Bartın Merkez 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Bartın Merkez sonuçlarında MHP %39,3 ile birinci, AK Parti %28,5 ile ikinci; fark 10,8 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%16,5) 22,8 puan üstünde. 15 mahalle ve köy arasından 12'sinde MHP önde. MHP en güçlü Karaköy Mahallesi (%53,7); AK Parti en güçlü Hürriyet Mahallesi (%44,0). Katılım %84,5 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bartın Merkez 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Bartın Merkez, Bartın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bartın Merkez | Bartın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 10.996 | %39,3 | %29,6 | %16,5 | +22,8 |
| AK Parti | 7.965 | %28,5 | %34,3 | %38,6 | −10,2 |
| CHP | 6.380 | %22,8 | %28,0 | %24,7 | −1,9 |
| DSP | 1.172 | %4,2 | %3,3 | %2,9 | +1,3 |
| Saadet | 727 | %2,6 | %3,0 | %5,4 | −2,8 |
| DP | 504 | %1,8 | %1,1 | %3,6 | −1,8 |
| Bağımsızlar | 96 | %0,3 | %0,3 | %0,7 | −0,4 |
| BTP | 78 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| TKP | 37 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 30 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
Bartın Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 113 | 34.370 | 29.049 | %84,5 | 27.985 | 1.064 |
Bartın Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aladağ Mahallesi | MHP | %42,9 | %30,6 | %86,4 | 2.766 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %42,2 | %35,8 | %85,3 | 1.614 |
| Çaydüzü Mahallesi | MHP | %41,3 | %36,1 | %90,1 | 2.010 |
| Demirciler Mahallesi | MHP | %39,1 | %27,3 | %83,0 | 1.901 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %36,9 | %42,3 | %86,9 | 1.146 |
| Gölbucağı Mahallesi | MHP | %40,5 | %22,9 | %84,3 | 4.493 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %28,8 | %44,0 | %86,9 | 837 |
| Karaköy Mahallesi | MHP | %53,7 | %27,6 | %89,3 | 1.183 |
| Kemer Köprü Mahallesi | MHP | %42,7 | %27,7 | %83,4 | 5.127 |
| Kırtepe Mahallesi | CHP | %33,2 | %18,6 | %83,1 | 2.656 |
| Köyortası Mahallesi | MHP | %35,0 | %19,9 | %84,6 | 1.280 |
| Okulak Mahallesi | MHP | %35,1 | %27,3 | %83,0 | 1.207 |
| Orduyeri Mahallesi | MHP | %36,2 | %32,2 | %83,1 | 4.077 |
| Orta Mahallesi | MHP | %34,2 | %19,2 | %82,2 | 1.374 |
| Tuna Mahallesi | MHP | %38,8 | %30,0 | %82,9 | 2.699 |
İlgili sonuçlar