Ekrem Orhon Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Ekrem Orhon Mahallesi sonuçlarında AK Parti %50,9 ile birinci, Yeniden Refah %16,2 ile ikinci; fark 34,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 18,5 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,2 (+9,2 puan). AK Parti oy oranında Rize Merkez ilçesindeki 126 mahalle ve köy arasında 79'uncu sırada. 7 sandık, 2.378 kayıtlı seçmen. Katılım %65,6 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Ekrem Orhon Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Ekrem Orhon Mahallesi, Rize Merkez, Rize, Türkiye karşılaştırması
PartiOyEkrem Orhon MahallesiRize MerkezRizeTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti757%50,9%49,9%45,6%32,4+18,5
Yeniden Refah241%16,2%16,2%9,3%7,0+9,2
CHP185%12,4%12,6%17,1%34,5−22,1
MHP88%5,9%7,2%14,4%6,6−0,7
İYİ Parti53%3,6%4,4%3,7%4,6−1,0
Zafer Partisi44%3,0%2,3%1,5%2,4+0,5
Saadet40%2,7%3,0%3,2%1,3+1,4
DEVA Partisi32%2,2%1,0%0,6%0,5+1,7
Büyük Birlik21%1,4%1,7%2,4%1,3+0,1
Memleket7%0,5%0,5%0,3%0,3+0,2
Vatan Partisi6%0,4%0,1%0,2%0,1+0,3
BTP5%0,3%0,4%0,6%0,4−0,0
SOL Parti3%0,2%0,2%0,4%0,2+0,0
HÜDA PAR2%0,1%0,2%0,2%0,7−0,6
DP2%0,1%0,2%0,1%0,3−0,2
DEM Parti1%0,1%0,1%0,1%5,8−5,7
Ekrem Orhon Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
72.3781.560%65,61.48773

Rize Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler