Kilimli 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kilimli sonuçlarında CHP %35,0 ile birinci, AK Parti %29,7 ile ikinci; fark 5,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 0,5 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,9 (+9,3 puan). 28 mahalle ve köy arasından 15'inde CHP önde. CHP en güçlü Gelik-Ayiçi Mahallesi (%50,7); AK Parti en güçlü Gelik-Kırat Mahallesi (%57,5). Katılım %84,1 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kilimli 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kilimli, Zonguldak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kilimli | Zonguldak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 7.400 | %35,0 | %39,3 | %34,5 | +0,5 |
| AK Parti | 6.276 | %29,7 | %34,8 | %32,4 | −2,7 |
| MHP | 3.148 | %14,9 | %7,8 | %6,6 | +8,3 |
| İYİ Parti | 2.938 | %13,9 | %6,0 | %4,6 | +9,3 |
| Yeniden Refah | 659 | %3,1 | %5,9 | %7,0 | −3,8 |
| Saadet | 265 | %1,3 | %1,9 | %1,3 | −0,0 |
| Zafer Partisi | 190 | %0,9 | %1,5 | %2,4 | −1,5 |
| DP | 68 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| Büyük Birlik | 52 | %0,2 | %0,4 | %1,3 | −1,0 |
| BTP | 40 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| SOL Parti | 24 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 24 | %0,1 | %0,2 | %0,7 | −0,6 |
| TİP | 23 | %0,1 | %0,6 | %0,6 | −0,5 |
| Gelecek Partisi | 16 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
Kilimli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 91 | 26.394 | 22.188 | %84,1 | 21.123 | 1.065 |
Kilimli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Belediye Sitesi Mahallesi | AK Parti | %29,6 | %36,9 | %80,3 | 2.385 |
| Bölüm Mahallesi | AK Parti | %15,6 | %40,7 | %83,5 | 1.147 |
| Çamlık Mahallesi | AK Parti | %29,0 | %38,0 | %82,4 | 890 |
| Çatalağzı-Cuma Yanı Mahallesi | MHP | %33,0 | %15,4 | %89,0 | 807 |
| Çatalağzı-Doğancılar Mahallesi | CHP | %36,5 | %22,7 | %90,5 | 792 |
| Çatalağzı-Hacıoğlu Mahallesi | MHP | %37,4 | %15,2 | %85,2 | 628 |
| Çatalağzı-Kırımsa Mahallesi | CHP | %37,8 | %26,3 | %93,8 | 289 |
| Çatalağzı-Kokurdan Mahallesi | MHP | %33,5 | %13,5 | %97,1 | 345 |
| Çatalağzı-Kuzyaka Mahallesi | MHP | %32,0 | %17,4 | %88,3 | 682 |
| Çatalağzı-Merkez Mahallesi | CHP | %38,1 | %20,9 | %87,2 | 1.598 |
| Damarlı Mahallesi | AK Parti | %16,3 | %49,5 | %87,5 | 479 |
| Gelik-Ayiçi Mahallesi | CHP | %50,7 | %37,2 | %94,5 | 235 |
| Gelik-Ayiçi Merkez Mahallesi | CHP | %47,6 | %44,2 | %89,9 | 576 |
| Gelik-Esen Mahallesi | CHP | %50,4 | %34,5 | %92,4 | 383 |
| Gelik-Gelik Merkez Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %49,8 | %92,1 | 819 |
| Gelik-Kırat Mahallesi | AK Parti | %33,9 | %57,5 | %98,4 | 184 |
| Göbü Köyü | CHP | %44,9 | %28,7 | %83,0 | 740 |
| Güney Mahallesi | AK Parti | %27,7 | %33,0 | %82,2 | 1.133 |
| Hisar Arkası Mahallesi | CHP | %38,7 | %30,9 | %78,9 | 2.541 |
| Karadon Mahallesi | CHP | %30,5 | %27,5 | %78,3 | 2.090 |
| Kurtköy | AK Parti | %35,3 | %44,4 | %92,1 | 164 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %36,0 | %30,0 | %80,2 | 3.664 |
| Muslu-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %49,6 | %7,8 | %90,0 | 301 |
| Muslu-Emirler Mahallesi | CHP | %42,4 | %14,4 | %93,4 | 151 |
| Muslu-Merkez Mahallesi | CHP | %41,4 | %4,9 | %90,5 | 915 |
| Subatan Mahallesi | AK Parti | %30,9 | %36,7 | %81,4 | 1.210 |
| Şirinköy | CHP | %46,3 | %32,4 | %85,2 | 304 |
| Türkali Köyü | CHP | %46,4 | %25,3 | %85,2 | 942 |
İlgili sonuçlar