Maden Mahallesi 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Maden Mahallesi sonuçlarında CHP %42,5 ile birinci, AK Parti %31,4 ile ikinci; fark 11,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%23,1) 19,4 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %7,2 (+4,3 puan). CHP oy oranında Adalar ilçesindeki 5 mahalle ve köy arasında 3'üncü sırada. 10 sandık, 2.924 kayıtlı seçmen. Katılım %83,5 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Maden Mahallesi | Adalar | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 1.015 | %42,5 | %42,4 | %33,5 | %23,1 | +19,4 |
| AK Parti | 751 | %31,4 | %32,4 | %40,1 | %38,4 | −7,0 |
| MHP | 241 | %10,1 | %8,3 | %7,3 | %16,0 | −5,9 |
| DSP | 172 | %7,2 | %5,7 | %2,5 | %2,9 | +4,3 |
| DP | 46 | %1,9 | %2,1 | %0,9 | %3,8 | −1,9 |
| Saadet | 44 | %1,8 | %1,7 | %7,3 | %5,2 | −3,4 |
| Bağımsızlar | 33 | %1,4 | %3,8 | %0,0 | %0,4 | +1,0 |
| Anavatan | 26 | %1,1 | %0,9 | %0,5 | %0,8 | +0,3 |
| Ödp | 18 | %0,8 | %0,6 | %0,2 | %0,2 | +0,6 |
| BBP | 15 | %0,6 | %0,6 | %2,0 | %2,4 | −1,7 |
| TKP | 14 | %0,6 | %0,6 | %0,2 | %0,2 | +0,4 |
| BTP | 11 | %0,5 | %0,5 | %0,3 | %0,4 | +0,0 |
| İp | 3 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,2 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 10 | 2.924 | 2.443 | %83,5 | 2.389 | 54 |