Karlıova 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Karlıova sonuçlarında DTP %47,5 ile birinci, AK Parti %32,8 ile ikinci; fark 14,6 puan. DTP burada Türkiye ortalamasının (%5,7) 41,8 puan üstünde. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,4 (+6,2 puan). 51 mahalle ve köy arasından 25'inde DTP önde. DTP en güçlü Yorgançayır Köyü (%100,0); AK Parti en güçlü Viranşehir Köyü (%93,9). Katılım %72,2 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karlıova 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Karlıova, Bingöl, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karlıova | Bingöl | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| DTP | 5.547 | %47,5 | %20,7 | %5,7 | +41,8 |
| AK Parti | 3.838 | %32,8 | %42,4 | %38,4 | −5,6 |
| Saadet | 1.332 | %11,4 | %20,1 | %5,2 | +6,2 |
| CHP | 263 | %2,2 | %3,3 | %23,1 | −20,8 |
| DP | 238 | %2,0 | %3,9 | %3,8 | −1,8 |
| MHP | 180 | %1,5 | %2,5 | %16,0 | −14,4 |
| BBP | 98 | %0,8 | %2,2 | %2,4 | −1,5 |
| DSP | 80 | %0,7 | %0,6 | %2,9 | −2,2 |
| BTP | 55 | %0,5 | %0,7 | %0,4 | +0,1 |
| TKP | 36 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| İp | 22 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
Karlıova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 70 | 17.004 | 12.275 | %72,2 | 11.690 | 585 |
Karlıova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | DTP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıyağmurlu Köyü | AK Parti | %29,2 | %57,5 | %76,2 | 164 |
| Bağlıisa Köyü | DTP | %73,8 | %17,3 | %48,4 | 564 |
| Bahçeköy | DTP | %39,0 | %20,5 | %89,9 | 514 |
| Boncukgöze Köyü | DTP | %54,7 | %11,5 | %73,8 | 221 |
| Cilligöl Köyü | DTP | %90,4 | %7,8 | %79,6 | 442 |
| Çatak Köyü | DTP | %91,0 | %4,5 | %53,1 | 128 |
| Çiftlikköy | DTP | %68,2 | %4,5 | %57,9 | 38 |
| Çukurtepe Köyü | DTP | %53,4 | %10,0 | %70,5 | 315 |
| Dörtyol Köyü | AK Parti | %25,0 | %37,5 | %36,2 | 235 |
| Geçitli Köyü | AK Parti | %28,7 | %59,4 | %50,2 | 203 |
| Göynük Köyü | DTP | %75,0 | %15,6 | %75,8 | 327 |
| Hacılar Köyü | DTP | %59,4 | %32,3 | %75,6 | 766 |
| Halifan Köyü | AK Parti | %0,0 | %91,7 | %3,2 | 571 |
| Harmantepe Köyü | AK Parti | %1,6 | %84,4 | %91,7 | 72 |
| Hasanova Köyü | DTP | %91,0 | %5,2 | %69,9 | 312 |
| Ilıpınar Köyü | Saadet | %21,6 | %35,8 | %80,8 | 208 |
| Kalencik Köyü | DTP | %59,0 | %32,1 | %67,8 | 236 |
| Kanıreş Mahallesi | AK Parti | %30,1 | %34,0 | %81,8 | 925 |
| Kantarkaya Köyü | AK Parti | %15,2 | %73,2 | %73,8 | 279 |
| Karabalçık Köyü | AK Parti | %42,8 | %53,0 | %79,4 | 291 |
| Kargapazarı Köyü | DTP | %95,1 | %4,1 | %77,9 | 932 |
| Karlıca Köyü | AK Parti | %20,3 | %66,9 | %79,3 | 222 |
| Kaşıkçı Köyü | AK Parti | %18,3 | %63,3 | %75,6 | 82 |
| Kaynak Köyü | Saadet | %28,9 | %20,5 | %83,0 | 141 |
| Kaynarpınar Köyü | AK Parti | %14,1 | %39,1 | %85,8 | 113 |
| Kazanlı Köyü | DTP | %53,8 | %34,6 | %65,0 | 40 |
| Kıraçtepe Köyü | DTP | %98,3 | %1,7 | %60,8 | 97 |
| Kızılağaç Köyü | DTP | %79,5 | %16,1 | %84,7 | 202 |
| Kızılçubuk Köyü | AK Parti | %17,5 | %40,4 | %89,7 | 213 |
| Kümbet Köyü | AK Parti | %24,7 | %58,6 | %80,1 | 236 |
| Kürük Köyü | AK Parti | %26,1 | %69,1 | %99,5 | 192 |
| Mollaşakir Köyü | DTP | %74,0 | %24,4 | %54,6 | 251 |
| Ortaköy | AK Parti | %13,3 | %78,1 | %67,7 | 155 |
| Sakaören Köyü | DTP | %51,6 | %40,6 | %80,3 | 320 |
| Sarıkuşak Köyü | AK Parti | %31,6 | %55,3 | %70,0 | 110 |
| Serpmekaya Köyü | DTP | %94,3 | %2,0 | %66,9 | 381 |
| Seyran Tepe Mahallesi | DTP | %37,4 | %24,7 | %80,8 | 629 |
| Soğukpınar Köyü | AK Parti | %11,6 | %62,8 | %73,8 | 61 |
| Suçatı Köyü | AK Parti | %3,5 | %55,0 | %82,0 | 250 |
| Sudurağı Köyü | DTP | %75,0 | %20,5 | %71,3 | 373 |
| Taşlıçay Köyü | Saadet | %2,0 | %2,3 | %50,9 | 723 |
| Toklular Köyü | DTP | %62,8 | %28,6 | %84,6 | 669 |
| Turgut Özal Mahallesi | DTP | %41,2 | %31,9 | %83,1 | 1.107 |
| Tuzluca Köyü | DTP | %94,7 | %0,0 | %68,8 | 138 |
| Viranşehir Köyü | AK Parti | %1,7 | %93,9 | %81,7 | 224 |
| Yeniköy | AK Parti | %18,2 | %68,8 | %100,0 | 84 |
| Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %33,7 | %36,2 | %79,7 | 637 |
| Yiğitler Köyü | AK Parti | %31,9 | %59,1 | %73,4 | 996 |
| Yoncalık Köyü | DTP | %69,0 | %22,6 | %67,4 | 135 |
| Yorgançayır Köyü | DTP | %100,0 | %0,0 | %67,9 | 209 |
| Yukarıyağmurlu Köyü | AK Parti | %9,1 | %82,7 | %74,5 | 271 |
İlgili sonuçlar