Taşlıçay 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Taşlıçay sonuçlarında DP %38,9 ile birinci, AK Parti %28,8 ile ikinci; fark 10,0 puan. DP burada Türkiye ortalamasının (%3,6) 35,2 puan üstünde. DTP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,4 (+20,2 puan). 4 mahalle ve köy arasından 3'ünde DP önde. DP en güçlü Cumhuriyet Mahallesi (%50,5); AK Parti en güçlü Adnan Menderes Mahallesi (%33,5). Katılım %82,1 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Taşlıçay 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Taşlıçay, Ağrı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Taşlıçay | Ağrı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| DP | 1.025 | %38,9 | %9,2 | %3,6 | +35,2 |
| AK Parti | 761 | %28,8 | %31,8 | %38,6 | −9,8 |
| DTP | 670 | %25,4 | %35,8 | %5,2 | +20,2 |
| Bağımsızlar | 136 | %5,2 | %0,3 | %0,7 | +4,4 |
| MHP | 23 | %0,9 | %1,3 | %16,5 | −15,6 |
| Saadet | 16 | %0,6 | %14,1 | %5,4 | −4,8 |
| DSP | 7 | %0,3 | %1,1 | %2,9 | −2,6 |
Taşlıçay seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 13 | 3.389 | 2.783 | %82,1 | 2.638 | 145 |
Taşlıçay mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | DP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 15 Temmuz Şehitler Mahallesi | DP | %41,8 | %24,7 | %81,9 | 719 |
| Adnan Menderes Mahallesi | AK Parti | %32,4 | %33,5 | %84,4 | 1.051 |
| Cumhuriyet Mahallesi | DP | %50,5 | %21,8 | %83,8 | 618 |
| Hürriyet Mahallesi | DP | %36,0 | %31,4 | %78,8 | 1.001 |
İlgili sonuçlar