Uşak Merkez 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Uşak Merkez sonuçlarında CHP %38,5 ile birinci, AK Parti %24,9 ile ikinci; fark 13,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 4,0 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,4 (+9,8 puan). 112 mahalle ve köy arasından 61'inde CHP önde. CHP en güçlü Karaköse Köyü (%79,4); AK Parti en güçlü Buğdaylı Köyü (%75,0). Katılım %82,8 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Uşak Merkez 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Uşak Merkez, Uşak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Uşak Merkez | Uşak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 58.143 | %38,5 | %39,7 | %34,5 | +4,0 |
| AK Parti | 37.621 | %24,9 | %28,5 | %32,4 | −7,5 |
| İYİ Parti | 21.782 | %14,4 | %11,4 | %4,6 | +9,8 |
| MHP | 20.384 | %13,5 | %12,4 | %6,6 | +6,9 |
| Yeniden Refah | 4.453 | %2,9 | %2,6 | %7,0 | −4,0 |
| Zafer Partisi | 1.983 | %1,3 | %1,2 | %2,4 | −1,1 |
| Büyük Birlik | 1.333 | %0,9 | %0,7 | %1,3 | −0,4 |
| Saadet | 1.289 | %0,9 | %0,8 | %1,3 | −0,4 |
| DEM Parti | 935 | %0,6 | %0,4 | %5,8 | −5,2 |
| BTP | 573 | %0,4 | %0,4 | %0,4 | +0,0 |
| SOL Parti | 458 | %0,3 | %0,4 | %0,2 | +0,1 |
| DEVA Partisi | 303 | %0,2 | %0,3 | %0,5 | −0,3 |
| Memleket | 301 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| Millet | 290 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DP | 288 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| EMEP | 194 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TİP | 186 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| HÜDA PAR | 184 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
| DSP | 167 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 93 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Uşak Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 624 | 192.166 | 159.048 | %82,8 | 150.960 | 8.088 |
Uşak Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbulak Köyü | AK Parti | %23,9 | %39,3 | %94,5 | 127 |
| Akse Mahallesi | CHP | %56,8 | %14,8 | %87,9 | 603 |
| Aktaş Köyü | CHP | %41,8 | %30,0 | %100,6 | 176 |
| Altıntaş Köyü | AK Parti | %21,1 | %30,3 | %94,6 | 166 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %39,6 | %24,6 | %81,3 | 16.775 |
| Aybey Mahallesi | CHP | %29,5 | %28,8 | %81,7 | 4.948 |
| Bağbaşı Köyü | AK Parti | %21,3 | %44,3 | %97,9 | 243 |
| Belkaya Köyü | CHP | %46,7 | %23,3 | %101,6 | 61 |
| Beylerhanı Köyü | CHP | %38,0 | %37,1 | %93,5 | 260 |
| Boyalı Köyü | CHP | %33,9 | %27,1 | %105,4 | 56 |
| Bozköy | AK Parti | %20,5 | %41,8 | %98,7 | 158 |
| Bozkurt Mahallesi | CHP | %30,4 | %30,4 | %91,0 | 1.092 |
| Bozkuş Köyü | CHP | %58,9 | %17,0 | %91,8 | 1.157 |
| Bölme Mahallesi | CHP | %35,9 | %31,2 | %84,2 | 1.067 |
| Buğdaylı Köyü | AK Parti | %5,8 | %75,0 | %96,4 | 56 |
