Memurevleri Mahallesi 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Memurevleri Mahallesi sonuçlarında CHP %59,9 ile birinci, AK Parti %24,4 ile ikinci; fark 35,5 puan. CHP burada 16 büyükşehir ortalamasının (%32,4) 27,5 puan üstünde. CHP oy oranında Muratpaşa ilçesindeki 56 mahalle ve köy arasında 12'nci sırada. 19 sandık, 5.829 kayıtlı seçmen. Katılım %80,1 (16 büyükşehir %83,2).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Memurevleri Mahallesi 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Memurevleri Mahallesi, Muratpaşa, Antalya, 16 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyMemurevleri MahallesiMuratpaşaAntalya16 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP2.750%59,9%51,5%40,9%32,4+27,5
AK Parti1.122%24,4%30,6%33,6%42,2−17,8
MHP532%11,6%13,7%17,6%12,4−0,8
DTP61%1,3%1,6%3,8%4,3−3,0
DP40%0,9%0,7%0,9%1,0−0,1
Saadet24%0,5%0,8%1,8%3,8−3,3
DSP22%0,5%0,4%0,4%2,1−1,6
Ödp11%0,2%0,1%0,2%0,0+0,2
Anavatan10%0,2%0,3%0,3%0,3−0,0
TKP9%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
LDP5%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
BTP3%0,1%0,1%0,2%0,3−0,2
Bağımsızlar2%0,0%0,0%0,0%0,3−0,3
Memurevleri Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
195.8294.668%80,14.59177

Muratpaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler