Gölbaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Gölbaşı Mahallesi sonuçlarında DEM Parti %64,6 ile birinci, Yeniden Refah %14,8 ile ikinci; fark 49,8 puan. DEM Parti burada Türkiye ortalamasının (%5,8) 58,8 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,8 (+7,8 puan). DEM Parti oy oranında Viranşehir ilçesindeki 148 mahalle ve köy arasında 43'üncü sırada. 12 sandık, 3.743 kayıtlı seçmen. Katılım %70,3 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Gölbaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gölbaşı Mahallesi, Viranşehir, Şanlıurfa, Türkiye karşılaştırması
PartiOyGölbaşı MahallesiViranşehirŞanlıurfaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
DEM Parti1.628%64,6%48,7%24,1%5,8+58,8
Yeniden Refah372%14,8%20,5%29,9%7,0+7,8
AK Parti359%14,2%25,7%33,5%32,4−18,2
İYİ Parti55%2,2%0,7%0,8%4,6−2,4
Saadet29%1,2%0,5%1,1%1,3−0,1
CHP25%1,0%1,7%2,2%34,5−33,5
HÜDA PAR23%0,9%1,1%2,1%0,7+0,2
TİP10%0,4%0,3%0,1%0,6−0,2
Büyük Birlik9%0,4%0,4%1,2%1,3−0,9
TKP4%0,2%0,1%0,1%0,2−0,1
EMEP3%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
SOL Parti2%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
BTP1%0,0%0,1%0,2%0,4−0,3
Gölbaşı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
123.7432.633%70,32.520113

Viranşehir ilçesindeki diğer mahalle ve köyler