Salıpazarı 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Salıpazarı sonuçlarında AK Parti %60,4 ile birinci, MHP %30,0 ile ikinci; fark 30,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,6) 21,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,0 (+13,5 puan). 11 mahalle ve köy arasından 9'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Albak Mahallesi (%75,6); MHP en güçlü Merkez Kocalar Mahallesi (%51,4). Katılım %92,1 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Salıpazarı 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Salıpazarı, Samsun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Salıpazarı | Samsun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.266 | %60,4 | %39,7 | %38,6 | +21,7 |
| MHP | 1.126 | %30,0 | %30,3 | %16,5 | +13,5 |
| Saadet | 295 | %7,9 | %3,6 | %5,4 | +2,5 |
| CHP | 20 | %0,5 | %17,6 | %24,7 | −24,2 |
| DP | 20 | %0,5 | %5,7 | %3,6 | −3,1 |
| DSP | 15 | %0,4 | %2,7 | %2,9 | −2,5 |
| BTP | 12 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
Salıpazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 18 | 4.178 | 3.847 | %92,1 | 3.754 | 93 |
Salıpazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alanyaykın Mahallesi | AK Parti | %61,3 | %30,5 | %90,9 | 394 |
| Albak Mahallesi | AK Parti | %75,6 | %17,3 | %98,5 | 132 |
| Bereket Mahallesi | AK Parti | %54,6 | %39,7 | %90,4 | 603 |
| Düzköy Mahallesi | AK Parti | %49,1 | %28,7 | %90,3 | 259 |
| Gökçeli Mahallesi | AK Parti | %74,0 | %16,9 | %90,8 | 574 |
| Karacalar Mahallesi | MHP | %40,3 | %49,1 | %97,0 | 165 |
| Merkez Kocalar Mahallesi | MHP | %40,5 | %51,4 | %93,6 | 282 |
| Mumlu Mahallesi | AK Parti | %72,9 | %24,3 | %89,6 | 125 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %54,4 | %36,3 | %91,2 | 725 |
| Sarıhasan Mahallesi | AK Parti | %58,2 | %16,3 | %93,0 | 258 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %73,4 | %20,8 | %94,1 | 661 |
İlgili sonuçlar