Bartın Merkez 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Bartın Merkez sonuçlarında AK Parti %45,4 ile birinci, MHP %23,4 ile ikinci; fark 22,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 7,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %23,4 (+7,4 puan). 162 mahalle ve köy arasından 135'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Şirinköy (%86,1); MHP en güçlü Arıt-Cöcü Mahallesi (%55,3). Katılım %89,1 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bartın Merkez 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Bartın Merkez, Bartın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bartın Merkez | Bartın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 39.353 | %45,4 | %46,2 | %38,4 | +7,0 |
| MHP | 20.280 | %23,4 | %19,9 | %16,0 | +7,4 |
| CHP | 13.769 | %15,9 | %18,4 | %23,1 | −7,2 |
| DSP | 4.044 | %4,7 | %3,9 | %2,9 | +1,8 |
| Saadet | 3.865 | %4,5 | %3,9 | %5,2 | −0,7 |
| DP | 2.275 | %2,6 | %3,8 | %3,8 | −1,2 |
| BBP | 1.156 | %1,3 | %1,4 | %2,4 | −1,0 |
| Anavatan | 569 | %0,7 | %0,7 | %0,8 | −0,1 |
| BTP | 400 | %0,5 | %0,5 | %0,4 | +0,0 |
| İp | 358 | %0,4 | %0,4 | %0,3 | +0,1 |
| EMEP | 342 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,3 |
| TKP | 307 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,1 |
Bartın Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 348 | 100.340 | 89.409 | %89,1 | 86.718 | 2.691 |
Bartın Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağdacı Köyü | AK Parti | %39,9 | %32,1 | %92,0 | 954 |
| Ahmetpaşa Köyü | AK Parti | %62,5 | %15,7 | %93,8 | 273 |
| Akağaç Köyü | AK Parti | %50,6 | %17,7 | %93,2 | 859 |
| Akbaba Köyü | MHP | %23,9 | %39,0 | %85,8 | 458 |
| Akbaş Köyü | AK Parti | %56,8 | %9,6 | %93,9 | 627 |
| Akçalı Köyü | AK Parti | %55,5 | %25,5 | %91,5 | 659 |
| Akçamescit Köyü | AK Parti | %46,6 | %28,6 | %88,8 | 466 |
| Akgöz Köyü | AK Parti | %54,6 | %10,2 | %94,5 | 311 |
| Akıncılar Köyü | AK Parti | %61,7 | %14,3 | %94,9 | 602 |
| Akmanlar Köyü | AK Parti | %50,3 | %23,7 | %93,1 | 620 |
| Akpınar Köyü | AK Parti | %55,3 | %19,9 | %91,0 | 512 |
| Aladağ Mahallesi | MHP | %31,4 | %36,6 | %86,5 | 2.766 |
| Alibaş Köyü | MHP | %27,4 | %51,6 | %94,2 | 310 |
| Arıönü Köyü | AK Parti | %48,7 | %17,9 | %95,0 | 666 |
| Arıt-Balat Mahallesi | CHP | %23,1 | %12,1 | %97,7 | 177 |
| Arıt-Cöcü Mahallesi | MHP | %9,8 | %55,3 | %98,6 | 138 |
| Arıt-Menteşpiri Mahallesi | AK Parti | %24,7 | %18,7 | %87,7 | 693 |
| Arıt-Turanlar Mahallesi | AK Parti | %35,2 | %23,5 | %93,9 | 213 |
| Arıt-Yukarışeyhler Mahallesi | DP | %23,1 | %8,5 | %88,3 | 239 |
| Aşağıdere Köyü | AK Parti | %56,7 | %9,6 | %96,8 | 281 |
| Avgölü Köyü | AK Parti | %63,8 | %8,5 | %98,0 | 148 |
| Aydınlar Köyü | AK Parti | %37,6 | %9,2 | %82,4 | 387 |
| Bakioğlu Köyü | AK Parti | %62,3 | %15,1 | %92,6 | 852 |
| Barkaçboz Köyü | AK Parti | %53,8 | %12,7 | %91,5 | 742 |
| Başoğlu Köyü | AK Parti | %67,2 | %13,3 | %93,3 | 193 |
| Bayıryüzü Köyü | AK Parti | %55,5 | %17,2 | %93,4 | 532 |
| Bedil Köyü | AK Parti | %62,5 | %8,5 | %89,8 | 481 |
| Beşköprü Köyü | CHP | %32,5 | %7,7 | %85,4 | 254 |
| Budakdüzü Köyü | AK Parti | %65,1 | %29,0 | %92,3 | 377 |
| Büyükkıran Köyü | AK Parti | %44,5 | %13,7 | %91,6 | 419 |
| Büyükkızılkum Köyü | AK Parti | %46,0 | %9,6 | %93,1 | 334 |
| Celilbeyoğlu Köyü | AK Parti | %68,6 | %5,8 | %91,5 | 294 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %35,8 | %36,9 | %85,3 | 1.614 |
| Çakırdemirci Köyü | AK Parti | %54,0 | %24,6 | %96,5 | 402 |
| Çakırkadı Köyü | AK Parti | %53,4 | %27,6 | %94,4 | 550 |
| Çakırömerağa Köyü | AK Parti | %70,8 | %16,1 | %95,2 | 209 |
| Çamaltı Köyü | AK Parti | %54,5 | %23,9 | %94,6 | 296 |
| Çamlık Köyü | AK Parti | %79,4 | %6,5 | %94,2 | 120 |
| Çaybükü Köyü | AK Parti | %58,8 | %19,5 | %94,0 | 570 |
| Çaydüzü Mahallesi | MHP | %36,0 | %36,6 | %90,1 | 2.010 |
| Çayır Köyü | AK Parti | %42,7 | %13,2 | %96,3 | 297 |
| Çeştepe Köyü | AK Parti | %50,2 | %29,2 | %95,3 | 361 |
| Çiftlikköy | AK Parti | %50,4 | %5,5 | %94,7 | 374 |
| Çöpbey Köyü | AK Parti | %68,5 | %8,7 | %92,5 | 160 |
| Çukurbük Köyü | MHP | %44,2 | %45,6 | %90,1 | 334 |
| Dallıca Köyü | AK Parti | %40,3 | %15,9 | %92,3 | 388 |
| Darıören Köyü | AK Parti | %55,6 | %13,1 | %84,6 | 325 |
| Demirciler Mahallesi | MHP | %28,8 | %31,3 | %83,0 | 1.901 |
| Derbent Köyü | AK Parti | %49,2 | %25,0 | %92,4 | 288 |
| Dırazlar Köyü | AK Parti | %60,7 | %4,6 | %94,2 | 607 |
| Doğaşı Köyü | AK Parti | %48,9 | %23,5 | %87,4 | 522 |
| Ecikler Köyü | AK Parti | %59,3 | %6,0 | %86,5 | 712 |
| Ellibaş Köyü | AK Parti | %63,4 | %8,0 | %84,2 | 682 |
| Epçiler Köyü | AK Parti | %44,4 | %35,6 | %92,5 | 889 |
| Epçilerkadı Köyü | AK Parti | %59,4 | %19,3 | %93,7 | 206 |
| Esbey Köyü | AK Parti | %69,4 | %4,6 | %84,6 | 130 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %30,3 | %86,9 | 1.146 |
| Esenyurt Köyü | AK Parti | %51,1 | %23,8 | %96,0 | 796 |
| Eskiemirler Köyü | AK Parti | %44,0 | %2,5 | %94,0 | 315 |
| Eskihamidiye Köyü | AK Parti | %66,7 | %14,4 | %91,6 | 694 |
| Eyüpoğlu Köyü | AK Parti | %51,5 | %6,8 | %86,6 | 164 |
| Fırınlı Köyü | MHP | %36,9 | %45,6 | %93,2 | 294 |
| Gecen Köyü | AK Parti | %48,3 | %27,4 | %92,8 | 704 |
| Gençali Köyü | AK Parti | %46,2 | %36,9 | %87,4 | 302 |
| Geriş Köyü | AK Parti | %64,0 | %14,3 | %93,1 | 779 |
| Gerişkatırcı Köyü | AK Parti | %67,8 | %8,6 | %92,0 | 426 |
| Gökçekıran Köyü | AK Parti | %63,0 | %16,2 | %93,5 | 572 |
| Gölbucağı Mahallesi | MHP | %23,7 | %33,9 | %84,2 | 4.493 |
| Gözpınar Köyü | CHP | %25,6 | %25,6 | %92,2 | 502 |
| Gürgenpınarı Köyü | AK Parti | %44,1 | %21,8 | %92,4 | 712 |
| Gürpınar Köyü | AK Parti | %48,1 | %20,0 | %91,4 | 267 |
| Güzelcehisar Köyü | AK Parti | %43,3 | %35,7 | %94,8 | 709 |
| Hacıhatipoğlu Köyü | AK Parti | %56,3 | %15,4 | %92,8 | 292 |
| Hacıosmanoğlu Köyü | AK Parti | %38,5 | %10,1 | %93,8 | 455 |
| Hanyeri Köyü | CHP | %10,1 | %3,8 | %98,2 | 163 |
| Hasanefendi Köyü | AK Parti | %72,2 | %9,2 | %94,1 | 387 |
| Hasankadı-Gerişli Mahallesi | AK Parti | %53,5 | %3,2 | %94,1 | 187 |
| Hasankadı-Merkez Mahallesi | AK Parti | %53,3 | %2,2 | %91,6 | 748 |
| Hasankadı-Şabankadı Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %3,2 | %91,8 | 685 |
| Hasankadı-Tüloğlu Mahallesi | AK Parti | %48,7 | %1,7 | %92,7 | 137 |
| Hasanlar Köyü | MHP | %41,4 | %44,8 | %93,5 | 260 |
| Hatipler Köyü | AK Parti | %48,0 | %25,8 | %96,5 | 314 |
| Hıdırlar Köyü | AK Parti | %59,8 | %10,9 | %94,1 | 557 |
| Hocaoğlu Köyü | AK Parti | %63,5 | %13,6 | %94,7 | 359 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %43,2 | %23,4 | %86,9 | 837 |
| İmamlar Köyü | AK Parti | %41,9 | %8,5 | %84,0 | 144 |
| Kabagöz Köyü | AK Parti | %45,4 | %23,0 | %93,4 | 576 |
| Kaman Köyü | AK Parti | %47,7 | %21,3 | %95,3 | 340 |
| Karacaoğlu Köyü | AK Parti | %53,0 | %13,6 | %93,7 | 365 |
| Karahüseyinli Köyü | AK Parti | %61,4 | %22,9 | %91,5 | 587 |
| Karainler Köyü | AK Parti | %47,1 | %32,4 | %91,4 | 744 |
| Karaköy Mahallesi | MHP | %27,6 | %45,3 | %89,4 | 1.183 |
| Karaköyşeyhler Köyü | AK Parti | %59,6 | %22,0 | %88,0 | 250 |
| Karamazak Köyü | AK Parti | %41,5 | %16,2 | %94,7 | 620 |
| Karasu Köyü | MHP | %28,4 | %41,3 | %88,5 | 555 |
| Karayakup Köyü | AK Parti | %75,3 | %13,7 | %89,7 | 214 |
| Karşıyaka Köyü | AK Parti | %66,9 | %5,4 | %87,6 | 177 |
| Kaşbaşı Köyü | AK Parti | %48,9 | %32,8 | %97,1 | 243 |
| Kayacılar Köyü | AK Parti | %63,8 | %21,7 | %86,9 | 160 |
| Kayadibi Köyü | AK Parti | %45,4 | %33,3 | %93,8 | 192 |
| Kayadibiçavuş Köyü | AK Parti | %48,3 | %29,8 | %87,0 | 414 |
| Kayadibikavlak Köyü | AK Parti | %42,2 | %37,0 | %93,0 | 469 |
| Kemer Köprü Mahallesi | MHP | %28,7 | %34,3 | %83,4 | 5.127 |
| Kırtepe Mahallesi | CHP | %18,8 | %26,8 | %83,1 | 2.656 |
| Kışla Köyü | MHP | %39,0 | %39,3 | %94,3 | 442 |
| Kızılelma Köyü | CHP | %25,7 | %12,4 | %87,3 | 510 |
| Kocareis Köyü | AK Parti | %50,0 | %22,5 | %85,1 | 436 |
| Kozcağız-Değirmenci Mahallesi | AK Parti | %71,9 | %4,9 | %88,8 | 215 |
| Kozcağız-Demirci Ahmetler Mahallesi | AK Parti | %60,0 | %5,5 | %92,9 | 423 |
| Kozcağız-Merkez Mahallesi | AK Parti | %50,3 | %18,1 | %85,6 | 2.628 |
| Köyortası Mahallesi | CHP | %20,5 | %29,9 | %85,2 | 1.280 |
| Köyyeri Köyü | AK Parti | %83,6 | %1,7 | %94,9 | 315 |
| Kumaçorak Köyü | AK Parti | %61,5 | %13,5 | %90,6 | 181 |
| Kurt Köyü | AK Parti | %37,5 | %17,5 | %92,4 | 525 |
| Kutlubeydemirci Köyü | AK Parti | %66,5 | %15,0 | %96,5 | 572 |
| Kutlubeytabaklar Köyü | AK Parti | %62,2 | %20,5 | %94,5 | 308 |
| Kutlubeyyazıcılar Köyü | AK Parti | %62,7 | %17,9 | %95,1 | 494 |
| Küçükkızılkum Köyü | AK Parti | %45,0 | %23,8 | %84,1 | 371 |
| Kümesler Köyü | AK Parti | %73,5 | %8,8 | %92,5 | 321 |
| Mamak Köyü | AK Parti | %72,9 | %10,2 | %92,2 | 529 |
| Mekeçler Köyü | AK Parti | %62,3 | %16,6 | %97,3 | 365 |
| Muratbey Köyü | AK Parti | %56,0 | %11,3 | %95,8 | 356 |
| Okçular Köyü | AK Parti | %42,6 | %36,8 | %90,9 | 319 |
| Okulak Mahallesi | MHP | %27,7 | %32,8 | %83,1 | 1.207 |
| Orduyeri Mahallesi | AK Parti | %32,2 | %31,4 | %83,1 | 4.077 |
| Orta Mahallesi | CHP | %19,3 | %29,0 | %82,2 | 1.374 |
| Ören Köyü | AK Parti | %59,8 | %5,9 | %94,2 | 223 |
| Özbaşı Köyü | AK Parti | %60,3 | %11,2 | %94,1 | 777 |
| Saraylı Köyü | AK Parti | %56,6 | %16,9 | %95,3 | 381 |
| Serdar Köyü | AK Parti | %72,8 | %13,0 | %91,0 | 466 |
| Sipahiler Köyü | AK Parti | %49,5 | %38,0 | %93,7 | 399 |
| Sofular Köyü | AK Parti | %79,2 | %3,8 | %90,2 | 123 |
| Söğütlü Köyü | AK Parti | %65,6 | %14,8 | %86,6 | 142 |
| Sülek Köyü | AK Parti | %58,8 | %11,7 | %89,6 | 576 |
| Sütlüce Köyü | AK Parti | %57,1 | %19,9 | %87,8 | 632 |
| Şabankadı Köyü | AK Parti | %68,3 | %13,7 | %94,2 | 397 |
| Şahin Köyü | AK Parti | %63,6 | %14,5 | %93,3 | 269 |
| Şahne Köyü | AK Parti | %57,4 | %20,0 | %93,1 | 461 |
| Şarköy | AK Parti | %67,3 | %11,0 | %89,3 | 1.190 |
| Şiremirçavuş Köyü | AK Parti | %45,2 | %24,2 | %94,1 | 544 |
| Şiremirtabaklar Köyü | AK Parti | %47,2 | %23,6 | %95,5 | 178 |
| Şirinköy | AK Parti | %86,1 | %2,6 | %90,8 | 130 |
| Tabanözü Köyü | AK Parti | %61,3 | %16,3 | %93,7 | 523 |
| Tasmacı Köyü | AK Parti | %59,5 | %10,5 | %83,0 | 230 |
| Terkehaliller Köyü | AK Parti | %64,2 | %12,8 | %93,0 | 766 |
| Terkehatipler Köyü | AK Parti | %70,6 | %15,3 | %89,7 | 747 |
| Topluca Köyü | AK Parti | %55,0 | %17,1 | %91,2 | 534 |
| Tuna Mahallesi | MHP | %31,0 | %33,1 | %82,9 | 2.699 |
| Tuzcular Köyü | AK Parti | %57,5 | %21,2 | %92,9 | 340 |
| Uğurlar Köyü | AK Parti | %56,1 | %22,6 | %94,7 | 486 |
| Ulugeçitambarcı Köyü | AK Parti | %52,6 | %19,4 | %93,3 | 552 |
| Ulugeçitkadı Köyü | AK Parti | %55,3 | %17,5 | %95,6 | 407 |
| Uluköy | AK Parti | %51,0 | %14,4 | %91,8 | 613 |
| Ustaoğlu Köyü | AK Parti | %54,4 | %5,2 | %92,2 | 335 |
| Uzunöz Köyü | AK Parti | %63,8 | %16,6 | %92,7 | 504 |
| Yanaz Köyü | AK Parti | %62,0 | %16,4 | %95,1 | 555 |
| Yeğenli Köyü | AK Parti | %58,3 | %20,0 | %92,9 | 550 |
| Yenihamidiye Köyü | AK Parti | %72,6 | %12,8 | %95,4 | 346 |
| Yeniköy | AK Parti | %38,8 | %26,9 | %77,0 | 87 |
| Yeşilkaya Köyü | AK Parti | %63,0 | %17,9 | %89,0 | 706 |
| Yeşilyurt Köyü | MHP | %44,3 | %46,1 | %93,6 | 357 |
| Yıldız Köyü | AK Parti | %48,5 | %26,0 | %61,8 | 811 |
İlgili sonuçlar