Postacılar Mahallesi 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Postacılar Mahallesi sonuçlarında CHP %52,5 ile birinci, AK Parti %34,0 ile ikinci; fark 18,5 puan. CHP burada 16 büyükşehir ortalamasının (%32,4) 20,0 puan üstünde. CHP oy oranında Bayraklı ilçesindeki 23 mahalle ve köy arasında 8'inci sırada. 24 sandık, 7.386 kayıtlı seçmen. Katılım %84,8 (16 büyükşehir %83,2).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Postacılar Mahallesi 2009 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Postacılar Mahallesi, Bayraklı, İzmir, 16 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyPostacılar MahallesiBayraklıİzmir16 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP3.151%52,5%49,0%56,2%32,4+20,0
AK Parti2.040%34,0%36,1%30,4%42,2−8,2
MHP450%7,5%7,7%7,0%12,4−4,9
Bağımsızlar157%2,6%2,3%2,0%0,3+2,3
DSP79%1,3%1,7%1,6%2,1−0,8
Saadet35%0,6%1,3%0,9%3,8−3,2
DP27%0,4%0,7%0,7%1,0−0,5
BTP23%0,4%0,3%0,3%0,3+0,1
Hyp14%0,2%0,3%0,3%0,0+0,2
Anavatan11%0,2%0,2%0,3%0,3−0,1
TKP10%0,2%0,2%0,3%0,1+0,0
LDP8%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
Postacılar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
247.3866.260%84,86.005255

Bayraklı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler