Odunpazarı 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Odunpazarı sonuçlarında DSP %52,0 ile birinci, AK Parti %36,5 ile ikinci; fark 15,4 puan. DSP burada 16 büyükşehir ortalamasının (%2,1) 49,9 puan üstünde. 83 mahalle ve köy arasından 38'inde DSP önde. DSP en güçlü Akçakaya Köyü (%100,0); AK Parti en güçlü Karacahöyük Mahallesi (%85,3). Katılım %85,1 (16 büyükşehir %83,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Odunpazarı 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Odunpazarı, Eskişehir, 16 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Odunpazarı | Eskişehir | 16 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| DSP | 109.047 | %52,0 | %51,5 | %2,1 | +49,9 |
| AK Parti | 76.649 | %36,5 | %37,1 | %42,2 | −5,7 |
| MHP | 10.681 | %5,1 | %5,7 | %12,4 | −7,3 |
| CHP | 7.937 | %3,8 | %2,8 | %32,4 | −28,6 |
| Saadet | 3.177 | %1,5 | %1,6 | %3,8 | −2,3 |
| DP | 1.891 | %0,9 | %1,0 | %1,0 | −0,1 |
| BTP | 272 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 234 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Odunpazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 865 | 255.971 | 217.816 | %85,1 | 209.888 | 7.928 |
Odunpazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | DSP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 71 Evler Mahallesi | AK Parti | %28,5 | %56,0 | %86,7 | 10.116 |
| 75.yıl (sultandere) Mahallesi | DSP | %44,1 | %41,6 | %84,4 | 8.161 |
| Ağapınar Mahallesi | AK Parti | %27,3 | %56,3 | %95,1 | 385 |
| Akarbaşı Mahallesi | DSP | %65,0 | %25,1 | %84,9 | 15.012 |
| Akcami Mahallesi | AK Parti | %41,8 | %43,4 | %83,5 | 650 |
| Akçağlan Mahallesi | DSP | %54,3 | %34,1 | %82,8 | 2.107 |
| Akçakaya Köyü | DSP | %100,0 | %0,0 | %97,4 | 39 |
| Akkaya Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 73 |
| Akpınar Köyü | DSP | %49,5 | %33,7 | %85,3 | 586 |
| Alanönü Mahallesi | DSP | %51,9 | %34,0 | %85,6 | 5.459 |
| Arifiye Mahallesi | DSP | %64,1 | %25,4 | %82,1 | 5.042 |
| Aşağı Çağlan Mahallesi | DSP | %68,5 | %1,6 | %93,9 | 148 |
| Aşağıılıca Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 118 |
| Avdan Köyü | DSP | %84,0 | %7,0 | %98,0 | 102 |
| Ayvacık Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 48 |
| Büyükdere Mahallesi | DSP | %65,0 | %25,4 | %83,2 | 14.777 |
| Cunudiye Mahallesi | DSP | %54,8 | %33,1 | %83,3 | 1.071 |
| Çamlıca Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 18 |
| Çankaya Mahallesi | DSP | %58,0 | %29,1 | %88,5 | 7.531 |
| Çavlum Mahallesi | AK Parti | %25,6 | %57,4 | %97,0 | 134 |
| Dede Mahallesi | DSP | %52,2 | %32,4 | %85,4 | 1.653 |
| Deliklitaş Mahallesi | DSP | %60,0 | %30,6 | %79,2 | 5.900 |
| Demirli Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 35 |
| Doğankaya Köyü | AK Parti | %30,4 | %58,7 | %100,0 | 48 |
| Emek Mahallesi | AK Parti | %29,1 | %55,8 | %86,1 | 22.636 |
| Erenköy Mahallesi | AK Parti | %32,2 | %52,4 | %87,1 | 8.970 |
| Eşenkara Köyü | AK Parti | %20,4 | %49,0 | %96,1 | 51 |
| Gökmeydan Mahallesi | DSP | %50,7 | %39,1 | %85,7 | 17.868 |
| Göztepe Mahallesi | DSP | %58,5 | %31,5 | %89,1 | 2.399 |
| Gülpınar Köyü | DSP | %85,9 | %7,6 | %98,3 | 286 |
| Gültepe Mahallesi | DSP | %65,2 | %24,3 | %88,0 | 8.067 |
| Gümele Köyü | AK Parti | %29,4 | %60,3 | %93,3 | 75 |
