Hilvan 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Bu sonuç YSK kararıyla iptal edildi; seçim 2 Haziran 2024 tarihinde yenilendi. Hilvan sonuçlarında AK Parti %31,6 ile birinci, DEM Parti %30,2 ile ikinci; fark 1,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 0,8 puan altında. DEM Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,2 (+24,4 puan). 70 mahalle ve köy arasından 41'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Aslanlı Mahallesi (%98,6); DEM Parti en güçlü Özbaş Mahallesi (%93,8). Katılım %78,3 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hilvan 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Hilvan, Şanlıurfa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hilvan | Şanlıurfa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.499 | %31,6 | %33,5 | %32,4 | −0,8 |
| DEM Parti | 6.201 | %30,2 | %24,1 | %5,8 | +24,4 |
| Yeniden Refah | 4.310 | %21,0 | %29,9 | %7,0 | +14,0 |
| CHP | 1.818 | %8,9 | %2,2 | %34,5 | −25,7 |
| HÜDA PAR | 1.238 | %6,0 | %2,1 | %0,7 | +5,3 |
| İYİ Parti | 168 | %0,8 | %0,8 | %4,6 | −3,8 |
| Saadet | 114 | %0,6 | %1,1 | %1,3 | −0,7 |
| DP | 49 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| Büyük Birlik | 48 | %0,2 | %1,2 | %1,3 | −1,0 |
| BTP | 44 | %0,2 | %0,2 | %0,4 | −0,2 |
| TKP | 21 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| TİP | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Hilvan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 124 | 27.686 | 21.669 | %78,3 | 20.536 | 1.133 |
Hilvan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | DEM Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağılmus Mahallesi | AK Parti | %47,1 | %5,7 | %75,7 | 103 |
| Ağveren Mahallesi | AK Parti | %64,8 | %2,8 | %100,0 | 72 |
| Akçakebir Mahallesi | AK Parti | %36,5 | %34,4 | %97,5 | 119 |
| Akçaören Mahallesi | Yeniden Refah | %10,4 | %30,4 | %84,9 | 391 |
| Alpı Mahallesi | AK Parti | %49,5 | %28,8 | %82,6 | 138 |
| Arabuk Mahallesi | AK Parti | %95,1 | %2,4 | %87,2 | 94 |
| Arıca Mahallesi | AK Parti | %68,3 | %8,6 | %82,5 | 234 |
| Arınık Mahallesi | AK Parti | %45,7 | %15,9 | %100,6 | 163 |
| Arpalı Mahallesi | Yeniden Refah | %36,2 | %5,2 | %105,5 | 55 |
| Aslanlı Mahallesi | AK Parti | %98,6 | %0,0 | %101,4 | 139 |
| Aşağıçatak Mahallesi | AK Parti | %41,8 | %31,9 | %102,2 | 89 |
| Aşağıekece Mahallesi | DEM Parti | %27,0 | %57,1 | %95,5 | 247 |
| Aşağıkamış Mahallesi | DEM Parti | %13,1 | %56,6 | %77,9 | 262 |
| Aşağıkülünçe Mahallesi | CHP | %2,3 | %21,4 | %96,4 | 137 |
| Aydınlı Mahallesi | AK Parti | %94,5 | %2,8 | %94,9 | 117 |
| Bağlar Mahallesi | DEM Parti | %19,4 | %33,9 | %76,8 | 5.792 |
| Bahçecik Mahallesi | AK Parti | %32,6 | %24,7 | %84,8 | 112 |
| Bahçelievler Mahallesi | DEM Parti | %20,5 | %40,3 | %77,0 | 3.120 |
| Balkı Mahallesi | CHP | %13,7 | %7,8 | %100,0 | 56 |
| Barğaç Mahallesi | DEM Parti | %5,7 | %82,2 | %93,1 | 333 |
| Bölükbaşı Mahallesi | AK Parti | %95,1 | %1,6 | %101,6 | 124 |
| Buğur Mahallesi | AK Parti | %96,2 | %0,0 | %90,7 | 118 |
