Seferihisar 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Seferihisar sonuçlarında CHP %46,2 ile birinci, Anavatan %32,4 ile ikinci; fark 13,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%24,7) 21,5 puan üstünde. Anavatan Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,4 (+31,8 puan). 12 mahalle ve köy arasından 10'unda CHP önde. CHP en güçlü Cumhuriyet Mahallesi (%52,4); Anavatan en güçlü Tepecik Mahallesi (%40,0). Katılım %88,8 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Seferihisar 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Seferihisar, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Seferihisar | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 6.689 | %46,2 | %49,6 | %24,7 | +21,5 |
| Anavatan | 4.694 | %32,4 | %0,4 | %0,6 | +31,8 |
| AK Parti | 2.785 | %19,2 | %30,0 | %38,6 | −19,4 |
| MHP | 254 | %1,8 | %9,2 | %16,5 | −14,7 |
| Saadet | 50 | %0,3 | %1,1 | %5,4 | −5,0 |
| BTP | 21 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
Seferihisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 61 | 16.984 | 15.081 | %88,8 | 14.493 | 588 |
Seferihisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | Anavatan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atatürk Mahallesi | CHP | %50,6 | %31,0 | %89,3 | 512 |
| Bengiler Mahallesi | CHP | %44,0 | %26,3 | %84,1 | 1.298 |
| Camikebir Mahallesi | CHP | %49,4 | %35,1 | %89,0 | 3.315 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %52,4 | %21,5 | %85,7 | 544 |
| Çolak İbrahim Bey Mahallesi | CHP | %50,7 | %29,7 | %87,0 | 1.316 |
| Hıdırlık Mahallesi | CHP | %47,9 | %36,9 | %90,6 | 2.286 |
| Mersin Alanı Mahallesi | CHP | %43,5 | %22,0 | %84,4 | 1.348 |
| Payamlı Mahallesi | AK Parti | %36,9 | %19,2 | %91,4 | 671 |
| Sığacık Mahallesi | CHP | %44,0 | %35,8 | %90,3 | 1.568 |
| Tepecik Mahallesi | Anavatan | %34,7 | %40,0 | %89,8 | 999 |
| Turabiye Mahallesi | CHP | %44,8 | %36,9 | %91,8 | 1.779 |
| Ulamış Mahallesi | CHP | %48,6 | %31,5 | %89,1 | 1.348 |
İlgili sonuçlar