Mimar Sinan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Mimar Sinan Mahallesi sonuçlarında AK Parti %23,8 ile birinci, MHP %22,8 ile ikinci; fark 1,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 8,7 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,8 (+16,2 puan). AK Parti oy oranında Osmaniye Merkez ilçesindeki 78 mahalle ve köy arasında 31'inci sırada. 28 sandık, 9.596 kayıtlı seçmen. Katılım %67,6 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Mimar Sinan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Mimar Sinan Mahallesi, Osmaniye Merkez, Osmaniye, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMimar Sinan MahallesiOsmaniye MerkezOsmaniyeTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti1.394%23,8%22,9%27,0%32,4−8,7
MHP1.335%22,8%29,5%26,2%6,6+16,2
CHP1.234%21,0%21,8%24,8%34,5−13,5
İYİ Parti967%16,5%14,1%11,5%4,6+11,9
Zafer Partisi177%3,0%3,0%1,9%2,4+0,6
DP152%2,6%2,4%1,2%0,3+2,3
Saadet117%2,0%1,4%0,9%1,3+0,7
Büyük Birlik113%1,9%1,3%1,6%1,3+0,6
HÜDA PAR104%1,8%0,9%0,5%0,7+1,1
SOL Parti79%1,3%0,4%0,2%0,2+1,2
Memleket75%1,3%0,4%0,2%0,3+1,0
DEVA Partisi39%0,7%0,3%0,1%0,5+0,2
BTP26%0,4%0,6%0,5%0,4+0,1
TİP20%0,3%0,3%0,3%0,6−0,3
EMEP15%0,3%0,1%0,2%0,1+0,2
Millet12%0,2%0,3%0,3%0,1+0,1
Vatan Partisi9%0,2%0,1%0,1%0,1+0,0
Mimar Sinan Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
289.5966.486%67,65.868618

Osmaniye Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler