Pınarbaşı 2024 Yenileme Yerel Seçim Meclis sonuçları
Pınarbaşı sonuçlarında CHP %47,6 ile birinci, MHP %45,4 ile ikinci; fark 2,2 puan. 122 mahalle ve köy arasından 71'inde CHP önde. CHP en güçlü Kazancık Mahallesi (%94,4); MHP en güçlü Köşkerli Mahallesi (%93,3). Katılım %74,2.
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pınarbaşı 2024 Yenileme Yerel Seçim Meclis sonuçları — Pınarbaşı, Kayseri karşılaştırması| Parti | Oy | Pınarbaşı | Kayseri |
|---|
| CHP | 6.449 | %47,6 | %47,6 |
| MHP | 6.154 | %45,4 | %45,4 |
| DEVA Partisi | 447 | %3,3 | %3,3 |
| Yeniden Refah | 163 | %1,2 | %1,2 |
| İYİ Parti | 128 | %0,9 | %0,9 |
| Milli Yol | 53 | %0,4 | %0,4 |
| Zafer Partisi | 37 | %0,3 | %0,3 |
| Saadet | 27 | %0,2 | %0,2 |
| BTP | 24 | %0,2 | %0,2 |
| TİP | 23 | %0,2 | %0,2 |
| EMEP | 19 | %0,1 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 10 | %0,1 | %0,1 |
| TKP | 9 | %0,1 | %0,1 |
Pınarbaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 141 | 18.960 | 14.059 | %74,2 | 13.543 | 516 |
Pınarbaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akören Mahallesi | CHP | %77,5 | %19,7 | %68,9 | 106 |
| Akpınar Mahallesi | CHP | %71,4 | %28,6 | %94,1 | 17 |
| Alagazili Mahallesi | MHP | %40,2 | %57,5 | %75,8 | 124 |
| Alamescit Mahallesi | CHP | %68,4 | %26,3 | %43,2 | 44 |
| Altıkesek Mahallesi | CHP | %84,8 | %9,1 | %65,4 | 52 |
| Arslanbeyli Mahallesi | MHP | %39,9 | %54,2 | %81,3 | 278 |
| Artmak Mahallesi | MHP | %28,0 | %68,0 | %67,0 | 112 |
| Aşağıbeyçayırı Mahallesi | CHP | %57,1 | %12,2 | %76,6 | 64 |
| Aşağıborandere Mahallesi | CHP | %68,9 | %28,4 | %68,5 | 108 |
| Aşağıkaragöz Mahallesi | CHP | %62,1 | %18,2 | %67,9 | 106 |
| Aşağıkızılçevlik Mahallesi | CHP | %50,0 | %16,7 | %64,6 | 48 |
| Avşarpotuklu Mahallesi | MHP | %31,4 | %37,1 | %76,6 | 47 |
| Aygörmez Mahallesi | CHP | %55,3 | %39,5 | %82,4 | 51 |
| Bahçecik Mahallesi | MHP | %19,6 | %78,4 | %89,3 | 112 |
| Beserek Mahallesi | CHP | %71,1 | %23,7 | %81,0 | 121 |
| Büyükgümüşgün Mahallesi | CHP | %75,4 | %19,4 | %74,1 | 189 |
| Büyükgürleğen Mahallesi | MHP | %48,3 | %50,0 | %74,6 | 169 |
| Büyükkabaktepe Mahallesi | MHP | %39,0 | %56,1 | %79,4 | 107 |
| Büyükkaramanlı Mahallesi | MHP | %19,3 | %75,6 | %84,1 | 145 |
| Büyükkaramuklu Mahallesi | MHP | %25,0 | %61,1 | %73,2 | 149 |
| Büyükkömarmut Mahallesi | MHP | %37,0 | %51,9 | %76,8 | 112 |
| Büyükpotuklu Mahallesi | CHP | %66,4 | %27,2 | %74,4 | 176 |
| Cabe Mahallesi | MHP | %19,8 | %63,0 | %85,4 | 96 |
| Cinahmet Mahallesi | MHP | %48,4 | %51,6 | %110,3 | 58 |
| Cinliören Mahallesi | CHP | %86,5 | %2,7 | %71,9 | 57 |
| Çakılkaya Mahallesi | CHP | %54,3 | %43,0 | %82,2 | 320 |
| Çaybaşı Mahallesi | MHP | %9,8 | %86,3 | %86,7 | 60 |
| Çördüklü Mahallesi | MHP | %28,0 | %65,4 | %62,3 | 183 |
