Kızılcahamam 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kızılcahamam sonuçlarında AK Parti %43,2 ile birinci, MHP %29,9 ile ikinci; fark 13,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 4,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,9 (+13,9 puan). 111 mahalle ve köy arasından 92'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Üyücek Köyü (%89,5); MHP en güçlü Göl Köyü (%100,0). Katılım %89,5 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kızılcahamam 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kızılcahamam, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kızılcahamam | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 7.398 | %43,2 | %37,4 | %38,4 | +4,8 |
| MHP | 5.119 | %29,9 | %24,0 | %16,0 | +13,9 |
| BBP | 2.269 | %13,2 | %3,1 | %2,4 | +10,9 |
| CHP | 770 | %4,5 | %29,7 | %23,1 | −18,6 |
| Saadet | 575 | %3,4 | %2,0 | %5,2 | −1,8 |
| DP | 261 | %1,5 | %0,8 | %3,8 | −2,3 |
| DSP | 260 | %1,5 | %0,7 | %2,9 | −1,3 |
| Anavatan | 173 | %1,0 | %0,4 | %0,8 | +0,2 |
| BTP | 167 | %1,0 | %0,2 | %0,4 | +0,6 |
| Millet | 39 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| İp | 32 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,1 |
| EMEP | 29 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 22 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Ödp | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Kızılcahamam seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 149 | 19.636 | 17.573 | %89,5 | 17.130 | 443 |
Kızılcahamam mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakese Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 9 |
| Akçay Mahallesi | AK Parti | %34,8 | %34,1 | %90,2 | 3.812 |
| Akdoğan Köyü | AK Parti | %72,5 | %18,3 | %89,2 | 148 |
| Aksak Köyü | MHP | %30,0 | %40,0 | %111,1 | 18 |
| Alibey Köyü | AK Parti | %54,5 | %45,5 | %89,2 | 37 |
| Alpagut Köyü | MHP | %40,0 | %44,0 | %73,5 | 34 |
| Aşağıada Köyü | AK Parti | %59,3 | %29,6 | %87,1 | 31 |
| Aşağıçanlı Köyü | BBP | %25,0 | %25,0 | %125,0 | 16 |
| Aşağıhüyük Köyü | AK Parti | %50,6 | %12,6 | %97,8 | 91 |
| Ayvacık Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 12 |
| Bademli Köyü | AK Parti | %66,7 | %9,8 | %92,9 | 56 |
| Bağlıca Köyü | AK Parti | %62,7 | %14,9 | %94,7 | 76 |
| Bağören Köyü | AK Parti | %33,3 | %18,5 | %100,0 | 54 |
| Balcılar Köyü | AK Parti | %75,9 | %11,1 | %93,4 | 61 |
| Başağaç Köyü | AK Parti | %42,9 | %33,7 | %100,0 | 101 |
| Bayır Köyü | AK Parti | %41,2 | %35,3 | %100,0 | 18 |
| Belpınar Köyü | AK Parti | %62,9 | %20,0 | %93,8 | 113 |
| Berçinçatak Köyü | AK Parti | %70,5 | %12,8 | %97,5 | 80 |
| Berçinyayalar Köyü | AK Parti | %75,0 | %3,6 | %82,4 | 34 |
