Yeniçağa 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Yeniçağa sonuçlarında AK Parti %37,7 ile birinci, Saadet %23,3 ile ikinci; fark 14,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 0,7 puan altında. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %23,3 (+18,1 puan). 19 mahalle ve köy arasından 16'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ören Köyü (%80,6); Saadet en güçlü Adaköy (%38,6). Katılım %88,3 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yeniçağa 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Yeniçağa, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yeniçağa | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.999 | %37,7 | %46,6 | %38,4 | −0,7 |
| Saadet | 1.236 | %23,3 | %8,2 | %5,2 | +18,1 |
| DP | 736 | %13,9 | %3,9 | %3,8 | +10,0 |
| CHP | 693 | %13,1 | %22,1 | %23,1 | −10,0 |
| MHP | 556 | %10,5 | %13,4 | %16,0 | −5,5 |
| DSP | 21 | %0,4 | %2,1 | %2,9 | −2,5 |
| BBP | 19 | %0,4 | %1,6 | %2,4 | −2,0 |
| Millet | 13 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 10 | %0,2 | %0,8 | %0,4 | −0,2 |
| İp | 9 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 8 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
Yeniçağa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 29 | 6.100 | 5.384 | %88,3 | 5.301 | 83 |
Yeniçağa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Saadet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaköy | Saadet | %34,3 | %38,6 | %94,8 | 153 |
| Akıncılar Köyü | AK Parti | %53,8 | %23,1 | %86,9 | 198 |
| Asil Bey Mahallesi | AK Parti | %32,6 | %23,5 | %89,1 | 1.423 |
| Aşağıkuldan Köyü | AK Parti | %55,0 | %14,7 | %84,1 | 132 |
| Camiatik Mahallesi | AK Parti | %31,9 | %26,1 | %87,0 | 1.841 |
| Çamlık Köyü | AK Parti | %40,0 | %26,7 | %97,9 | 48 |
| Dereköy | AK Parti | %61,4 | %12,5 | %88,6 | 105 |
| Doğancı Köyü | AK Parti | %43,4 | %23,3 | %97,6 | 165 |
| Eskiçağa Köyü | AK Parti | %42,3 | %9,9 | %90,0 | 80 |
| Gölbaşı Köyü | AK Parti | %49,3 | %20,3 | %98,6 | 70 |
| Gölyüzü Mahallesi | Saadet | %26,0 | %34,9 | %88,1 | 555 |
| Hamzabey Köyü | AK Parti | %70,4 | %10,5 | %83,0 | 317 |
| Kemaller Köyü | AK Parti | %55,3 | %4,9 | %94,7 | 131 |
| Kındıra Köyü | AK Parti | %37,1 | %18,6 | %90,7 | 107 |
| Ören Köyü | AK Parti | %80,6 | %4,6 | %92,3 | 117 |
| Sarayköy | AK Parti | %45,9 | %14,1 | %78,0 | 173 |
| Şahnalar Köyü | MHP | %16,5 | %16,5 | %91,7 | 192 |
| Yamanlar Köyü | AK Parti | %36,9 | %27,9 | %92,5 | 120 |
| Yukarıkuldan Köyü | AK Parti | %40,6 | %27,5 | %81,5 | 173 |
İlgili sonuçlar