Muratpaşa 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Muratpaşa sonuçlarında CHP %51,5 ile birinci, AK Parti %30,6 ile ikinci; fark 20,9 puan. CHP burada 16 büyükşehir ortalamasının (%32,4) 19,0 puan üstünde. 56 mahalle ve köy arasından 42'sinde CHP önde. CHP en güçlü Bahçelievler Mahallesi (%72,8); AK Parti en güçlü Dutlubahçe Mahallesi (%44,3). Katılım %79,5 (16 büyükşehir %83,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Muratpaşa 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Muratpaşa, Antalya, 16 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Muratpaşa | Antalya | 16 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 110.456 | %51,5 | %40,9 | %32,4 | +19,0 |
| AK Parti | 65.656 | %30,6 | %33,6 | %42,2 | −11,6 |
| MHP | 29.463 | %13,7 | %17,6 | %12,4 | +1,4 |
| DTP | 3.417 | %1,6 | %3,8 | %4,3 | −2,7 |
| Saadet | 1.615 | %0,8 | %1,8 | %3,8 | −3,0 |
| DP | 1.433 | %0,7 | %0,9 | %1,0 | −0,3 |
| DSP | 945 | %0,4 | %0,4 | %2,1 | −1,7 |
| Anavatan | 582 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| TKP | 313 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Ödp | 289 | %0,1 | %0,2 | %0,0 | +0,1 |
| BTP | 250 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| LDP | 111 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 80 | %0,0 | %0,0 | %0,3 | −0,3 |
Muratpaşa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 901 | 276.326 | 219.715 | %79,5 | 214.610 | 5.105 |
Muratpaşa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altındağ Mahallesi | CHP | %60,9 | %24,6 | %77,1 | 6.647 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %72,8 | %18,1 | %80,3 | 5.203 |
| Balbey Mahallesi | CHP | %40,7 | %35,8 | %79,2 | 731 |
| Barbaros Mahallesi | CHP | %49,3 | %40,5 | %72,5 | 287 |
| Bayındır Mahallesi | CHP | %54,4 | %27,0 | %79,5 | 5.760 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %41,0 | %36,5 | %79,9 | 6.726 |
| Çağlayan Mahallesi | CHP | %61,8 | %26,2 | %74,0 | 11.035 |
| Çaybaşı Mahallesi | CHP | %44,7 | %35,5 | %79,9 | 4.391 |
| Demircikara Mahallesi | CHP | %66,3 | %22,1 | %80,9 | 3.761 |
| Deniz Mahallesi | CHP | %58,6 | %26,5 | %78,2 | 5.905 |
| Doğuyaka Mahallesi | CHP | %40,9 | %32,1 | %87,1 | 1.298 |
| Dutlubahçe Mahallesi | AK Parti | %30,6 | %44,3 | %83,9 | 4.471 |
| Elmalı Mahallesi | CHP | %58,4 | %24,4 | %82,7 | 549 |
| Ermenek Mahallesi | CHP | %43,0 | %34,8 | %84,3 | 4.391 |
| Etiler Mahallesi | AK Parti | %33,2 | %43,5 | %82,5 | 7.046 |
| Fener Mahallesi | CHP | %65,9 | %22,9 | %76,4 | 10.534 |
| Gebizli Mahallesi | CHP | %52,3 | %28,0 | %85,0 | 2.611 |
| Gençlik Mahallesi | CHP | %68,5 | %22,1 | %78,6 | 5.475 |
| Güvenlik Mahallesi | CHP | %50,1 | %31,1 | %79,0 | 9.957 |
| Güzelbağ Mahallesi | AK Parti | %28,0 | %41,5 | %89,3 | 2.076 |
| Güzeloba Mahallesi | CHP | %55,5 | %28,3 | %72,3 | 10.697 |
| Güzeloluk Mahallesi | AK Parti | %31,3 | %36,8 | %86,6 | 3.468 |
| Haşimişcan Mahallesi | CHP | %58,9 | %28,0 | %77,5 | 1.313 |
| Kılınçarslan Mahallesi | CHP | %59,4 | %29,9 | %82,8 | 396 |
| Kırcami Mahallesi | AK Parti | %37,0 | %39,6 | %82,4 | 1.537 |
| Kışla Mahallesi | CHP | %56,3 | %29,4 | %76,2 | 2.508 |
| Kızılarık Mahallesi | CHP | %41,6 | %35,3 | %81,8 | 4.391 |
| Kızılsaray Mahallesi | CHP | %52,3 | %31,7 | %76,9 | 3.576 |
| Kızıltoprak Mahallesi | CHP | %39,8 | %34,9 | %80,6 | 8.512 |
| Konuksever Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %39,1 | %82,0 | 9.176 |
| Mehmetçik Mahallesi | AK Parti | %29,9 | %39,8 | %82,6 | 1.015 |
| Meltem Mahallesi | CHP | %68,6 | %20,1 | %80,6 | 9.922 |
| Memurevleri Mahallesi | CHP | %59,9 | %24,4 | %80,1 | 5.829 |
| Meydankavağı Mahallesi | CHP | %48,2 | %35,0 | %81,0 | 10.706 |
| Muratpaşa Mahallesi | CHP | %42,5 | %34,9 | %79,2 | 6.614 |
| Sedir Mahallesi | CHP | %44,4 | %33,9 | %78,1 | 6.318 |
| Selçuk Mahallesi | CHP | %45,6 | %43,0 | %76,2 | 105 |
| Sinan Mahallesi | CHP | %55,2 | %29,1 | %78,3 | 5.542 |
| Soğuksu Mahallesi | CHP | %50,9 | %31,7 | %80,2 | 7.090 |
| Şirinyalı Mahallesi | CHP | %64,3 | %24,7 | %76,9 | 12.147 |
| Tahılpazarı Mahallesi | AK Parti | %40,8 | %40,9 | %73,1 | 1.444 |
| Tarım Mahallesi | AK Parti | %31,2 | %43,5 | %84,3 | 1.417 |
| Topçular Mahallesi | AK Parti | %25,9 | %37,4 | %81,8 | 570 |
| Tuzcular Mahallesi | CHP | %59,4 | %28,1 | %68,1 | 47 |
| Üçgen Mahallesi | CHP | %52,4 | %31,1 | %79,6 | 8.149 |
| Varlık Mahallesi | CHP | %58,5 | %25,9 | %77,4 | 7.681 |
| Yenigöl Mahallesi | AK Parti | %18,5 | %41,5 | %88,2 | 1.232 |
| Yenigün Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %38,7 | %80,7 | 8.679 |
| Yeşilbahçe Mahallesi | CHP | %64,9 | %24,2 | %79,8 | 11.460 |
| Yeşildere Mahallesi | CHP | %60,1 | %24,0 | %81,4 | 3.011 |
| Yeşilköy Mahallesi | CHP | %38,2 | %32,8 | %96,3 | 376 |
| Yeşilova Mahallesi | AK Parti | %18,5 | %41,2 | %85,4 | 2.289 |
| Yıldız Mahallesi | CHP | %52,1 | %31,3 | %80,3 | 7.458 |
| Yüksekalan Mahallesi | CHP | %43,2 | %35,2 | %79,1 | 5.473 |
| Zerdalilik Mahallesi | CHP | %60,4 | %26,5 | %79,3 | 6.203 |
| Zümrütova Mahallesi | AK Parti | %31,7 | %40,5 | %87,9 | 1.121 |
İlgili sonuçlar