Cumhuriyet Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Cumhuriyet Mahallesi sonuçlarında DP %50,5 ile birinci, AK Parti %21,8 ile ikinci; fark 28,7 puan. DP burada Türkiye ortalamasının (%3,6) 46,9 puan üstünde. DTP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,6 (+16,5 puan). DP oy oranında Taşlıçay ilçesindeki 4 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 2 sandık, 618 kayıtlı seçmen. Katılım %83,8 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Cumhuriyet Mahallesi | Taşlıçay | Ağrı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| DP | 252 | %50,5 | %38,9 | %9,2 | %3,6 | +46,9 |
| AK Parti | 109 | %21,8 | %28,8 | %31,8 | %38,6 | −16,8 |
| DTP | 108 | %21,6 | %25,4 | %35,8 | %5,2 | +16,5 |
| Bağımsızlar | 25 | %5,0 | %5,2 | %0,3 | %0,7 | +4,3 |
| Saadet | 2 | %0,4 | %0,6 | %14,1 | %5,4 | −5,0 |
| DSP | 2 | %0,4 | %0,3 | %1,1 | %2,9 | −2,5 |
| MHP | 1 | %0,2 | %0,9 | %1,3 | %16,5 | −16,3 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 | 618 | 518 | %83,8 | 499 | 19 |