| Çukuryurt Mahallesi | CHP | %87,2 | %7,7 | %80,0 | 50 |
| Demircili Mahallesi | MHP | %39,5 | %58,4 | %85,1 | 222 |
| Demirciören Mahallesi | CHP | %65,5 | %29,3 | %75,9 | 79 |
| Devederesi Mahallesi | CHP | %55,0 | %30,0 | %54,1 | 37 |
| Dikilitaş Mahallesi | CHP | %75,9 | %9,3 | %73,3 | 75 |
| Dilciler Mahallesi | MHP | %21,0 | %75,0 | %72,2 | 144 |
| Eğrisöğüt Mahallesi | CHP | %83,7 | %12,2 | %72,5 | 69 |
| Elmalı Mahallesi | MHP | %27,7 | %72,3 | %81,4 | 59 |
| Emeğil Mahallesi | MHP | %41,5 | %57,9 | %71,7 | 226 |
| Eskitekke Mahallesi | MHP | %32,0 | %68,0 | %65,0 | 157 |
| Eskiyassıpınar Mahallesi | CHP | %81,9 | %17,0 | %61,7 | 154 |
| Fakıekinciliği Mahallesi | MHP | %41,4 | %58,6 | %76,3 | 38 |
| Gebelek Mahallesi | CHP | %82,1 | %3,0 | %81,8 | 88 |
| Gölcük Mahallesi | MHP | %34,0 | %65,1 | %80,9 | 141 |
| Gültepe Mahallesi | MHP | %35,0 | %58,6 | %79,6 | 186 |
| Gümüşgün Mahallesi | CHP | %47,8 | %46,7 | %75,1 | 739 |
| Güney Mahallesi | MHP | %39,5 | %53,3 | %75,5 | 653 |
| Halitbeyören Mahallesi | CHP | %76,5 | %12,9 | %80,6 | 108 |
| Han Mahallesi | CHP | %52,5 | %42,5 | %82,2 | 101 |
| Hasırcı Mahallesi | CHP | %51,4 | %45,9 | %69,4 | 108 |
| Hassa Mahallesi | CHP | %49,5 | %48,5 | %87,6 | 113 |
| Hayriye Mahallesi | CHP | %64,3 | %21,4 | %75,0 | 56 |
| Hilmiye Mahallesi | CHP | %50,9 | %33,3 | %67,9 | 84 |
| Hürriyet Mahallesi | MHP | %45,0 | %46,4 | %68,2 | 1.682 |
| İğdelipayaslı Mahallesi | CHP | %51,4 | %47,2 | %84,1 | 88 |
| İnliören Mahallesi | CHP | %59,4 | %12,5 | %66,0 | 100 |
| İnönü Mahallesi | CHP | %73,4 | %23,4 | %71,0 | 321 |
| Kadılı Mahallesi | MHP | %19,8 | %58,6 | %71,7 | 166 |
| Kaftangiyen Mahallesi | CHP | %70,0 | %20,0 | %60,6 | 66 |
| Kaman Mahallesi | MHP | %46,5 | %47,3 | %78,8 | 179 |
| Karaboğaz Mahallesi | CHP | %74,6 | %22,0 | %68,5 | 89 |
| Karahacılı Mahallesi | MHP | %26,5 | %69,1 | %79,1 | 206 |
| Karahalka Mahallesi | MHP | %43,5 | %47,8 | %70,6 | 34 |
| Karakuyu Mahallesi | CHP | %83,3 | %8,3 | %82,4 | 102 |
| Kavakköy Mahallesi | CHP | %60,3 | %33,3 | %70,8 | 96 |
| Kavlaklar Mahallesi | CHP | %62,1 | %33,3 | %72,4 | 123 |
| Kayaaltı Mahallesi | MHP | %37,2 | %58,5 | %64,3 | 154 |
| Kayabaşı Mahallesi | MHP | %31,3 | %57,3 | %70,1 | 147 |
| Kayaönü Mahallesi | CHP | %50,2 | %45,2 | %73,4 | 413 |
| Kaynar Mahallesi | CHP | %80,1 | %12,9 | %72,1 | 244 |
| Kazancık Mahallesi | CHP | %94,4 | %0,0 | %80,2 | 91 |
| Kerimoğlu Mahallesi | CHP | %52,5 | %39,5 | %73,0 | 337 |
| Kılıçkışla Mahallesi | MHP | %27,7 | %67,0 | %84,1 | 113 |
| Kılıçmehmet Mahallesi | CHP | %64,5 | %27,4 | %74,1 | 85 |
| Kırkgeçit Mahallesi | MHP | %10,5 | %84,2 | %70,7 | 140 |
| Kırkpınar Mahallesi | CHP | %90,0 | %10,0 | %76,9 | 39 |
| Kızıldere Mahallesi | MHP | %39,2 | %50,0 | %92,0 | 88 |
| Kızılhan Mahallesi | MHP | %19,6 | %58,8 | %62,5 | 168 |
