Tekkeköy 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Tekkeköy sonuçlarında AK Parti %36,2 ile birinci, CHP %19,2 ile ikinci; fark 16,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 2,2 puan altında. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,5 (+14,7 puan). 62 mahalle ve köy arasından 36'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Antyeri Köyü (%91,1); CHP en güçlü Hürriyet Mahallesi (%61,0). Katılım %92,4 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tekkeköy 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Tekkeköy, Samsun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Tekkeköy | Samsun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 11.095 | %36,2 | %45,8 | %38,4 | −2,2 |
| CHP | 5.903 | %19,2 | %14,8 | %23,1 | −3,8 |
| DSP | 5.375 | %17,5 | %2,6 | %2,9 | +14,7 |
| DP | 4.929 | %16,1 | %5,4 | %3,8 | +12,2 |
| MHP | 1.572 | %5,1 | %23,1 | %16,0 | −10,8 |
| Saadet | 876 | %2,9 | %4,1 | %5,2 | −2,3 |
| BBP | 290 | %0,9 | %2,1 | %2,4 | −1,4 |
| Millet | 245 | %0,8 | %0,3 | %0,1 | +0,7 |
| Anavatan | 179 | %0,6 | %0,6 | %0,8 | −0,2 |
| İp | 74 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| BTP | 61 | %0,2 | %0,4 | %0,4 | −0,2 |
| TKP | 58 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Ödp | 26 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Tekkeköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 131 | 34.128 | 31.534 | %92,4 | 30.683 | 851 |
Tekkeköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 19 Mayıs Mahallesi | AK Parti | %39,8 | %21,4 | %88,9 | 5.085 |
| 23 Nisan Mahallesi | DP | %26,9 | %11,7 | %93,8 | 502 |
| Akbaşlar Köyü | AK Parti | %73,8 | %11,9 | %98,2 | 167 |
| Altınkaya Mahallesi | DSP | %14,3 | %20,9 | %97,9 | 187 |
| Antyeri Köyü | AK Parti | %91,1 | %1,1 | %95,5 | 288 |
| Asarağaç Mahallesi | DSP | %29,2 | %8,1 | %97,1 | 624 |
| Bakacak Köyü | AK Parti | %40,9 | %7,4 | %92,2 | 206 |
| Balcalı Köyü | AK Parti | %32,8 | %22,6 | %92,6 | 688 |
| Başköy | AK Parti | %67,8 | %2,3 | %91,0 | 402 |
| Beyoğlu Köyü | AK Parti | %78,2 | %0,0 | %88,2 | 102 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %29,1 | %28,6 | %92,8 | 446 |
| Çay Mahallesi | AK Parti | %41,8 | %9,8 | %95,4 | 1.206 |
| Çayırçökek Köyü | AK Parti | %50,8 | %16,8 | %95,1 | 407 |
| Çayleyik Mahallesi | DSP | %25,3 | %18,8 | %96,0 | 794 |
| Çınaralan Köyü | AK Parti | %53,8 | %13,1 | %97,1 | 273 |
| Çırakman Mahallesi | DSP | %15,9 | %9,2 | %94,5 | 580 |
| Çiftlik Mahallesi | CHP | %30,6 | %38,4 | %88,3 | 325 |
| Çimenli Köyü | DP | %32,7 | %11,3 | %95,2 | 186 |
| Çinik Mahallesi | CHP | %25,5 | %31,8 | %95,4 | 944 |
