Tepebaşı 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Tepebaşı sonuçlarında DSP %51,0 ile birinci, AK Parti %37,8 ile ikinci; fark 13,1 puan. DSP burada 16 büyükşehir ortalamasının (%2,1) 48,9 puan üstünde. 91 mahalle ve köy arasından 40'ında DSP önde. DSP en güçlü Hoşnudiye Mahallesi (%73,9); AK Parti en güçlü Karaçobanpınarı Köyü (%91,3). Katılım %85,5 (16 büyükşehir %83,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tepebaşı 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Tepebaşı, Eskişehir, 16 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Tepebaşı | Eskişehir | 16 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| DSP | 85.988 | %51,0 | %51,5 | %2,1 | +48,9 |
| AK Parti | 63.829 | %37,8 | %37,1 | %42,2 | −4,3 |
| MHP | 10.727 | %6,4 | %5,7 | %12,4 | −6,0 |
| Saadet | 2.976 | %1,8 | %1,6 | %3,8 | −2,0 |
| CHP | 2.661 | %1,6 | %2,8 | %32,4 | −30,9 |
| DP | 2.066 | %1,2 | %1,0 | %1,0 | +0,2 |
| TKP | 214 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| BTP | 191 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
Tepebaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 694 | 204.701 | 175.009 | %85,5 | 168.652 | 6.357 |
Tepebaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | DSP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahılar Köyü | AK Parti | %6,3 | %31,3 | %80,0 | 20 |
| Alınca Mahallesi | DSP | %55,4 | %23,8 | %100,0 | 106 |
| Aşağı Söğütönü Mahallesi | AK Parti | %39,8 | %52,2 | %92,0 | 399 |
| Aşağıkartal Köyü | AK Parti | %41,3 | %44,4 | %100,0 | 63 |
| Atalan Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 55 |
| Atalantekke Köyü | AK Parti | %2,7 | %73,3 | %98,7 | 76 |
| Avlamış Köyü | AK Parti | %12,0 | %78,2 | %99,3 | 136 |
| Bahçelievler Mahallesi | DSP | %59,0 | %31,6 | %83,9 | 6.159 |
| Batıkent Mahallesi | DSP | %55,9 | %34,9 | %87,7 | 9.606 |
| Behçetiye Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 57 |
| Bektaşpınarı Köyü | AK Parti | %20,0 | %61,8 | %93,2 | 59 |
| Beyazaltın Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 354 |
| Boyacıoğlu Mahallesi | DSP | %60,9 | %32,6 | %100,0 | 46 |
| Bozdağ Köyü | AK Parti | %12,8 | %75,2 | %100,0 | 109 |
| Buldukpınar Köyü | AK Parti | %40,5 | %41,8 | %97,6 | 83 |
| Cumhuriye Mahallesi | DSP | %68,4 | %23,2 | %82,3 | 3.726 |
| Cumhuriyet Köyü | AK Parti | %10,4 | %79,5 | %89,5 | 532 |
| Çalkara Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 149 |
| Çamlıca Mahallesi | AK Parti | %39,4 | %49,4 | %89,4 | 14.741 |
| Çanakkıran Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 15 |
| Çukurhisar Yeni Mahallesi | AK Parti | %42,2 | %42,8 | %92,8 | 1.486 |
| Danişment Köyü | DSP | %52,9 | %32,9 | %98,6 | 143 |
| Eğriöz Mahallesi | AK Parti | %32,5 | %59,3 | %98,6 | 207 |
| Emirceoğlu Mahallesi | AK Parti | %34,8 | %52,3 | %94,4 | 144 |
| Ertuğrulgazi Mahallesi | DSP | %50,9 | %38,9 | %86,1 | 9.949 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %37,6 | %48,4 | %89,0 | 6.782 |
| Eskibağlar Mahallesi | DSP | %57,9 | %31,8 | %80,5 | 3.778 |
| Fatih Mahallesi | DSP | %52,1 | %37,1 | %87,5 | 3.406 |
| Fevziçakmak Mahallesi | AK Parti | %36,3 | %49,7 | %87,7 | 7.086 |
| Gazipaşa Mahallesi | AK Parti | %21,6 | %61,1 | %89,1 | 801 |
| Gökçekısık Köyü | AK Parti | %41,7 | %54,2 | %104,2 | 24 |
| Gökdere Mahallesi | AK Parti | %12,2 | %75,7 | %90,6 | 128 |
| Güllük Mahallesi | DSP | %57,9 | %31,6 | %83,5 | 3.562 |
| Hacı Ali Bey Mahallesi | DSP | %62,6 | %26,8 | %78,3 | 1.889 |
| Hacı Seyit Mahallesi | DSP | %60,1 | %32,4 | %86,4 | 2.481 |