| Ciğerdede Köyü | AK Parti | %30,9 | %31,2 | %97,1 | 374 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %49,1 | %19,1 | %80,5 | 25.075 |
| Çalıkhasan Köyü | AK Parti | %24,6 | %45,6 | %91,4 | 70 |
| Çamyazı Köyü | CHP | %66,7 | %22,2 | %94,2 | 156 |
| Çamyuva Köyü | AK Parti | %23,2 | %32,6 | %96,9 | 414 |
| Çarık Köyü | CHP | %48,7 | %19,0 | %91,3 | 357 |
| Çatalbayır Köyü | AK Parti | %29,1 | %49,5 | %98,2 | 110 |
| Çınarcık Köyü | CHP | %37,4 | %23,5 | %100,8 | 118 |
| Çukurağıl Köyü | CHP | %28,6 | %23,5 | %94,5 | 128 |
| Dağdemirler Köyü | CHP | %32,8 | %23,2 | %101,1 | 183 |
| Dağyenice Köyü | AK Parti | %25,3 | %35,4 | %101,3 | 80 |
| Demirören Köyü | CHP | %57,8 | %14,8 | %99,2 | 132 |
| Derbent Köyü | CHP | %43,2 | %17,4 | %93,2 | 658 |
| Dışkaya Köyü | CHP | %29,8 | %29,8 | %103,4 | 89 |
| Dikilitaş Mahallesi | AK Parti | %29,2 | %30,3 | %82,9 | 12.053 |
| Durak Mahallesi | CHP | %41,9 | %23,6 | %79,0 | 3.260 |
| Eğlence Köyü | AK Parti | %16,7 | %39,4 | %98,7 | 229 |
| Elmacık Köyü | CHP | %40,8 | %18,0 | %92,0 | 286 |
| Elmalıdere Mahallesi | CHP | %38,7 | %24,5 | %82,2 | 6.193 |
| Emirfakılı Köyü | CHP | %48,0 | %25,2 | %98,4 | 129 |
| Eskigüney Köyü | AK Parti | %10,2 | %32,4 | %97,5 | 203 |
| Eskisaray Köyü | AK Parti | %15,1 | %43,7 | %96,7 | 269 |
| Eynehan Köyü | AK Parti | %16,7 | %47,5 | %99,2 | 125 |
| Fakılı Köyü | AK Parti | %18,9 | %64,2 | %90,4 | 115 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %42,3 | %21,0 | %81,6 | 14.816 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | CHP | %37,6 | %26,4 | %79,9 | 9.816 |
| Göğem Köyü | CHP | %45,7 | %18,3 | %96,2 | 237 |
| Gökçedal Köyü | AK Parti | %16,7 | %47,8 | %91,0 | 167 |
| Gökçetepe Köyü | CHP | %29,5 | %27,3 | %91,8 | 49 |
| Gücer Köyü | AK Parti | %28,2 | %29,4 | %94,4 | 177 |
| Güneli Köyü | CHP | %62,9 | %12,1 | %93,8 | 128 |
| Güre Köyü | AK Parti | %29,7 | %34,6 | %91,4 | 617 |
| Hacıkadem Mahallesi | AK Parti | %20,4 | %38,3 | %94,0 | 217 |
| Halilefendi Çiftliğiköyü | CHP | %66,7 | %19,0 | %84,0 | 25 |
| Hisar Köyü | CHP | %48,1 | %22,2 | %90,2 | 61 |
| Hocalar Köyü | AK Parti | %32,4 | %43,2 | %89,3 | 84 |
| Işık Mahallesi | CHP | %33,5 | %27,9 | %84,0 | 3.122 |
| İkisaray Mahallesi | CHP | %51,7 | %32,2 | %96,3 | 161 |
| İlyaslı Köyü | Yeniden Refah | %8,8 | %20,0 | %90,5 | 1.309 |
| İslice Mahallesi | CHP | %49,7 | %19,0 | %76,0 | 1.466 |
| Kabaklar Köyü | İYİ Parti | %22,3 | %19,7 | %94,3 | 314 |
| Kalfa Mahallesi | CHP | %60,8 | %9,7 | %95,4 | 349 |
| Kapancık Köyü | AK Parti | %8,9 | %60,7 | %105,6 | 54 |
| Karaağaç Mahallesi | AK Parti | %27,2 | %30,7 | %84,5 | 10.190 |
| Karabeyli Köyü | AK Parti | %16,9 | %41,5 | %101,5 | 133 |
| Karacahisar Köyü | CHP | %47,6 | %24,7 | %95,5 | 763 |
| Karahasan Köyü | CHP | %54,0 | %12,7 | %95,3 | 149 |
| Karaköse Köyü | CHP | %79,4 | %5,9 | %105,9 | 34 |
| Karakuyu Köyü | CHP | %52,6 | %19,1 | %97,0 | 525 |