| Kızılören Mahallesi | MHP | %22,9 | %66,1 | %78,9 | 142 |
| Köşkerli Mahallesi | MHP | %6,7 | %93,3 | %115,4 | 13 |
| Kurbağalık Mahallesi | CHP | %68,8 | %22,9 | %63,6 | 77 |
| Kurttepe Mahallesi | MHP | %34,4 | %57,8 | %73,5 | 98 |
| Kuşçular Mahallesi | CHP | %73,8 | %19,7 | %88,7 | 71 |
| Küçükkömarmut Mahallesi | CHP | %70,5 | %26,9 | %67,8 | 118 |
| Küçükpotuklu Mahallesi | CHP | %84,2 | %10,5 | %44,0 | 91 |
| Malakköy Mahallesi | CHP | %75,0 | %18,2 | %73,4 | 188 |
| Melikgazi Mahallesi | CHP | %43,6 | %41,0 | %47,6 | 82 |
| Methiye Mahallesi | CHP | %52,1 | %41,1 | %61,3 | 119 |
| Olukkaya Mahallesi | CHP | %53,0 | %37,3 | %79,4 | 107 |
| Oruçoğlu Mahallesi | CHP | %53,8 | %34,6 | %82,9 | 35 |
| Örenşehir Bucak Merkezi Mahallesi | CHP | %75,4 | %16,9 | %68,3 | 101 |
| Panlı Mahallesi | CHP | %59,8 | %35,1 | %69,4 | 144 |
| Paşalı Mahallesi | MHP | %35,7 | %58,0 | %71,7 | 205 |
| Pazarören Mahallesi | MHP | %40,6 | %53,9 | %79,8 | 524 |
| Pazarsu Mahallesi | CHP | %61,1 | %38,9 | %67,3 | 55 |
| Pulpınar Mahallesi | CHP | %58,3 | %41,7 | %75,0 | 32 |
| Saçayağı Mahallesi | CHP | %69,8 | %14,0 | %66,2 | 68 |
| Saçlı Mahallesi | MHP | %39,7 | %56,4 | %82,5 | 97 |
| Serinyurt Mahallesi | MHP | %17,9 | %82,1 | %74,2 | 93 |
| Solaklar Mahallesi | CHP | %52,1 | %44,5 | %76,5 | 162 |
| Söğütlü Mahallesi | MHP | %32,1 | %57,1 | %60,9 | 46 |
| Şabanlı Mahallesi | MHP | %38,9 | %55,6 | %80,1 | 377 |
| Şerefiye Mahallesi | CHP | %77,8 | %13,9 | %49,3 | 73 |
| Tahtaköprü Mahallesi | CHP | %54,1 | %27,0 | %70,9 | 55 |
| Taşlıgeçit Mahallesi | Milli Yol | %42,9 | %0,0 | %87,5 | 24 |
| Taşlıoğlu Mahallesi | CHP | %68,3 | %29,3 | %79,2 | 53 |
| Taşoluk Mahallesi | CHP | %42,9 | %21,4 | %66,7 | 42 |
| Tersakan Mahallesi | CHP | %82,7 | %9,6 | %65,8 | 79 |
| Toybuk Mahallesi | MHP | %13,5 | %83,1 | %83,0 | 224 |
| Tözgün Mahallesi | MHP | %30,7 | %62,8 | %83,1 | 178 |
| Uzunpınar Mahallesi | MHP | %32,6 | %58,7 | %59,5 | 158 |
| Uzunyol Mahallesi | CHP | %61,4 | %31,8 | %80,4 | 112 |
| Üçpınar Mahallesi | CHP | %66,7 | %29,8 | %80,6 | 72 |
| Yağlıpınar Mahallesi | CHP | %83,6 | %10,9 | %68,3 | 82 |
| Yahyabey Mahallesi | CHP | %80,7 | %12,0 | %68,8 | 125 |
| Yarımtepe Mahallesi | CHP | %44,4 | %32,5 | %79,3 | 150 |
| Yenicami Mahallesi | CHP | %53,8 | %39,5 | %74,1 | 769 |
| Yeniocak Mahallesi | CHP | %48,1 | %44,0 | %74,0 | 674 |
| Yeregeçen Mahallesi | CHP | %63,0 | %37,0 | %85,5 | 55 |
| Yukarıbeyçayırı Mahallesi | MHP | %33,8 | %61,8 | %62,5 | 112 |
| Yukarıborandere Mahallesi | MHP | %22,0 | %74,2 | %79,8 | 440 |
| Yukarıkaragöz Mahallesi | MHP | %28,6 | %66,9 | %81,0 | 200 |
| Yukarıkızılçevlik Mahallesi | CHP | %79,3 | %17,2 | %72,1 | 43 |
| Yusuflar Mahallesi | MHP | %38,5 | %57,7 | %100,0 | 26 |
İlgili sonuçlar