| Hasanbey Mahallesi | AK Parti | %12,4 | %73,3 | %99,2 | 122 |
| Hayriye Mahallesi | DSP | %62,6 | %29,8 | %86,4 | 1.288 |
| Hekimdağ Köyü | AK Parti | %27,1 | %62,0 | %92,9 | 280 |
| Hisar Mahallesi | DSP | %59,4 | %31,4 | %93,6 | 1.226 |
| Hoşnudiye Mahallesi | DSP | %73,9 | %18,1 | %79,4 | 5.404 |
| Işıklar Mahallesi | DSP | %57,2 | %33,1 | %85,0 | 4.057 |
| İhsaniye Mahallesi | DSP | %65,5 | %26,8 | %83,5 | 1.100 |
| Karaçobanpınarı Köyü | AK Parti | %4,3 | %91,3 | %108,3 | 24 |
| Karadere Köyü | AK Parti | %24,3 | %62,9 | %97,3 | 73 |
| Karagözler Köyü | DSP | %43,8 | %37,1 | %95,3 | 212 |
| Karahüyük Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 273 |
| Kavacık Mahallesi | AK Parti | %38,5 | %39,4 | %94,1 | 118 |
| Keskin Mahallesi | DSP | %56,5 | %10,9 | %94,1 | 648 |
| Kızılcaören Köyü | AK Parti | %17,6 | %69,9 | %95,0 | 323 |
| Kızılinler Köyü | AK Parti | %37,6 | %42,1 | %94,4 | 214 |
| Kozkayı Mahallesi | DSP | %52,7 | %29,0 | %98,2 | 276 |
| Kozlubel Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 173 |
| Kumlubel Mahallesi | DSP | %48,1 | %37,7 | %87,0 | 3.296 |
| Mamure Mahallesi | DSP | %65,5 | %25,9 | %85,0 | 3.124 |
| Merkez Yeni Mahallesi | DSP | %52,2 | %37,8 | %83,9 | 4.093 |
| Mollaoğlu Köyü | AK Parti | %26,9 | %67,3 | %94,6 | 111 |
| Musaözü Köyü | AK Parti | %32,2 | %57,6 | %84,3 | 70 |
| Mustafa Kemal Paşa Mahallesi | DSP | %64,4 | %27,5 | %82,1 | 1.929 |
| Muttalip Emirler Mahallesi | AK Parti | %18,8 | %58,8 | %94,3 | 1.323 |
| Muttalip Koyunlar Mahallesi | AK Parti | %15,4 | %66,8 | %95,6 | 1.175 |
| Muttalip Orta Mahallesi | AK Parti | %16,9 | %58,5 | %91,2 | 883 |
| Nemli Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 88 |
| Ömerağa Mahallesi | DSP | %53,6 | %35,9 | %85,3 | 4.818 |
| Sakintepe Mahallesi | AK Parti | %17,6 | %66,0 | %96,7 | 419 |
| Satılmışoğlu Mahallesi | DSP | %42,7 | %41,3 | %93,4 | 697 |
| Sazova Mahallesi | DSP | %48,7 | %41,4 | %89,1 | 3.273 |
| Sulukaraağaç Köyü | AK Parti | %18,6 | %71,4 | %95,9 | 73 |
| Sütlüce Mahallesi | DSP | %43,0 | %42,4 | %87,7 | 5.611 |
| Şarhöyük Mahallesi | AK Parti | %40,5 | %46,6 | %89,2 | 5.391 |
| Şeker Mahallesi | DSP | %58,1 | %32,8 | %86,1 | 4.621 |
| Şirintepe Mahallesi | DSP | %50,4 | %38,1 | %86,5 | 19.276 |
| Takmak Köyü | AK Parti | %31,3 | %53,1 | %98,5 | 66 |
| Tandır Köyü | AK Parti | %41,2 | %49,0 | %94,4 | 54 |
| Taycılar Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 33 |
| Tekeciler Köyü | AK Parti | %12,0 | %69,3 | %98,8 | 81 |
| Tunalı Mahallesi | DSP | %54,4 | %35,2 | %85,7 | 5.272 |
| Turgutlar Köyü | AK Parti | %25,2 | %67,6 | %97,4 | 116 |
| Uludere Köyü | DSP | %48,5 | %35,9 | %93,0 | 341 |
| Uluönder Mahallesi | DSP | %59,6 | %31,0 | %84,8 | 12.118 |
| Yakakayı Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 219 |
| Yarımca Köyü | AK Parti | %0,0 | %85,5 | %94,8 | 58 |
| Yeniakçayır Köyü | AK Parti | %32,9 | %58,6 | %95,9 | 73 |
| Yenibağlar Mahallesi | DSP | %66,8 | %24,9 | %76,6 | 11.273 |
| Yeniincesu Köyü | AK Parti | %20,0 | %72,0 | %102,0 | 50 |
| Yeşiltepe Mahallesi | DSP | %51,7 | %36,8 | %85,8 | 11.406 |
| Yukarı Söğütönü Mahallesi | DSP | %64,4 | %23,7 | %93,7 | 585 |
| Yukarıkartal Köyü | DSP | %45,3 | %38,7 | %96,8 | 155 |
| Yusuflar Köyü | DSP | %54,5 | %40,0 | %103,8 | 53 |
| Yürükakçayır Köyü | AK Parti | %19,0 | %70,7 | %100,0 | 60 |
| Zafer Mahallesi | DSP | %44,8 | %41,7 | %85,7 | 6.325 |
| Zincirlikuyu Mahallesi | DSP | %44,8 | %41,7 | %89,2 | 1.924 |
İlgili sonuçlar