusuflu Köyü | AK Parti | %13,1 | %42,6 | %94,5 | 871 |
| Kiremitli Köyü | CHP | %49,2 | %15,1 | %93,1 | 275 |
| Koçlu Köyü | AK Parti | %21,0 | %33,8 | %93,5 | 784 |
| Kösepınarı Köyü | AK Parti | %15,7 | %45,6 | %92,6 | 554 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %41,5 | %20,9 | %82,5 | 1.489 |
| Kümbet Köyü | AK Parti | %33,8 | %35,0 | %91,0 | 458 |
| Mecidiye Köyü | Gelecek Partisi | %0,0 | %21,6 | %94,2 | 225 |
| Mehedinli Köyü | MHP | %25,4 | %13,4 | %24,7 | 291 |
| Mezretli Köyü | CHP | %34,0 | %32,4 | %92,3 | 285 |
| Narlıkışla Köyü | AK Parti | %31,3 | %41,1 | %83,8 | 136 |
| Oruçbey Köyü | AK Parti | %11,4 | %47,0 | %71,4 | 381 |
| Öksüzlü Köyü | CHP | %48,0 | %16,4 | %83,5 | 206 |
| Pazar Mahallesi | CHP | %58,8 | %16,0 | %80,9 | 1.468 |
| Sarıtanışmanlı Köyü | Yeniden Refah | %3,0 | %28,9 | %89,5 | 229 |
| Savrun Mahallesi | CHP | %51,2 | %20,9 | %82,5 | 604 |
| Sofular Köyü | AK Parti | %29,8 | %37,5 | %95,4 | 347 |
| Söğütlüdere Köyü | AK Parti | %25,4 | %31,7 | %84,4 | 585 |
| Şabaplı Köyü | AK Parti | %22,9 | %39,4 | %69,0 | 662 |
| Şehit Halis Şişman Mahallesi | CHP | %38,7 | %26,6 | %82,4 | 3.541 |
| Şehit İbrahim Kundakçı Mahallesi | CHP | %31,4 | %26,5 | %78,6 | 2.269 |
| Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi | CHP | %41,1 | %22,5 | %75,3 | 11.428 |
| Şehit Mehmet Delikuş Mahallesi | CHP | %33,0 | %25,7 | %81,2 | 2.325 |
| Şehit Mehmet Hallaç Mahallesi | CHP | %29,8 | %26,8 | %79,7 | 3.441 |
| Şehit Mustafa Yağız Mahallesi | AK Parti | %30,0 | %31,5 | %79,6 | 4.717 |
| Şehit Orhan Gök Mahallesi | CHP | %37,3 | %24,6 | %77,3 | 5.955 |
| Şehit Vedat Kocadallı Mahallesi | CHP | %41,3 | %22,8 | %78,8 | 3.271 |
| Tahta Köyü | AK Parti | %13,3 | %44,5 | %81,6 | 386 |
| Tatarlı Köyü | CHP | %43,4 | %23,5 | %85,6 | 271 |
| Tekeli Köyü | CHP | %35,0 | %28,7 | %93,2 | 162 |
| Topraktepe Köyü | CHP | %36,2 | %26,4 | %95,5 | 576 |
| Tozlu Köyü | CHP | %34,5 | %14,8 | %96,4 | 329 |
| Tufanpaşa Mahallesi | CHP | %57,5 | %17,5 | %82,1 | 1.108 |
| Vayvaylı Köyü | CHP | %49,3 | %21,1 | %77,1 | 205 |
| Yalnızdut Köyü | CHP | %48,1 | %24,7 | %91,1 | 179 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %40,1 | %24,1 | %79,2 | 3.441 |
| Yenigün Köyü | AK Parti | %17,3 | %44,8 | %87,3 | 490 |
| Yeniköy | CHP | %47,9 | %28,2 | %67,0 | 109 |
| Yeşiltepe Mahallesi | CHP | %70,7 | %11,5 | %72,3 | 1.378 |
| Yoğunoluk Köyü | AK Parti | %28,0 | %31,9 | %86,5 | 901 |
| Yukarıbozkuyu Köyü | MHP | %25,1 | %15,0 | %80,1 | 266 |
| Yukarıçiyanlı Köyü | AK Parti | %28,5 | %34,2 | %90,2 | 694 |
| Yusufizzettin Köyü | CHP | %40,1 | %26,7 | %95,3 | 598 |
İlgili sonuçlar