Hayrabolu 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Hayrabolu sonuçlarında CHP %51,8 ile birinci, AK Parti %36,8 ile ikinci; fark 15,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 17,3 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,8 (+4,4 puan). 52 mahalle ve köy arasından 46'sında CHP önde. CHP en güçlü Kılıçlar Mahallesi (%82,4); AK Parti en güçlü Muzruplu Mahallesi (%67,9). Katılım %87,8 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hayrabolu 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Hayrabolu, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hayrabolu | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 10.710 | %51,8 | %47,0 | %34,5 | +17,3 |
| AK Parti | 7.609 | %36,8 | %31,0 | %32,4 | +4,4 |
| İYİ Parti | 1.695 | %8,2 | %5,9 | %4,6 | +3,6 |
| Büyük Birlik | 177 | %0,9 | %0,5 | %1,3 | −0,4 |
| Zafer Partisi | 130 | %0,6 | %2,6 | %2,4 | −1,8 |
| Saadet | 89 | %0,4 | %0,3 | %1,3 | −0,9 |
| Memleket | 85 | %0,4 | %0,5 | %0,3 | +0,2 |
| Yeniden Refah | 71 | %0,3 | %4,1 | %7,0 | −6,6 |
| BTP | 45 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| HÜDA PAR | 25 | %0,1 | %0,2 | %0,7 | −0,6 |
| TİP | 22 | %0,1 | %0,4 | %0,6 | −0,5 |
| TKP | 15 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
| Millet | 8 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Hayrabolu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 100 | 24.835 | 21.806 | %87,8 | 20.681 | 1.125 |
Hayrabolu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ataköy Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %47,4 | %94,3 | 193 |
| Avluobası Mahallesi | CHP | %70,9 | %21,5 | %94,3 | 88 |
| Aydınevler Mahallesi | AK Parti | %31,3 | %57,7 | %87,6 | 4.087 |
| Aydınlar Mahallesi | CHP | %44,3 | %42,4 | %90,3 | 300 |
| Bayramşah Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %56,8 | %98,0 | 100 |
| Buzağcı Mahallesi | CHP | %56,8 | %32,6 | %97,3 | 146 |
| Büyükkarakarlı Mahallesi | CHP | %62,7 | %25,4 | %87,2 | 335 |
| Cambazdere Mahallesi | CHP | %55,9 | %38,2 | %93,7 | 174 |
| Canhıdır Mahallesi | CHP | %61,4 | %30,7 | %99,1 | 115 |
| Çene Mahallesi | CHP | %66,0 | %26,5 | %91,4 | 245 |
| Çerkezmüsellim Mahallesi | CHP | %52,2 | %39,9 | %89,6 | 1.937 |
| Çıkrıkçı Mahallesi | CHP | %45,8 | %36,6 | %90,0 | 281 |
| Dambaslar Mahallesi | CHP | %62,5 | %30,1 | %93,3 | 238 |
| Danişment Mahallesi | CHP | %77,9 | %13,4 | %95,8 | 264 |
| Delibedir Mahallesi | CHP | %62,6 | %25,9 | %98,7 | 158 |
| Duğcalı Mahallesi | CHP | %78,8 | %15,2 | %94,6 | 37 |
| Emiryakup Mahallesi | CHP | %49,2 | %46,3 | %95,7 | 324 |
| Fahrioğlu Mahallesi | CHP | %71,7 | %24,5 | %101,9 | 53 |
| Hacıllı Mahallesi | AK Parti | %21,2 | %60,6 | %97,1 | 34 |
| Hasköy Mahallesi | CHP | %35,0 | %33,0 | %95,7 | 233 |
| Hedeyli Mahallesi | CHP | %74,3 | %17,8 | %89,2 | 250 |
| Hisar Mahallesi | CHP | %59,8 | %28,5 | %80,1 | 2.402 |
| İlyas Mahallesi | CHP | %57,5 | %31,5 | %82,1 | 5.186 |
| İsmailli Mahallesi | CHP | %64,1 | %32,1 | %95,2 | 83 |
| Kabahöyük Mahallesi | CHP | %67,0 | %27,5 | %88,8 | 285 |
| Kadriye Mahallesi | CHP | %58,1 | %34,9 | %90,4 | 249 |
| Kahya Mahallesi | CHP | %48,8 | %43,2 | %85,0 | 1.529 |
| Kandamış Mahallesi | CHP | %64,2 | %27,5 | %94,7 | 133 |
| Karababa Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %49,1 | %98,4 | 123 |
| Karabürçek Mahallesi | CHP | %70,0 | %20,0 | %94,3 | 122 |
| Karakavak Mahallesi | CHP | %49,4 | %23,5 | %87,6 | 210 |
| Karayahşi Mahallesi | CHP | %64,6 | %26,5 | %85,7 | 147 |
| Kemallar Mahallesi | CHP | %48,3 | %35,9 | %92,0 | 162 |
| Kılıçlar Mahallesi | CHP | %82,4 | %15,9 | %97,1 | 204 |
| Kurtdere Mahallesi | CHP | %54,8 | %41,3 | %90,7 | 118 |
| Kutlugün Mahallesi | CHP | %60,5 | %30,8 | %91,7 | 229 |
| Küçükkarakarlı Mahallesi | CHP | %65,7 | %20,9 | %86,3 | 80 |
| Lahana Mahallesi | CHP | %44,0 | %19,2 | %89,6 | 557 |
| Muzruplu Mahallesi | AK Parti | %29,5 | %67,9 | %98,3 | 120 |
| Örey Mahallesi | CHP | %61,8 | %31,4 | %102,8 | 109 |
| Övenler Mahallesi | CHP | %52,8 | %32,6 | %89,2 | 102 |
| Parmaksız Mahallesi | CHP | %52,2 | %35,9 | %103,2 | 94 |
| Soylu Mahallesi | CHP | %39,8 | %36,1 | %88,8 | 376 |
| Subaşı Mahallesi | CHP | %34,8 | %32,8 | %92,3 | 298 |
| Susuzmüsellim Mahallesi | CHP | %62,8 | %26,2 | %93,9 | 180 |
| Şalgamlı Mahallesi | CHP | %56,6 | %35,1 | %95,1 | 1.090 |
| Tatarlı Mahallesi | CHP | %68,9 | %22,4 | %92,1 | 190 |
| Temrezli Mahallesi | CHP | %54,1 | %19,6 | %89,0 | 245 |
| Umurbey Mahallesi | CHP | %64,2 | %26,3 | %93,5 | 201 |
| Umurçu Mahallesi | CHP | %45,5 | %33,9 | %97,6 | 126 |
| Yörgüç Mahallesi | CHP | %58,6 | %32,1 | %94,7 | 151 |
| Yörükler Mahallesi | CHP | %58,0 | %38,2 | %96,5 | 142 |
İlgili sonuçlar