| Beşkonak Köyü | AK Parti | %63,9 | %16,7 | %81,3 | 91 |
| Bezcikuzören Köyü | AK Parti | %55,0 | %30,0 | %95,2 | 21 |
| Binkoz Köyü | AK Parti | %74,4 | %20,9 | %87,8 | 49 |
| Bulak Köyü | AK Parti | %79,6 | %3,2 | %101,0 | 96 |
| Ciğirler Köyü | MHP | %26,8 | %42,3 | %101,4 | 72 |
| Çavuşlar Köyü | AK Parti | %45,9 | %40,5 | %84,1 | 44 |
| Çeltikçi Akçaören Köyü | AK Parti | %56,0 | %28,0 | %89,3 | 28 |
| Çeltikçi Başören Köyü | AK Parti | %57,1 | %16,7 | %87,8 | 49 |
| Çeltikçi Kınık Köyü | AK Parti | %53,0 | %36,4 | %95,7 | 69 |
| Çeltikçi-Arpalık Mahallesi | AK Parti | %49,1 | %27,9 | %92,9 | 182 |
| Çeltikçi-Esertepe Mahallesi | AK Parti | %53,0 | %18,4 | %76,9 | 442 |
| Çeştepe Köyü | MHP | %42,2 | %44,4 | %95,8 | 48 |
| Çırpan Köyü | AK Parti | %40,5 | %33,3 | %89,6 | 96 |
| Çukurca Köyü | MHP | %14,8 | %70,4 | %100,0 | 27 |
| Çukurören Köyü | AK Parti | %55,6 | %28,9 | %104,7 | 43 |
| Değirmenönü Köyü | AK Parti | %52,4 | %14,3 | %97,7 | 43 |
| Demirciören Köyü | AK Parti | %71,0 | %16,1 | %91,4 | 35 |
| Dereneci Köyü | AK Parti | %53,2 | %36,7 | %90,8 | 87 |
| Doğanözü Köyü | AK Parti | %66,7 | %22,2 | %83,3 | 12 |
| Doymuşören Köyü | AK Parti | %63,4 | %24,4 | %97,6 | 42 |
| Eğerlialören Köyü | AK Parti | %63,6 | %3,9 | %91,3 | 92 |
| Eğerlibaşköy | AK Parti | %60,1 | %15,8 | %94,6 | 204 |
| Eğerlidere Köyü | AK Parti | %63,9 | %19,4 | %87,6 | 169 |
| Eğerlikozören Köyü | MHP | %37,5 | %48,3 | %101,6 | 122 |
| Esenler Köyü | MHP | %40,0 | %48,0 | %92,6 | 27 |
| Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi | MHP | %27,4 | %40,9 | %87,3 | 220 |
| Gebeler Köyü | AK Parti | %67,4 | %17,4 | %82,1 | 56 |
| Gökbel Köyü | AK Parti | %48,1 | %47,1 | %100,0 | 104 |
| Göl Köyü | MHP | %0,0 | %100,0 | %120,0 | 10 |
| Gümele Köyü | CHP | %24,4 | %31,7 | %86,9 | 99 |
| Güneysaray Köyü | MHP | %31,3 | %45,8 | %98,0 | 49 |
| Güvem Köyü | AK Parti | %70,9 | %11,6 | %90,8 | 98 |
| Hıdırlar Köyü | AK Parti | %67,9 | %23,2 | %80,9 | 141 |
| İğdir Köyü | AK Parti | %76,3 | %5,3 | %100,0 | 38 |
| İğmir Köyü | AK Parti | %85,7 | %6,1 | %87,7 | 57 |
| İnceğez Köyü | AK Parti | %56,8 | %13,5 | %102,8 | 36 |
| İsmetpaşa Mahallesi | MHP | %27,1 | %32,4 | %92,8 | 207 |
| İyceler Köyü | AK Parti | %55,6 | %17,8 | %64,3 | 70 |
| Kalemler Köyü | AK Parti | %56,4 | %41,0 | %105,3 | 38 |
| Karaağaç Köyü | AK Parti | %87,8 | %9,8 | %102,4 | 42 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %31,8 | %27,3 | %100,0 | 67 |
| Karşıyaka Mahallesi | MHP | %34,8 | %35,0 | %92,0 | 2.820 |
| Kasımlar Köyü | AK Parti | %63,6 | %24,2 | %92,1 | 38 |
| Kavaközü Köyü | AK Parti | %66,7 | %16,7 | %72,0 | 50 |
| Kırkırca Köyü | AK Parti | %56,5 | %19,6 | %96,8 | 95 |
| Kırköy | AK Parti | %55,7 | %20,3 | %88,9 | 90 |
| Kışlak Köyü | AK Parti | %80,0 | %14,0 | %92,6 | 54 |
| Kızık Köyü | AK Parti | %71,4 | %21,4 | %93,3 | 15 |
| Kızılcaköy | AK Parti | %66,7 | %14,8 | %100,0 | 28 |
| Kızılcaören Köyü | AK Parti | %57,5 | %10,8 | %98,4 | 125 |
| Kocalar Köyü | AK Parti | %61,5 | %7,7 | %72,2 | 18 |
| Kurumcu Köyü | AK Parti | %45,7 | %35,7 | %81,6 | 87 |
| Kuşcuören Köyü | AK Parti | %46,0 | %34,0 | %84,1 | 63 |
| Mahkemeağcin Köyü | AK Parti | %67,3 | %18,4 | %83,1 | 59 |
| Oğlakcı Köyü | AK Parti | %60,0 | %8,0 | %92,6 | 27 |
| Olucak Köyü | AK Parti | %57,6 | %9,1 | %97,1 | 35 |
| Ortaköy | AK Parti | %45,5 | %20,8 | %90,7 | 86 |
| Otacı Köyü | AK Parti | %67,3 | %13,6 | %98,7 | 159 |
| Örencik Köyü | MHP | %36,7 | %52,5 | %94,7 | 187 |
| Pazar B.m Köyü | AK Parti | %70,1 | %20,1 | %85,6 | 194 |
| Pazar Başören Köyü | AK Parti | %70,8 | %12,5 | %94,1 | 51 |
| Pazar Kınık Köyü | AK Parti | %50,0 | %23,4 | %91,8 | 73 |
| Salın Köyü | AK Parti | %70,3 | %18,8 | %74,4 | 223 |
| Saraç Köyü | AK Parti | %76,9 | %3,8 | %78,3 | 69 |
| Saray Köyü | AK Parti | %58,3 | %16,7 | %100,0 | 25 |
| Saraycık Köyü | MHP | %28,6 | %55,4 | %93,4 | 61 |
| Sazak Köyü | AK Parti | %68,4 | %5,3 | %67,9 | 28 |
| Semeler Köyü | AK Parti | %70,8 | %16,7 | %93,1 | 29 |
| Semer Köyü | AK Parti | %50,0 | %30,6 | %86,5 | 156 |
| Süleler Köyü | AK Parti | %69,4 | %19,4 | %70,6 | 51 |
| Şahinler Köyü | AK Parti | %88,2 | %5,9 | %70,8 | 24 |
| Tahtalar Köyü | AK Parti | %57,1 | %21,4 | %115,4 | 13 |
| Taşlıca Köyü | AK Parti | %76,3 | %13,2 | %93,0 | 43 |
| Turnalı Köyü | AK Parti | %66,7 | %27,8 | %85,7 | 21 |
| Uğurlu Köyü | AK Parti | %65,5 | %19,5 | %86,8 | 106 |
| Üçbaş Köyü | AK Parti | %57,3 | %27,0 | %90,8 | 98 |
| Üyücek Köyü | AK Parti | %89,5 | %7,9 | %74,5 | 51 |
| Yağcıhüseyin Köyü | AK Parti | %86,4 | %3,4 | %96,7 | 61 |
| Yakakaya Köyü | AK Parti | %56,8 | %29,7 | %88,9 | 45 |
| Yanık Köyü | AK Parti | %50,4 | %21,8 | %85,9 | 142 |
| Yenice Mahallesi | MHP | %32,9 | %33,2 | %88,3 | 4.829 |
| Yeşilköy | AK Parti | %74,1 | %20,7 | %96,7 | 61 |
| Yıldırımçatak Köyü | AK Parti | %69,7 | %15,2 | %75,0 | 44 |
| Yıldırımdemirciler Köyü | AK Parti | %60,0 | %3,3 | %86,1 | 36 |
| Yıldırımhacılar Köyü | AK Parti | %42,9 | %22,4 | %86,0 | 57 |
| Yıldırımören Köyü | AK Parti | %45,8 | %27,1 | %80,0 | 60 |
| Yıldırımyağlıca Köyü | AK Parti | %60,0 | %25,7 | %102,9 | 34 |
| Yukarıada Köyü | AK Parti | %80,0 | %20,0 | %94,1 | 17 |
| Yukarıçanlı Köyü | AK Parti | %57,1 | %33,9 | %58,3 | 199 |
| Yukarıhüyük Köyü | AK Parti | %81,5 | %7,4 | %100,0 | 27 |
| Yukarıkaraören Köyü | AK Parti | %71,1 | %17,3 | %94,7 | 189 |
| Yukarıkese Köyü | AK Parti | %53,8 | %34,0 | %97,5 | 160 |
İlgili sonuçlar