Göynük 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Göynük sonuçlarında AK Parti %46,3 ile birinci, DP %15,0 ile ikinci; fark 31,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 7,9 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,0 (+11,2 puan). 72 mahalle ve köy arasından 56'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Pelitcik Köyü (%85,7); DP en güçlü Karacalar Köyü (%64,0). Katılım %92,5 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Göynük 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Göynük, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Göynük | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.278 | %46,3 | %46,6 | %38,4 | +7,9 |
| DP | 1.714 | %15,0 | %3,9 | %3,8 | +11,2 |
| MHP | 1.310 | %11,5 | %13,4 | %16,0 | −4,5 |
| Saadet | 1.048 | %9,2 | %8,2 | %5,2 | +4,0 |
| BTP | 933 | %8,2 | %0,8 | %0,4 | +7,8 |
| CHP | 697 | %6,1 | %22,1 | %23,1 | −17,0 |
| BBP | 214 | %1,9 | %1,6 | %2,4 | −0,5 |
| DSP | 111 | %1,0 | %2,1 | %2,9 | −1,9 |
| TKP | 57 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| İp | 46 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
Göynük seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 79 | 12.616 | 11.676 | %92,5 | 11.408 | 268 |
Göynük mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | DP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahmetbeyler Köyü | MHP | %14,5 | %22,0 | %94,1 | 202 |
| Akçaalan Köyü | AK Parti | %59,5 | %5,1 | %93,0 | 86 |
| Aksaklar Köyü | AK Parti | %50,0 | %12,8 | %91,9 | 99 |
| Alanköy | AK Parti | %74,6 | %6,8 | %95,3 | 127 |
| Arıkçayırı Köyü | AK Parti | %55,6 | %2,0 | %87,6 | 177 |
| Arızlar Köyü | BTP | %25,6 | %5,1 | %93,0 | 43 |
| Aşağıkınık Köyü | AK Parti | %59,8 | %8,8 | %95,2 | 207 |
| Bayındır Köyü | BTP | %36,1 | %4,9 | %92,6 | 203 |
| Bekirfakılar Köyü | AK Parti | %81,3 | %1,6 | %99,2 | 131 |
| Boyacılar Köyü | BTP | %31,0 | %0,6 | %93,3 | 193 |
| Bozcaarmut Köyü | AK Parti | %79,0 | %0,0 | %91,2 | 68 |
| Bölücekova Köyü | AK Parti | %36,8 | %10,3 | %90,9 | 176 |
| Bulanık Köyü | AK Parti | %66,2 | %1,5 | %95,9 | 146 |
| Ceylanlı Köyü | AK Parti | %50,0 | %5,6 | %98,3 | 59 |
| Cuma Mahallesi | DP | %25,9 | %26,8 | %87,0 | 270 |
| Çamlıca Köyü | AK Parti | %61,4 | %6,1 | %95,1 | 123 |
| Çapar Köyü | AK Parti | %57,1 | %23,8 | %95,5 | 22 |
| Çatacık Köyü | AK Parti | %64,9 | %5,3 | %97,9 | 96 |
| Çayköy | AK Parti | %50,4 | %5,1 | %91,4 | 128 |
| Çaylakköy | AK Parti | %44,8 | %4,5 | %98,1 | 158 |
| Çeşme Mahallesi | AK Parti | %35,8 | %21,9 | %85,5 | 510 |
| Çubukköy | AK Parti | %70,2 | %9,2 | %96,2 | 159 |
| Dağhacılar Köyü | AK Parti | %47,0 | %31,8 | %89,5 | 76 |
| Dağşeyhleri Köyü | AK Parti | %33,3 | %24,2 | %94,3 | 70 |
| Dedeler Köyü | AK Parti | %39,0 | %27,7 | %93,3 | 374 |
