Salıpazarı 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Salıpazarı sonuçlarında AK Parti %56,9 ile birinci, MHP %16,9 ile ikinci; fark 40,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 18,5 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %9,8 (+6,9 puan). 44 mahalle ve köy arasından 39'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kırgıl Köyü (%91,6); MHP en güçlü Merkez Kocalar Mahallesi (%46,3). Katılım %91,4 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Salıpazarı 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Salıpazarı, Samsun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Salıpazarı | Samsun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 7.680 | %56,9 | %45,8 | %38,4 | +18,5 |
| MHP | 2.277 | %16,9 | %23,1 | %16,0 | +0,9 |
| DSP | 1.318 | %9,8 | %2,6 | %2,9 | +6,9 |
| CHP | 1.094 | %8,1 | %14,8 | %23,1 | −15,0 |
| Saadet | 523 | %3,9 | %4,1 | %5,2 | −1,3 |
| DP | 215 | %1,6 | %5,4 | %3,8 | −2,3 |
| BBP | 178 | %1,3 | %2,1 | %2,4 | −1,0 |
| Millet | 84 | %0,6 | %0,3 | %0,1 | +0,5 |
| Anavatan | 64 | %0,5 | %0,6 | %0,8 | −0,3 |
| BTP | 37 | %0,3 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| TKP | 30 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
Salıpazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 61 | 15.195 | 13.887 | %91,4 | 13.500 | 387 |
Salıpazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alan Köyü | AK Parti | %75,4 | %12,3 | %92,3 | 363 |
| Alanyaykın Mahallesi | AK Parti | %65,9 | %25,4 | %90,9 | 394 |
| Albak Mahallesi | AK Parti | %75,0 | %10,9 | %98,5 | 132 |
| Avut Köyü | CHP | %6,2 | %34,2 | %94,9 | 1.126 |
| Bereket Mahallesi | AK Parti | %57,2 | %33,3 | %90,2 | 603 |
| Biçme Köyü | AK Parti | %67,2 | %10,6 | %91,2 | 238 |
| Cevizli Köyü | AK Parti | %36,5 | %15,3 | %90,1 | 426 |
| Çağlayan Köyü | AK Parti | %70,9 | %8,8 | %89,2 | 186 |
| Çiçekli Köyü | AK Parti | %78,0 | %6,7 | %92,0 | 314 |
| Dikencik Köyü | AK Parti | %55,0 | %8,9 | %83,4 | 229 |
| Düzköy Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %22,4 | %90,3 | 259 |
| Esatçiftliği Köyü | AK Parti | %48,1 | %5,5 | %88,2 | 459 |
| Fatsalılar Köyü | AK Parti | %72,9 | %7,6 | %90,3 | 196 |
| Fındıklı Köyü | AK Parti | %61,8 | %15,6 | %89,2 | 241 |
| Fidancık Köyü | AK Parti | %80,2 | %5,8 | %100,0 | 94 |
| Gökçebaşı Köyü | AK Parti | %91,0 | %2,8 | %90,0 | 240 |
| Gökçeli Mahallesi | AK Parti | %61,9 | %13,0 | %90,8 | 574 |
| Güzelvatan Köyü | AK Parti | %68,0 | %1,0 | %90,8 | 109 |
| Kalfalı Köyü | AK Parti | %72,9 | %8,7 | %92,4 | 301 |
| Karacalar Mahallesi | MHP | %40,3 | %44,0 | %97,0 | 165 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %66,4 | %15,8 | %92,2 | 268 |
| Karadere Köyü | AK Parti | %71,3 | %18,7 | %95,6 | 160 |
| Karaman Köyü | AK Parti | %71,2 | %14,6 | %88,4 | 310 |
| Karayonca Köyü | AK Parti | %79,8 | %4,6 | %86,2 | 305 |
| Kırgıl Köyü | AK Parti | %91,6 | %2,8 | %92,7 | 368 |
| Kızılot Köyü | AK Parti | %47,2 | %1,8 | %90,7 | 183 |
| Kocalar Köyü | AK Parti | %38,0 | %10,9 | %91,5 | 212 |
| Konakören Köyü | AK Parti | %51,0 | %7,5 | %88,5 | 583 |
| Kuşcuğaz Köyü | AK Parti | %79,4 | %4,7 | %92,4 | 118 |
| Merkez Kocalar Mahallesi | MHP | %41,7 | %46,3 | %93,6 | 282 |
| Mumlu Mahallesi | AK Parti | %74,5 | %21,8 | %88,8 | 125 |
| Muslubey Köyü | AK Parti | %60,9 | %15,8 | %94,3 | 420 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %54,0 | %32,6 | %91,4 | 725 |
| Sarıhasan Mahallesi | AK Parti | %52,5 | %10,1 | %95,3 | 258 |
| Suluca Köyü | DSP | %10,1 | %1,3 | %91,0 | 266 |
| Tacalan Köyü | AK Parti | %78,3 | %16,7 | %91,2 | 308 |
| Tahnal Köyü | DSP | %29,8 | %27,7 | %87,1 | 613 |
| Tepealtı Köyü | AK Parti | %68,0 | %8,7 | %95,5 | 354 |
| Yavaşbey Köyü | AK Parti | %69,4 | %11,2 | %92,9 | 714 |
| Yayla Köyü | AK Parti | %75,6 | %15,3 | %90,5 | 422 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %66,5 | %17,6 | %94,1 | 661 |
| Yenidoğan Köyü | AK Parti | %57,8 | %2,2 | %89,6 | 193 |
| Yeşil Köyü | AK Parti | %40,1 | %16,4 | %89,1 | 266 |
| Yukarıkestanepınar Köyü | AK Parti | %79,8 | %10,1 | %90,3 | 432 |
İlgili sonuçlar