| Erenköy | AK Parti | %45,9 | %0,0 | %84,1 | 107 |
| Gökçe Mahallesi | CHP | %20,2 | %31,9 | %96,8 | 619 |
| Gökçedere Köyü | AK Parti | %35,8 | %26,5 | %92,4 | 184 |
| Gölceğiz Mahallesi | DP | %16,9 | %5,6 | %96,1 | 152 |
| Güzelyurt Köyü | AK Parti | %48,1 | %9,5 | %90,7 | 257 |
| Hamzalı Mahallesi | CHP | %27,2 | %37,0 | %93,0 | 400 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %11,6 | %61,0 | %97,5 | 673 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %27,3 | %41,4 | %92,4 | 890 |
| Kababürük Mahallesi | CHP | %33,3 | %36,7 | %91,2 | 340 |
| Kahyalı Mahallesi | DP | %20,6 | %15,6 | %91,0 | 557 |
| Karaoğlan Mahallesi | AK Parti | %31,6 | %28,7 | %96,7 | 181 |
| Karaperçin Köyü | AK Parti | %42,9 | %20,9 | %97,0 | 197 |
| Kargılı Köyü | AK Parti | %47,3 | %17,6 | %95,8 | 95 |
| Karışlar Köyü | AK Parti | %64,1 | %9,5 | %89,6 | 345 |
| Kerimbey Mahallesi | DSP | %23,0 | %13,6 | %90,6 | 766 |
| Kerpiçli Köyü | AK Parti | %34,6 | %10,6 | %92,2 | 386 |
| Kışla Köyü | DP | %32,8 | %3,3 | %92,8 | 401 |
| Kibarlar Köyü | AK Parti | %47,7 | %7,1 | %95,7 | 491 |
| Kirazlık Mahallesi | DSP | %31,8 | %13,7 | %91,6 | 1.432 |
| Köprübaşı Mahallesi | DP | %26,9 | %18,8 | %94,1 | 338 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %25,8 | %90,9 | 1.158 |
| Kutlukent 19 Mayıs Mahallesi | AK Parti | %43,4 | %12,8 | %90,2 | 1.431 |
| Kutlukent Mahallesi | DSP | %21,3 | %6,2 | %96,5 | 648 |
| Ovabaşı Mahallesi | CHP | %19,0 | %53,8 | %98,1 | 361 |
| Pınar Mahallesi | AK Parti | %28,9 | %19,2 | %96,1 | 408 |
| Sanayi Mahallesi | DP | %9,8 | %27,7 | %97,0 | 644 |
| Sarıyurt Köyü | AK Parti | %53,3 | %14,1 | %90,1 | 503 |
| Selyeri Mahallesi | DP | %23,9 | %28,6 | %94,7 | 624 |
| Seymenler Köyü | AK Parti | %75,0 | %3,0 | %87,0 | 323 |
| Sıtmasuyu Köyü | CHP | %27,1 | %27,6 | %89,2 | 195 |
| Şabanoğlu Mahallesi | DSP | %24,6 | %5,3 | %91,6 | 1.031 |
| Yağbasan Köyü | AK Parti | %76,8 | %8,0 | %90,5 | 505 |
| Yavuzlar Mahallesi | AK Parti | %42,6 | %7,2 | %94,4 | 816 |
| Yaylageriş Köyü | AK Parti | %65,4 | %3,3 | %84,3 | 543 |
| Yazılar Köyü | AK Parti | %41,4 | %11,1 | %83,3 | 317 |
| Yeni Büyüklü Mahallesi | CHP | %21,4 | %43,9 | %93,7 | 1.055 |
| Yenidoğan Köyü | AK Parti | %77,7 | %3,4 | %90,8 | 163 |
| Yeniköy | AK Parti | %70,4 | %0,0 | %83,0 | 88 |
| Yeşilalan Köyü | AK Parti | %71,8 | %2,6 | %78,4 | 102 |
| Yeşildere Köyü | AK Parti | %65,4 | %14,3 | %97,1 | 140 |
| Yeşilyurt Köyü | AK Parti | %31,3 | %5,7 | %93,1 | 288 |
| Yukarıçinik Köyü | AK Parti | %47,7 | %19,3 | %88,3 | 281 |
| Zafer Köyü | AK Parti | %74,8 | %3,7 | %96,4 | 281 |
İlgili sonuçlar