Germencik 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Germencik sonuçlarında MHP %33,3 ile birinci, CHP %22,1 ile ikinci; fark 11,1 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%16,0) 17,3 puan üstünde. DTP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,3 (+5,6 puan). 41 mahalle ve köy arasından 19'unda MHP önde. MHP en güçlü Balatçık Köyü (%71,7); CHP en güçlü Kızılcapınar Köyü (%58,1). Katılım %93,6 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Germencik 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Germencik, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Germencik | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 9.338 | %33,3 | %23,6 | %16,0 | +17,3 |
| CHP | 6.210 | %22,1 | %28,1 | %23,1 | −1,0 |
| AK Parti | 4.683 | %16,7 | %26,0 | %38,4 | −21,7 |
| DTP | 3.174 | %11,3 | %3,2 | %5,7 | +5,6 |
| DP | 2.634 | %9,4 | %11,8 | %3,8 | +5,5 |
| DSP | 737 | %2,6 | %2,9 | %2,9 | −0,2 |
| BBP | 694 | %2,5 | %1,4 | %2,4 | +0,1 |
| Saadet | 234 | %0,8 | %1,3 | %5,2 | −4,4 |
| Anavatan | 85 | %0,3 | %0,3 | %0,8 | −0,5 |
| İp | 80 | %0,3 | %0,4 | %0,3 | −0,0 |
| BTP | 79 | %0,3 | %0,2 | %0,4 | −0,1 |
| TKP | 48 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| EMEP | 41 | %0,1 | %0,3 | %0,1 | +0,0 |
| Ödp | 34 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
Germencik seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 109 | 30.842 | 28.853 | %93,6 | 28.071 | 782 |
Germencik mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahmanlar Köyü | MHP | %56,3 | %19,0 | %93,4 | 137 |
| Alangüllü Köyü | AK Parti | %25,2 | %17,0 | %97,2 | 145 |
| Balatçık Köyü | MHP | %71,7 | %16,6 | %98,5 | 456 |
| Bozköy | AK Parti | %26,7 | %5,2 | %97,3 | 768 |
| Camikebir Mahallesi | CHP | %19,7 | %33,1 | %91,6 | 2.109 |
| Çamköy | MHP | %38,5 | %34,2 | %97,4 | 846 |
| Çarıklar Köyü | CHP | %12,7 | %32,2 | %97,3 | 369 |
| Dağkaraağaç Köyü | MHP | %39,1 | %21,9 | %94,5 | 164 |
| Dağyeni Köyü | CHP | %29,7 | %30,3 | %98,3 | 767 |
| Dampınar Köyü | CHP | %17,9 | %35,5 | %97,7 | 307 |
| Dereköy | MHP | %69,2 | %11,5 | %92,9 | 56 |
| Gümüşköy | MHP | %41,3 | %25,9 | %95,4 | 152 |
| Gümüşyeniköy | MHP | %52,8 | %14,4 | %94,8 | 191 |
| Habibler Köyü | AK Parti | %30,4 | %8,9 | %90,4 | 178 |
| Hıdırbeyli-Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %47,6 | %20,4 | %93,3 | 373 |
| Hıdırbeyli-Kurtuluş Mahallesi | CHP | %19,7 | %31,2 | %94,3 | 645 |
| Hıdırbeyli-Zafer Mahallesi | MHP | %40,0 | %17,3 | %97,1 | 478 |
| İstasyon Mahallesi | MHP | %27,5 | %26,2 | %91,0 | 1.647 |
| Karaağaçlı Köyü | CHP | %27,0 | %34,9 | %94,8 | 309 |
| Kızılcagedik Köyü | MHP | %40,0 | %34,7 | %100,0 | 79 |
| Kızılcapınar Köyü | CHP | %27,6 | %58,1 | %95,6 | 590 |
| Mesudiye Mahallesi | CHP | %19,2 | %33,2 | %92,2 | 1.187 |
| Meşeli Köyü | AK Parti | %35,3 | %10,0 | %98,3 | 421 |
| Moralı Köyü | CHP | %35,9 | %38,2 | %93,4 | 427 |
| Mursallı-Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %39,5 | %29,3 | %96,7 | 479 |
| Mursallı-Zafer Mahallesi | MHP | %42,0 | %31,5 | %96,5 | 569 |
| Naipli Köyü | MHP | %40,7 | %18,6 | %95,2 | 63 |
| Neşetiye Köyü | DTP | %8,4 | %7,8 | %91,7 | 1.174 |
| Ortaklar-Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %56,8 | %14,0 | %94,2 | 1.993 |
| Ortaklar-Naipli Mahallesi | MHP | %64,4 | %10,5 | %92,5 | 1.758 |
| Ortaklar-Pazarkuran Mahallesi | DTP | %35,1 | %6,3 | %92,2 | 4.788 |
| Ömerbeyli Köyü | MHP | %41,4 | %18,2 | %95,8 | 687 |
| Park Mahallesi | CHP | %21,3 | %30,3 | %91,2 | 1.917 |
| Reisköy | DTP | %20,7 | %25,0 | %93,4 | 335 |
| Selatin Köyü | MHP | %38,8 | %33,2 | %99,4 | 327 |
| Tekin Köyü | CHP | %38,2 | %50,5 | %94,1 | 221 |
| Turanlar Köyü | DP | %16,9 | %24,7 | %95,7 | 893 |
| Uzunkum Köyü | CHP | %28,3 | %46,7 | %89,6 | 134 |
| Üzümlü Köyü | MHP | %53,5 | %26,2 | %92,4 | 578 |
| Yedieylül Mahallesi | CHP | %22,4 | %30,4 | %91,2 | 981 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %21,4 | %24,1 | %90,6 | 1.144 |
İlgili sonuçlar