Çınarlık Beldesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çınarlık Beldesi sonuçlarında AK Parti %56,7 ile birinci, MHP %24,0 ile ikinci; fark 32,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,6) 18,1 puan üstünde. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,3 (+13,9 puan). 6 mahalle ve köy arasından 6'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çınarlık-Kurtuluş Mahallesi (%66,8); MHP en güçlü Çınarlık-Eğercili Mahallesi (%47,3). Katılım %92,1 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çınarlık Beldesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çınarlık Beldesi, Samsun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çınarlık Beldesi | Samsun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.640 | %56,7 | %39,7 | %38,6 | +18,1 |
| MHP | 695 | %24,0 | %30,3 | %16,5 | +7,5 |
| Saadet | 557 | %19,3 | %3,6 | %5,4 | +13,9 |
Çınarlık Beldesi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 13 | 3.217 | 2.962 | %92,1 | 2.892 | 70 |
Çınarlık Beldesi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Çınarlık-Eğercili Mahallesi | AK Parti | %48,1 | %47,3 | %94,7 | 376 |
| Çınarlık-Fatih Mahallesi | AK Parti | %56,8 | %19,5 | %93,5 | 447 |
| Çınarlık-Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %66,8 | %23,2 | %93,7 | 284 |
| Çınarlık-Merkez Mahallesi | AK Parti | %52,5 | %25,0 | %91,9 | 766 |
| Çınarlık-Yalı Mahallesi | AK Parti | %64,9 | %13,5 | %89,6 | 691 |
| Çınarlık-Yukarı Eğercili Mahallesi | AK Parti | %53,9 | %23,2 | %91,7 | 653 |
İlgili sonuçlar