Bala 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Bala sonuçlarında AK Parti %37,3 ile birinci, MHP %36,1 ile ikinci; fark 1,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 1,1 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,1 (+20,1 puan). 56 mahalle ve köy arasından 31'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Bektaşlı Köyü (%91,9); MHP en güçlü Kerişli Mahallesi (%82,4). Katılım %87,9 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bala 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Bala, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bala | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 7.497 | %37,3 | %37,4 | %38,4 | −1,1 |
| MHP | 7.241 | %36,1 | %24,0 | %16,0 | +20,1 |
| CHP | 3.494 | %17,4 | %29,7 | %23,1 | −5,7 |
| Saadet | 761 | %3,8 | %2,0 | %5,2 | −1,4 |
| BBP | 370 | %1,8 | %3,1 | %2,4 | −0,5 |
| BTP | 191 | %1,0 | %0,2 | %0,4 | +0,5 |
| DSP | 171 | %0,9 | %0,7 | %2,9 | −2,0 |
| DP | 161 | %0,8 | %0,8 | %3,8 | −3,0 |
| Anavatan | 71 | %0,4 | %0,4 | %0,8 | −0,4 |
| Millet | 36 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 26 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| İp | 24 | %0,1 | %0,4 | %0,3 | −0,2 |
| EMEP | 22 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Ödp | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Bala seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 98 | 23.392 | 20.571 | %87,9 | 20.082 | 489 |
Bala mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abazlı Mahallesi | MHP | %22,4 | %63,4 | %91,6 | 1.265 |
| Afşar-Dedebey Mahallesi | CHP | %16,9 | %10,5 | %91,7 | 973 |
| Afşar-Yeni Mahallesi | Saadet | %14,0 | %19,1 | %92,6 | 1.264 |
| Ahmetçayırı Mahallesi | AK Parti | %45,7 | %31,5 | %98,9 | 93 |
| Akkoyunlu Köyü | MHP | %15,4 | %69,8 | %87,8 | 442 |
| Akörençarşak Köyü | MHP | %37,8 | %47,0 | %95,9 | 410 |
| Aşağıhacıbekir Köyü | AK Parti | %49,8 | %7,4 | %90,4 | 366 |
| Aşıkoğlu Köyü | AK Parti | %53,5 | %20,9 | %89,6 | 48 |
| Aydoğan Köyü | AK Parti | %48,3 | %42,7 | %94,9 | 98 |
| Bahçekaradalak Köyü | CHP | %36,3 | %12,1 | %81,6 | 114 |
| Bektaşlı Köyü | AK Parti | %91,9 | %3,0 | %92,6 | 108 |
| Belçarşak Köyü | AK Parti | %78,5 | %14,7 | %93,2 | 637 |
| Beynam Köyü | AK Parti | %58,0 | %32,0 | %96,4 | 552 |
| Büyükbıyık Köyü | AK Parti | %71,7 | %4,8 | %77,2 | 434 |
| Büyükboyalık Mahallesi | MHP | %30,0 | %43,6 | %90,8 | 683 |
| Büyükcamili Köyü | AK Parti | %86,7 | %1,2 | %72,0 | 250 |
| Çatalçeşme Mahallesi | MHP | %25,1 | %63,9 | %87,9 | 539 |
| Çatalören Köyü | AK Parti | %40,5 | %36,5 | %80,8 | 156 |
| Çiğdemli Mahallesi | MHP | %24,7 | %33,9 | %96,0 | 198 |
| Davdanlı Köyü | MHP | %45,7 | %46,4 | %93,9 | 343 |
| Derekışla Köyü | AK Parti | %68,6 | %17,0 | %88,3 | 223 |
| Eğribasan Köyü | AK Parti | %70,3 | %2,3 | %76,8 | 168 |
| Ergin Köyü | MHP | %10,7 | %82,3 | %87,3 | 512 |
| Göztepe Mahallesi | AK Parti | %38,7 | %32,6 | %88,4 | 783 |
| Gülbağı Köyü | AK Parti | %52,2 | %22,6 | %71,9 | 263 |
| Hanburun Köyü | AK Parti | %52,4 | %10,5 | %94,6 | 111 |
| İsmetpaşa Mahallesi | AK Parti | %51,8 | %25,4 | %89,2 | 409 |
| Karahamzalı Köyü | MHP | %37,7 | %49,7 | %74,5 | 424 |
| Kartaltepe Mahallesi | MHP | %33,5 | %46,4 | %84,9 | 1.222 |
| Keklicek Köyü | AK Parti | %58,9 | %32,9 | %90,1 | 416 |
| Kerişli Mahallesi | MHP | %13,8 | %82,4 | %94,7 | 228 |
| Kesikköprü Erdemli Mahallesi | AK Parti | %54,5 | %8,2 | %84,7 | 131 |
| Kesikköprü Kızılırmak Mahallesi | AK Parti | %53,9 | %9,7 | %88,2 | 373 |
| Kesikköprü Mahallesi | CHP | %40,7 | %11,0 | %82,8 | 616 |
| Koçyayla Köyü | MHP | %6,9 | %54,1 | %78,4 | 320 |
| Köseli Mahallesi | MHP | %22,7 | %66,6 | %92,6 | 476 |
| Küçükbayat Köyü | AK Parti | %82,7 | %13,5 | %82,5 | 63 |
| Küçükbıyık Köyü | AK Parti | %61,5 | %6,2 | %64,6 | 113 |
| Küçükboyalık Mahallesi | MHP | %24,2 | %58,9 | %73,8 | 172 |
| Küçükcamili Köyü | CHP | %38,0 | %6,4 | %94,1 | 220 |
| Sarıhüyük Köyü | AK Parti | %49,6 | %21,4 | %93,8 | 129 |
| Sırapınar Köyü | MHP | %30,3 | %36,7 | %84,7 | 895 |
| Sofular Köyü | AK Parti | %54,3 | %32,4 | %88,3 | 563 |
| Suyugüzel Köyü | AK Parti | %49,7 | %26,9 | %66,3 | 309 |
| Şehriban Köyü | MHP | %21,0 | %63,8 | %75,1 | 185 |
| Şentepe Mahallesi | MHP | %36,4 | %43,7 | %87,3 | 817 |
| Tatarhüyük Köyü | AK Parti | %75,6 | %11,1 | %74,2 | 62 |
| Tepeköy | AK Parti | %82,4 | %3,9 | %72,9 | 70 |
| Tolköy Mahallesi | MHP | %31,3 | %44,0 | %95,2 | 607 |
| Üçem Köyü | MHP | %34,6 | %56,3 | %91,3 | 597 |
| Yaylalıözü Köyü | AK Parti | %42,2 | %31,3 | %88,1 | 319 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %4,9 | %20,4 | %83,3 | 502 |
| Yeniyapançarşak Köyü | AK Parti | %44,8 | %43,2 | %89,4 | 574 |
| Yeniyapanşeyhli Köyü | AK Parti | %44,9 | %25,5 | %92,8 | 911 |
| Yöreli Mahallesi | AK Parti | %46,7 | %45,3 | %95,5 | 486 |
| Yukarıhacıbekir Köyü | AK Parti | %56,5 | %10,9 | %66,7 | 150 |
İlgili sonuçlar