Maden Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Maden Mahallesi sonuçlarında CHP %47,6 ile birinci, AK Parti %40,3 ile ikinci; fark 7,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%24,7) 22,9 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %4,8 (+4,1 puan). CHP oy oranında Adalar ilçesindeki 5 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 10 sandık, 2.924 kayıtlı seçmen. Katılım %83,6 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Maden Mahallesi | Adalar | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 1.126 | %47,6 | %45,4 | %33,0 | %24,7 | +22,9 |
| AK Parti | 954 | %40,3 | %42,9 | %40,0 | %38,6 | +1,7 |
| Bağımsızlar | 114 | %4,8 | %3,4 | %0,3 | %0,7 | +4,1 |
| MHP | 63 | %2,7 | %2,9 | %7,0 | %16,5 | −13,8 |
| DP | 33 | %1,4 | %1,7 | %0,8 | %3,6 | −2,2 |
| DSP | 22 | %0,9 | %1,3 | %3,5 | %2,9 | −1,9 |
| Saadet | 19 | %0,8 | %0,8 | %8,6 | %5,4 | −4,6 |
| BTP | 15 | %0,6 | %0,5 | %0,2 | %0,3 | +0,3 |
| Anavatan | 14 | %0,6 | %0,6 | %0,3 | %0,6 | −0,0 |
| BBP | 4 | %0,2 | %0,3 | %1,4 | %1,2 | −1,0 |
| LDP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 10 | 2.924 | 2.445 | %83,6 | 2.366 | 79 |