Cumhuriyet Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Cumhuriyet Mahallesi sonuçlarında DTP %53,1 ile birinci, DP %27,5 ile ikinci; fark 25,6 puan. DTP burada Türkiye ortalamasının (%5,2) 48,0 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,5 (+23,9 puan). DTP oy oranında Ceylanpınar ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 7 sandık, 2.292 kayıtlı seçmen. Katılım %87,0 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Cumhuriyet Mahallesi | Ceylanpınar | Şanlıurfa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| DTP | 1.023 | %53,1 | %44,9 | %18,9 | %5,2 | +48,0 |
| DP | 530 | %27,5 | %36,1 | %9,9 | %3,6 | +23,9 |
| AK Parti | 235 | %12,2 | %14,6 | %34,1 | %38,6 | −26,4 |
| CHP | 50 | %2,6 | %1,1 | %2,5 | %24,7 | −22,1 |
| Saadet | 27 | %1,4 | %1,8 | %4,7 | %5,4 | −4,0 |
| Anavatan | 26 | %1,4 | %0,3 | %0,0 | %0,6 | +0,7 |
| MHP | 18 | %0,9 | %0,6 | %2,0 | %16,5 | −15,6 |
| DSP | 16 | %0,8 | %0,7 | %0,3 | %2,9 | −2,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 7 | 2.292 | 1.995 | %87,0 | 1.925 | 70 |
Ceylanpınar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Cumhuriyet Mahallesi 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Ceylanpınar sonuçları
- Adnan Menderes Mahallesi seçim sonuçları
- Bahçelievler Mahallesi seçim sonuçları
- Ensar Mahallesi seçim sonuçları
- Mehmet Akif Ersoy Mahallesi seçim sonuçları
- Mevlana Mahallesi seçim sonuçları
- Selahaddin Eyyübi Mahallesi seçim sonuçları
- Seydo Atilla Mahallesi seçim sonuçları
- Turgut Özal Mahallesi seçim sonuçları
- Ulucami Mahallesi seçim sonuçları
- Yenişehir Mahallesi seçim sonuçları
- Şanlıurfa sonuçları
- Türkiye geneli 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi