Buharkent 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Buharkent sonuçlarında MHP %30,9 ile birinci, AK Parti %30,3 ile ikinci; fark 0,6 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%16,0) 14,9 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,3 (+18,5 puan). 14 mahalle ve köy arasından 9'unda MHP önde. MHP en güçlü Muratdağı Köyü (%52,9); AK Parti en güçlü Savcıllı Köyü (%49,9). Katılım %93,3 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Buharkent 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Buharkent, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Buharkent | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 2.565 | %30,9 | %23,6 | %16,0 | +14,9 |
| AK Parti | 2.519 | %30,3 | %26,0 | %38,4 | −8,1 |
| DP | 1.855 | %22,3 | %11,8 | %3,8 | +18,5 |
| CHP | 893 | %10,7 | %28,1 | %23,1 | −12,3 |
| Saadet | 166 | %2,0 | %1,3 | %5,2 | −3,2 |
| DSP | 153 | %1,8 | %2,9 | %2,9 | −1,0 |
| BBP | 81 | %1,0 | %1,4 | %2,4 | −1,4 |
| İp | 20 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,0 |
| BTP | 20 | %0,2 | %0,2 | %0,4 | −0,2 |
| TKP | 20 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| EMEP | 17 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | +0,1 |
Buharkent seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 9.140 | 8.524 | %93,3 | 8.309 | 215 |
Buharkent mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ericek Köyü | AK Parti | %23,9 | %35,6 | %99,5 | 213 |
| Feslek Gelenbe Köyü | DP | %29,5 | %20,2 | %93,4 | 363 |
| Feslek Köyü | AK Parti | %29,7 | %32,9 | %97,3 | 632 |
| Gündoğan Köyü | MHP | %36,2 | %33,3 | %99,1 | 108 |
| İstiklal Mahallesi | MHP | %32,7 | %28,2 | %93,9 | 1.122 |
| Kamilpaşa Mahallesi | MHP | %28,9 | %26,6 | %90,5 | 1.168 |
| Kayaburnu Mahallesi | MHP | %37,2 | %32,1 | %99,7 | 299 |
| Kızıldere Köyü | AK Parti | %30,9 | %34,4 | %97,4 | 545 |
| Menderes Mahallesi | MHP | %31,8 | %25,6 | %92,6 | 391 |
| Muratdağı Köyü | MHP | %52,9 | %14,7 | %97,1 | 35 |
| Ortakçı Köyü | MHP | %33,2 | %24,3 | %93,3 | 1.111 |
| Savcıllı Köyü | AK Parti | %22,9 | %49,9 | %92,2 | 1.074 |
| Üçeylül Mahallesi | MHP | %35,1 | %24,0 | %89,7 | 1.046 |
| Zafer Mahallesi | MHP | %31,7 | %29,1 | %92,0 | 1.033 |
İlgili sonuçlar