| Çağıllı Mahallesi | AK Parti | %85,3 | %5,9 | %72,0 | 200 |
| Çakmak Mahallesi | AK Parti | %94,8 | %1,0 | %101,8 | 114 |
| Çat Mahallesi | AK Parti | %74,6 | %7,0 | %81,6 | 87 |
| Çimdeli Mahallesi | Yeniden Refah | %23,6 | %29,4 | %87,8 | 394 |
| Doğrular Mahallesi | Yeniden Refah | %33,0 | %19,6 | %53,2 | 190 |
| Faik Mahallesi | AK Parti | %40,4 | %22,8 | %65,7 | 181 |
| Gelenek Mahallesi | Yeniden Refah | %24,6 | %34,8 | %102,9 | 69 |
| Göktepe Mahallesi | CHP | %31,2 | %10,8 | %94,1 | 102 |
| Gölcük Mahallesi | DEM Parti | %21,3 | %42,8 | %80,8 | 829 |
| Gölebakan Mahallesi | DEM Parti | %3,3 | %83,3 | %88,2 | 34 |
| Gülaldı Mahallesi | AK Parti | %46,2 | %38,5 | %107,9 | 38 |
| Güluşağı Mahallesi | AK Parti | %69,4 | %11,7 | %98,2 | 113 |
| Gürgür Mahallesi | AK Parti | %73,3 | %0,0 | %95,3 | 64 |
| Hanmağara Mahallesi | AK Parti | %45,2 | %11,3 | %74,7 | 83 |
| Hayrat Mahallesi | AK Parti | %94,9 | %2,6 | %105,3 | 38 |
| Hoşin Mahallesi | AK Parti | %35,7 | %28,5 | %80,8 | 567 |
| İncirli Mahallesi | AK Parti | %85,4 | %0,0 | %100,0 | 96 |
| Kadıkent Mahallesi | DEM Parti | %16,4 | %31,0 | %81,3 | 155 |
| Karaburç Mahallesi | AK Parti | %40,6 | %21,8 | %93,7 | 111 |
| Karacurun Mahallesi | DEM Parti | %25,4 | %30,0 | %69,8 | 2.441 |
| Karakucak Mahallesi | AK Parti | %89,9 | %0,0 | %92,1 | 76 |
| Karapınar Mahallesi | DEM Parti | %22,6 | %52,8 | %92,8 | 318 |
| Kavalık Mahallesi | AK Parti | %53,2 | %27,1 | %99,5 | 190 |
| Kepirhisar Mahallesi | AK Parti | %89,7 | %0,0 | %96,1 | 205 |
| Kepirkucak Mahallesi | AK Parti | %88,5 | %3,8 | %86,7 | 30 |
| Kırbaşı Mahallesi | CHP | %0,0 | %6,2 | %101,5 | 130 |
| Korgun Mahallesi | AK Parti | %45,0 | %3,1 | %93,5 | 138 |
| Kovancı Mahallesi | AK Parti | %90,6 | %6,3 | %93,5 | 309 |
| Kuskunlu Mahallesi | AK Parti | %54,5 | %13,8 | %98,5 | 653 |
| Küçükgölcük Mahallesi | Yeniden Refah | %16,3 | %18,6 | %100,0 | 45 |
| Malören Mahallesi | Yeniden Refah | %6,4 | %15,1 | %84,5 | 207 |
| Mantarlı Mahallesi | Yeniden Refah | %28,6 | %25,7 | %88,5 | 130 |
| Orgız Mahallesi | AK Parti | %59,5 | %18,9 | %86,2 | 65 |
| Ovacık Mahallesi | Yeniden Refah | %40,9 | %2,5 | %91,6 | 641 |
| Oymaağaç Mahallesi | AK Parti | %57,6 | %12,9 | %95,7 | 139 |
| Ömerli Mahallesi | DEM Parti | %13,0 | %42,4 | %80,9 | 115 |
| Özbaş Mahallesi | DEM Parti | %0,0 | %93,8 | %100,0 | 33 |
| Özveren Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %37,8 | %77,8 | 117 |
| Saluca Mahallesi | AK Parti | %61,4 | %1,4 | %91,4 | 163 |
| Söğütlü Mahallesi | AK Parti | %62,2 | %11,5 | %80,0 | 195 |
| Sucuhan Mahallesi | AK Parti | %78,4 | %8,1 | %86,2 | 87 |
| Ustahasan Mahallesi | AK Parti | %32,8 | %24,1 | %105,5 | 55 |
| Uzuncuk Mahallesi | Yeniden Refah | %36,7 | %11,9 | %84,3 | 254 |
| Üçüzler Mahallesi | CHP | %10,4 | %12,5 | %77,8 | 63 |
| Yakınyurt Mahallesi | AK Parti | %73,7 | %5,9 | %101,7 | 116 |
| Yeni Mahallesi | DEM Parti | %19,8 | %44,0 | %60,5 | 4.993 |
| Yeşerdi Mahallesi | AK Parti | %64,5 | %11,3 | %105,1 | 59 |
| Yuvacalı Mahallesi | DEM Parti | %17,5 | %34,1 | %98,7 | 239 |
İlgili sonuçlar