| Karlık Köyü | CHP | %26,8 | %23,2 | %91,3 | 218 |
| Kayaağıl Köyü | AK Parti | %22,0 | %39,0 | %93,9 | 326 |
| Kediyünü Köyü | CHP | %35,8 | %20,4 | %98,5 | 271 |
| Kemalöz Mahallesi | CHP | %41,9 | %22,7 | %80,8 | 29.532 |
| Kılcan Köyü | CHP | %38,5 | %23,6 | %94,1 | 388 |
| Kırka Köyü | CHP | %33,1 | %26,8 | %91,2 | 182 |
| Kısık Köyü | İYİ Parti | %23,1 | %23,1 | %100,0 | 115 |
| Koyunbeyli Köyü | AK Parti | %19,2 | %34,8 | %94,6 | 496 |
| Köme Mahallesi | CHP | %40,9 | %24,8 | %77,2 | 916 |
| Köprübaşı Köyü | AK Parti | %15,7 | %43,1 | %106,0 | 50 |
| Kurşunluk Mahallesi | CHP | %37,0 | %25,7 | %84,3 | 1.865 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %53,2 | %18,6 | %73,7 | 1.622 |
| Kuyucak Mahallesi | CHP | %39,1 | %31,0 | %87,4 | 555 |
| Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | CHP | %33,5 | %27,9 | %84,2 | 7.475 |
| Mende Köyü | AK Parti | %12,5 | %40,4 | %90,4 | 962 |
| Mesudiye Köyü | AK Parti | %22,1 | %41,6 | %96,8 | 372 |
| Mollamusa Köyü | AK Parti | %20,8 | %46,9 | %99,0 | 99 |
| Muharremşah Mahallesi | CHP | %42,8 | %25,2 | %93,4 | 798 |
| Ormandamı Köyü | CHP | %35,1 | %32,4 | %90,2 | 41 |
| Ortabağ Köyü | AK Parti | %27,8 | %39,9 | %89,6 | 182 |
| Ortaköy | MHP | %25,3 | %19,1 | %90,8 | 338 |
| Ovademirler Mahallesi | CHP | %37,4 | %19,8 | %90,5 | 991 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %20,5 | %41,0 | %99,1 | 114 |
| Özdemir Mahallesi | CHP | %38,0 | %27,3 | %93,6 | 436 |
| Paçacılar Köyü | AK Parti | %13,4 | %45,6 | %93,8 | 352 |
| Sarayaltı Mahallesi | CHP | %35,4 | %27,8 | %80,6 | 6.198 |
| Sarıdere Köyü | AK Parti | %10,5 | %38,1 | %100,9 | 111 |
| Selikler Köyü | AK Parti | %27,0 | %28,8 | %97,4 | 117 |
| Selviler Köyü | CHP | %37,9 | %13,8 | %91,2 | 34 |
| Selvioğlu Köyü | AK Parti | %23,6 | %38,0 | %97,8 | 269 |
| Sirge Köyü | CHP | %45,8 | %22,0 | %94,8 | 192 |
| Sorkun Köyü | AK Parti | %21,8 | %41,2 | %97,0 | 369 |
| Susuzören Köyü | AK Parti | %23,7 | %39,5 | %92,6 | 391 |
| Şükraniye Köyü | AK Parti | %15,2 | %40,2 | %76,0 | 125 |
| Taşkonak Köyü | MHP | %20,0 | %20,6 | %97,4 | 192 |
| Ulucak Köyü | AK Parti | %24,3 | %48,1 | %93,9 | 264 |
| Üçkuyular Köyü | AK Parti | %30,1 | %37,1 | %96,5 | 200 |
| Ünalan Mahallesi | CHP | %43,8 | %21,4 | %74,9 | 9.752 |
| Ürün Köyü | AK Parti | %27,6 | %32,5 | %94,7 | 225 |
| Yapağılar Köyü | MHP | %15,3 | %30,3 | %94,6 | 645 |
| Yaşamışlar Köyü | CHP | %41,0 | %21,3 | %101,6 | 62 |
| Yavi Köyü | CHP | %41,0 | %13,7 | %95,4 | 196 |
| Yeniköy | AK Parti | %17,5 | %42,2 | %97,3 | 226 |
| Yenişehir Köyü | AK Parti | %24,6 | %34,4 | %97,9 | 238 |
| Yeşil Karaağaç Mahallesi | CHP | %35,3 | %35,3 | %82,8 | 331 |
| Yeşildere Köyü | CHP | %55,8 | %15,8 | %97,4 | 347 |
| Yoncalı Köyü | CHP | %48,3 | %27,9 | %101,3 | 152 |
| Zahman Köyü | AK Parti | %20,3 | %44,1 | %100,8 | 120 |
İlgili sonuçlar