| Gündoğdu Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %47,1 | %89,5 | 8.419 |
| Harmandalı Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 66 |
| Huzur Mahallesi | AK Parti | %35,2 | %48,1 | %84,8 | 4.443 |
| Ihlamurkent Mahallesi | AK Parti | %38,7 | %47,9 | %90,2 | 3.325 |
| İmişehir Köyü | DSP | %55,7 | %22,8 | %89,0 | 91 |
| İstiklal Mahallesi | DSP | %68,4 | %22,3 | %79,1 | 5.418 |
| Kalkanlı Mahallesi | DSP | %55,9 | %35,6 | %93,8 | 64 |
| Kanlıpınar Köyü | AK Parti | %34,8 | %55,7 | %97,9 | 236 |
| Karaalan Köyü | AK Parti | %16,0 | %76,0 | %100,0 | 25 |
| Karacahöyük Mahallesi | AK Parti | %10,3 | %85,3 | %92,1 | 76 |
| Karacaşehir Köyü | DSP | %54,8 | %34,2 | %92,4 | 251 |
| Karaçay Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 92 |
| Karamustafa Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 15 |
| Karapazar Köyü | AK Parti | %42,2 | %51,2 | %92,9 | 281 |
| Karapınar Mahallesi | AK Parti | %41,2 | %44,4 | %87,2 | 2.384 |
| Karatepe Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 89 |
| Kargın Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 58 |
| Kayacık Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 54 |
| Kayapınar Mahallesi | DSP | %81,1 | %0,0 | %102,6 | 76 |
| Kıravdan Köyü | AK Parti | %16,4 | %60,2 | %93,4 | 137 |
| Kırmızıtoprak Mahallesi | DSP | %62,1 | %29,2 | %83,7 | 14.894 |
| Kireç Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 386 |
| Kurtuluş Mahallesi | DSP | %52,7 | %35,8 | %83,2 | 14.780 |
| Kuyucak Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 151 |
| Lütfiye Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 15 |
| Musalar Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 20 |
| Orhangazi Mahallesi | AK Parti | %37,4 | %51,0 | %91,6 | 6.082 |
| Orta Mahallesi | DSP | %48,1 | %38,3 | %91,2 | 626 |
| Osmangazi Mahallesi | DSP | %60,7 | %30,7 | %86,1 | 7.072 |
| Paşa Mahallesi | DSP | %50,5 | %34,3 | %83,8 | 549 |
| Sarısungur Köyü | DSP | %86,9 | %1,2 | %95,6 | 90 |
| Seklice Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 19 |
| Sevinç Mahallesi | AK Parti | %7,3 | %77,3 | %97,5 | 748 |
| Sultandere Köyü | AK Parti | %30,6 | %57,8 | %93,8 | 502 |
| Sümer Mahallesi | DSP | %56,4 | %36,4 | %86,4 | 4.941 |
| Süpüren Köyü | AK Parti | %4,2 | %71,6 | %97,9 | 97 |
| Şarkiye Mahallesi | AK Parti | %38,3 | %50,7 | %87,1 | 677 |
| Türkmentokat Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 286 |
| Uluçayır Köyü | DSP | %46,9 | %37,5 | %91,4 | 35 |
| Vişnelik Mahallesi | DSP | %68,4 | %23,4 | %85,2 | 16.942 |
| Yahnikapan Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 310 |
| Yassıhöyük Mahallesi | AK Parti | %25,3 | %63,6 | %94,5 | 164 |
| Yenidoğan Mahallesi | DSP | %53,6 | %35,3 | %87,0 | 5.380 |
| Yenikent Mahallesi | DSP | %64,1 | %26,4 | %86,9 | 8.532 |
| Yenisofça Köyü | DSP | %88,5 | %1,4 | %99,3 | 149 |
| Yıldıztepe Mahallesi | DSP | %59,5 | %29,1 | %88,2 | 6.819 |
| Yukarıçağlan Köyü | DSP | %63,4 | %20,4 | %96,9 | 98 |
| Yukarıılıca Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 52 |
| Yukarıkalabak Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 76 |
| Yürükkaracaören Köyü | AK Parti | %31,5 | %55,9 | %96,6 | 148 |
| Yürükkırka Köyü | DSP | %72,9 | %8,4 | %95,2 | 166 |
İlgili sonuçlar