| Değirmenözü Köyü | AK Parti | %28,3 | %27,4 | %96,4 | 112 |
| Demirhanlar Köyü | AK Parti | %41,1 | %29,0 | %97,7 | 133 |
| Ekinciler Köyü | AK Parti | %61,5 | %4,7 | %96,1 | 179 |
| Gerişler Köyü | BTP | %27,9 | %3,6 | %93,5 | 217 |
| Gökçesaray Köyü | AK Parti | %79,0 | %2,3 | %95,2 | 186 |
| Güneyçalıca Köyü | AK Parti | %47,2 | %12,6 | %97,0 | 133 |
| Gürpınar Köyü | DP | %42,3 | %42,8 | %100,0 | 228 |
| Hacı Abdi Mahallesi | AK Parti | %30,7 | %23,2 | %89,4 | 517 |
| Hacımahmut Köyü | AK Parti | %65,3 | %11,6 | %94,6 | 186 |
| Hasanlar Köyü | DP | %22,3 | %44,1 | %97,7 | 217 |
| Hilaller Köyü | BTP | %28,6 | %0,0 | %94,1 | 68 |
| Himmetoğlu Köyü | AK Parti | %51,6 | %13,2 | %90,2 | 451 |
| Hisarözü Köyü | AK Parti | %64,1 | %2,6 | %98,8 | 81 |
| İbrahimözü Köyü | AK Parti | %48,0 | %14,2 | %89,0 | 362 |
| Karaaliler Köyü | AK Parti | %73,0 | %12,7 | %100,0 | 66 |
| Karaardıç Köyü | AK Parti | %54,6 | %12,7 | %95,8 | 215 |
| Karacalar Köyü | DP | %23,3 | %64,0 | %85,6 | 104 |
| Kaşıkçışeyhler Köyü | AK Parti | %62,9 | %1,6 | %93,3 | 134 |
| Kayabaşı Köyü | AK Parti | %42,9 | %3,9 | %96,6 | 88 |
| Kayalıdere Köyü | AK Parti | %43,6 | %31,6 | %98,4 | 122 |
| Kepkebir Mahallesi | DP | %24,8 | %25,2 | %89,8 | 284 |
| Kılavuzlar Köyü | AK Parti | %73,1 | %14,1 | %95,3 | 86 |
| Kızılkuyu Köyü | AK Parti | %57,8 | %1,4 | %93,3 | 240 |
| Kilciler Köyü | BTP | %26,5 | %1,8 | %98,3 | 117 |
| Kozcağız Köyü | AK Parti | %47,2 | %11,0 | %97,8 | 138 |
| Köybaşı Köyü | AK Parti | %57,8 | %4,7 | %90,7 | 75 |
| Kumcuk Köyü | AK Parti | %52,3 | %12,5 | %92,7 | 96 |
| Kuyupınar Köyü | AK Parti | %58,4 | %12,8 | %94,3 | 159 |
| Kürnüç Köyü | AK Parti | %52,9 | %3,9 | %102,0 | 50 |
| Memeceler Köyü | AK Parti | %59,3 | %7,9 | %97,2 | 144 |
| Mustanlar Köyü | AK Parti | %54,5 | %25,2 | %98,4 | 126 |
| Narzanlar Köyü | AK Parti | %42,6 | %1,7 | %83,8 | 142 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %65,7 | %7,5 | %94,1 | 256 |
| Pelitcik Köyü | AK Parti | %85,7 | %5,7 | %94,6 | 37 |
| Sarıcalar Köyü | AK Parti | %68,1 | %14,2 | %93,4 | 151 |
| Sarılar Köyü | AK Parti | %55,7 | %11,3 | %91,3 | 229 |
| Sofu Ali Mahallesi | AK Parti | %38,4 | %15,0 | %87,5 | 626 |
| Soğukçam Köyü | AK Parti | %64,2 | %7,5 | %94,6 | 56 |
| Susuz Köyü | AK Parti | %47,0 | %22,9 | %96,1 | 178 |
| Sünnet Köyü | CHP | %37,3 | %3,0 | %94,1 | 152 |
| Tekirler Köyü | AK Parti | %60,5 | %11,1 | %101,2 | 82 |
| Tepebaşı Köyü | DP | %27,0 | %29,6 | %98,3 | 117 |
| Umurlar Köyü | CHP | %19,6 | %6,5 | %90,5 | 126 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %32,7 | %19,3 | %84,6 | 811 |
| Yeniköy | DP | %21,6 | %40,7 | %98,3 | 178 |
| Yeşilyazı Köyü | AK Parti | %72,5 | %7,2 | %98,6 | 70 |
| Yukarıkınık Köyü | AK Parti | %84,2 | %5,6 | %94,1 | 188 |
İlgili sonuçlar