Tekkeköy 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Tekkeköy sonuçlarında AK Parti %51,1 ile birinci, Yeniden Refah %31,5 ile ikinci; fark 19,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 18,6 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,5 (+24,6 puan). 63 mahalle ve köy arasından 55'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yaylageriş Mahallesi (%82,1); Yeniden Refah en güçlü Antyeri Mahallesi (%88,1). Katılım %88,1 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tekkeköy 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Tekkeköy, Samsun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Tekkeköy | Samsun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 18.766 | %51,1 | %37,4 | %32,4 | +18,6 |
| Yeniden Refah | 11.593 | %31,5 | %16,0 | %7,0 | +24,6 |
| CHP | 3.546 | %9,6 | %23,7 | %34,5 | −24,9 |
| İYİ Parti | 1.312 | %3,6 | %12,6 | %4,6 | −1,0 |
| Saadet | 530 | %1,4 | %1,5 | %1,3 | +0,1 |
| Zafer Partisi | 486 | %1,3 | %2,0 | %2,4 | −1,1 |
| Büyük Birlik | 116 | %0,3 | %2,0 | %1,3 | −1,0 |
| BTP | 102 | %0,3 | %0,6 | %0,4 | −0,1 |
| DSP | 94 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 58 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| DEVA Partisi | 47 | %0,1 | %0,2 | %0,5 | −0,3 |
| TİP | 25 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 22 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| SOL Parti | 21 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| DP | 19 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,3 |
| HÜDA PAR | 14 | %0,0 | %0,2 | %0,7 | −0,6 |
Tekkeköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 157 | 44.662 | 39.334 | %88,1 | 36.751 | 2.583 |
Tekkeköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Yeniden Refah | Katılım | Seçmen |
|---|
| 19 Mayıs Mahallesi | AK Parti | %47,7 | %35,1 | %81,1 | 9.931 |
| 23 Nisan Mahallesi | AK Parti | %55,5 | %27,2 | %94,5 | 475 |
| Akbaşlar Mahallesi | AK Parti | %52,2 | %0,0 | %91,3 | 161 |
| Altınkaya Mahallesi | AK Parti | %39,9 | %26,1 | %95,5 | 244 |
| Antyeri Mahallesi | Yeniden Refah | %7,5 | %88,1 | %95,0 | 322 |
| Asarağaç Mahallesi | AK Parti | %38,5 | %34,9 | %90,4 | 635 |
| Bakacak Mahallesi | Yeniden Refah | %31,9 | %42,1 | %94,5 | 275 |
| Balcalı Mahallesi | Yeniden Refah | %28,0 | %37,2 | %87,2 | 703 |
| Başköy Mahallesi | AK Parti | %68,4 | %22,7 | %95,7 | 630 |
| Beyoğlu Mahallesi | AK Parti | %47,8 | %38,9 | %90,3 | 113 |
| Büyüklü Mahallesi | AK Parti | %52,4 | %35,8 | %92,2 | 880 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %64,4 | %22,6 | %94,3 | 442 |
| Çay Mahallesi | AK Parti | %50,6 | %33,0 | %83,4 | 1.815 |
| Çayırçökek Mahallesi | AK Parti | %70,6 | %19,2 | %96,5 | 511 |
| Çayleyik Mahallesi | Yeniden Refah | %37,5 | %48,7 | %95,0 | 825 |
| Çınaralan Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %38,3 | %96,0 | 353 |
| Çırakman Mahallesi | Yeniden Refah | %29,2 | %33,3 | %89,2 | 673 |
| Çiftlik Mahallesi | AK Parti | %36,5 | %36,1 | %89,4 | 368 |
