Adnan Menderes Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Adnan Menderes Mahallesi sonuçlarında DTP %52,5 ile birinci, AK Parti %23,3 ile ikinci; fark 29,3 puan. DTP burada Türkiye ortalamasının (%5,2) 47,4 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,7 (+16,0 puan). DTP oy oranında Ceylanpınar ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 5'inci sırada. 5 sandık, 1.626 kayıtlı seçmen. Katılım %86,9 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Adnan Menderes Mahallesi | Ceylanpınar | Şanlıurfa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| DTP | 695 | %52,5 | %44,9 | %18,9 | %5,2 | +47,4 |
| AK Parti | 308 | %23,3 | %14,6 | %34,1 | %38,6 | −15,4 |
| DP | 260 | %19,7 | %36,1 | %9,9 | %3,6 | +16,0 |
| Saadet | 35 | %2,6 | %1,8 | %4,7 | %5,4 | −2,7 |
| DSP | 11 | %0,8 | %0,7 | %0,3 | %2,9 | −2,0 |
| CHP | 8 | %0,6 | %1,1 | %2,5 | %24,7 | −24,1 |
| MHP | 5 | %0,4 | %0,6 | %2,0 | %16,5 | −16,1 |
| Anavatan | 1 | %0,1 | %0,3 | %0,0 | %0,6 | −0,5 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 5 | 1.626 | 1.413 | %86,9 | 1.323 | 90 |
Ceylanpınar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Adnan Menderes Mahallesi 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Ceylanpınar sonuçları
- Bahçelievler Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Ensar Mahallesi seçim sonuçları
- Mehmet Akif Ersoy Mahallesi seçim sonuçları
- Mevlana Mahallesi seçim sonuçları
- Selahaddin Eyyübi Mahallesi seçim sonuçları
- Seydo Atilla Mahallesi seçim sonuçları
- Turgut Özal Mahallesi seçim sonuçları
- Ulucami Mahallesi seçim sonuçları
- Yenişehir Mahallesi seçim sonuçları
- Şanlıurfa sonuçları
- Türkiye geneli 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi