Artvin Merkez 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Artvin Merkez sonuçlarında CHP %43,2 ile birinci, AK Parti %41,2 ile ikinci; fark 2,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%24,7) 18,5 puan üstünde. 7 mahalle ve köy arasından 4'ünde CHP önde. CHP en güçlü Balcıoğlu Mahallesi (%56,9); AK Parti en güçlü Yeni Mahallesi (%54,5). Katılım %85,0 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Artvin Merkez 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Artvin Merkez, Artvin, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Artvin Merkez | Artvin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 5.684 | %43,2 | %36,4 | %24,7 | +18,5 |
| AK Parti | 5.427 | %41,2 | %33,6 | %38,6 | +2,6 |
| DSP | 619 | %4,7 | %3,4 | %2,9 | +1,8 |
| DP | 587 | %4,5 | %4,6 | %3,6 | +0,8 |
| MHP | 478 | %3,6 | %11,9 | %16,5 | −12,9 |
| Saadet | 301 | %2,3 | %1,3 | %5,4 | −3,1 |
| BTP | 44 | %0,3 | %2,8 | %0,3 | +0,0 |
| TKP | 24 | %0,2 | %0,0 | %0,1 | +0,1 |
Artvin Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 60 | 16.104 | 13.687 | %85,0 | 13.164 | 523 |
Artvin Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Balcıoğlu Mahallesi | CHP | %56,9 | %32,2 | %89,6 | 685 |
| Çamlık Mahallesi | CHP | %44,6 | %40,8 | %88,1 | 2.239 |
| Çarşı Mahallesi | CHP | %47,1 | %37,7 | %84,0 | 5.464 |
| Çayağzı Mahallesi | AK Parti | %29,5 | %51,5 | %84,0 | 1.695 |
| Dere Mahallesi | CHP | %45,9 | %38,7 | %85,7 | 2.418 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %39,4 | %42,5 | %84,5 | 2.636 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %34,0 | %54,5 | %81,4 | 967 |
İlgili sonuçlar