| Çimenli Mahallesi | AK Parti | %68,9 | %24,5 | %96,7 | 212 |
| Çinik Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %37,9 | %92,2 | 963 |
| Erenköy Mahallesi | AK Parti | %80,4 | %11,6 | %97,4 | 155 |
| Fındıcak Mahallesi | AK Parti | %55,6 | %36,0 | %92,6 | 215 |
| Gökçe Mahallesi | AK Parti | %59,0 | %29,8 | %89,4 | 753 |
| Gökçedere Mahallesi | AK Parti | %70,3 | %23,4 | %76,7 | 215 |
| Gölceğiz Mahallesi | AK Parti | %72,5 | %19,6 | %94,9 | 158 |
| Güzelyurt Mahallesi | Yeniden Refah | %36,2 | %37,6 | %92,0 | 274 |
| Hamzalı Mahallesi | AK Parti | %44,1 | %26,0 | %94,3 | 454 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %35,6 | %32,0 | %89,9 | 653 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %53,5 | %29,0 | %86,6 | 2.128 |
| Kababürük Mahallesi | AK Parti | %63,5 | %22,6 | %90,6 | 382 |
| Kahyalı Mahallesi | AK Parti | %67,0 | %15,4 | %89,1 | 595 |
| Karaoğlan Mahallesi | AK Parti | %44,8 | %33,7 | %91,8 | 194 |
| Karaperçin Mahallesi | AK Parti | %59,0 | %29,7 | %98,9 | 270 |
| Kargılı Mahallesi | AK Parti | %40,7 | %40,0 | %95,6 | 158 |
| Karışlar Mahallesi | AK Parti | %63,9 | %25,3 | %90,2 | 348 |
| Kerimbey Mahallesi | AK Parti | %50,2 | %25,1 | %85,4 | 683 |
| Kerpiçli Mahallesi | AK Parti | %49,1 | %23,8 | %93,2 | 561 |
| Kışla Mahallesi | AK Parti | %60,8 | %27,3 | %84,6 | 454 |
| Kibarlar Mahallesi | AK Parti | %65,6 | %24,0 | %91,5 | 610 |
| Kirazlık Mahallesi | AK Parti | %45,7 | %29,7 | %85,3 | 1.180 |
| Köprübaşı Mahallesi | AK Parti | %79,8 | %11,3 | %91,5 | 377 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %49,7 | %31,8 | %81,1 | 2.705 |
| Kutlukent Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %36,4 | %91,9 | 691 |
| Ovabaşı Mahallesi | AK Parti | %53,3 | %27,5 | %92,6 | 349 |
| Pınar Mahallesi | AK Parti | %50,8 | %32,0 | %86,0 | 406 |
| Sanayi Mahallesi | AK Parti | %46,6 | %43,5 | %95,1 | 473 |
| Sarıyurt Mahallesi | AK Parti | %59,7 | %21,4 | %91,9 | 606 |
| Selyeri Mahallesi | AK Parti | %64,4 | %24,7 | %94,0 | 772 |
| Seymenler Mahallesi | AK Parti | %66,5 | %27,5 | %96,0 | 372 |
| Sıtmasuyu Mahallesi | AK Parti | %44,9 | %25,9 | %91,0 | 245 |
| Şabanoğlu Mahallesi | Yeniden Refah | %36,9 | %38,8 | %87,2 | 893 |
| Yağbasan Mahallesi | AK Parti | %58,7 | %30,6 | %90,3 | 657 |
| Yavuzlar Mahallesi | AK Parti | %54,3 | %25,3 | %85,7 | 998 |
| Yaylageriş Mahallesi | AK Parti | %82,1 | %13,2 | %94,5 | 631 |
| Yazılar Mahallesi | AK Parti | %74,0 | %22,1 | %95,2 | 335 |
| Yeni Büyüklü Mahallesi | AK Parti | %50,5 | %36,2 | %92,9 | 1.152 |
| Yenidoğan Mahallesi | AK Parti | %54,7 | %34,8 | %95,0 | 299 |
| Yeniköy Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %25,7 | %98,7 | 155 |
| Yeşilalan Mahallesi | AK Parti | %75,0 | %17,9 | %93,0 | 100 |
| Yeşildere Mahallesi | AK Parti | %52,5 | %43,7 | %98,5 | 203 |
| Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %57,6 | %31,0 | %96,5 | 550 |
| Yukarıçinik Mahallesi | Yeniden Refah | %28,4 | %39,4 | %95,3 | 404 |
| Zafer Mahallesi | AK Parti | %78,0 | %14,1 | %97,2 | 318 |
İlgili sonuçlar