Harmancık 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Harmancık sonuçlarında AK Parti %60,9 ile birinci, CHP %19,4 ile ikinci; fark 41,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 22,6 puan üstünde. 31 mahalle ve köy arasından 30'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ilıcaksu Köyü (%93,1); CHP en güçlü Ece Mahallesi (%53,5). Katılım %95,2 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Harmancık 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Harmancık, Bursa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Harmancık | Bursa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.499 | %60,9 | %43,0 | %38,4 | +22,6 |
| CHP | 1.112 | %19,4 | %22,0 | %23,1 | −3,7 |
| MHP | 560 | %9,8 | %16,2 | %16,0 | −6,2 |
| DP | 249 | %4,3 | %5,7 | %3,8 | +0,5 |
| Saadet | 173 | %3,0 | %5,1 | %5,2 | −2,2 |
| BBP | 74 | %1,3 | %1,6 | %2,4 | −1,1 |
| BTP | 29 | %0,5 | %0,6 | %0,4 | +0,1 |
| İp | 23 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| TKP | 22 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
Harmancık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 42 | 6.198 | 5.901 | %95,2 | 5.741 | 160 |
Harmancık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Köyü | AK Parti | %74,0 | %5,5 | %102,7 | 75 |
| Alutca Köyü | AK Parti | %67,6 | %14,7 | %92,1 | 38 |
| Balatdanişment Köyü | AK Parti | %76,9 | %2,2 | %90,2 | 112 |
| Ballısaray Mahallesi | AK Parti | %67,8 | %18,3 | %97,9 | 336 |
| Bekdemirler Köyü | AK Parti | %75,7 | %12,8 | %98,7 | 155 |
| Çakmak Köyü | AK Parti | %74,1 | %8,4 | %98,2 | 277 |
| Çamoğlu Mahallesi | AK Parti | %67,2 | %25,9 | %103,4 | 58 |
| Çatalsöğüt Köyü | AK Parti | %51,6 | %23,2 | %93,3 | 345 |
| Dedebali Köyü | AK Parti | %69,8 | %2,2 | %97,3 | 146 |
| Delicegüney Köyü | AK Parti | %76,5 | %0,0 | %100,0 | 17 |
| Dutluca Köyü | AK Parti | %78,9 | %7,2 | %98,4 | 188 |
| Ece Mahallesi | CHP | %37,1 | %53,5 | %100,6 | 171 |
| Gedikören Köyü | AK Parti | %61,9 | %11,6 | %92,6 | 163 |
| Gökçeler Köyü | AK Parti | %67,1 | %10,3 | %97,5 | 163 |
| Gülözü Köyü | AK Parti | %76,3 | %3,2 | %94,9 | 236 |
| Harmancık Akalan Köyü | AK Parti | %56,7 | %19,4 | %93,7 | 238 |
| Hopandanişment Köyü | AK Parti | %63,5 | %12,2 | %95,7 | 162 |
| Ilıcaksu Köyü | AK Parti | %93,1 | %0,0 | %98,3 | 60 |
| İshaklar Köyü | AK Parti | %69,2 | %3,3 | %96,8 | 95 |
| Karaca Mahallesi | AK Parti | %66,2 | %16,2 | %97,6 | 211 |
| Kepekdere Mahallesi | AK Parti | %61,0 | %22,0 | %98,3 | 174 |
| Kılavuzlar Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %35,7 | %102,9 | 70 |
| Kışmanlar Köyü | AK Parti | %74,0 | %7,0 | %96,7 | 209 |
| Kocapınar Köyü | AK Parti | %41,7 | %20,8 | %108,7 | 23 |
| Kozluca Köyü | AK Parti | %62,0 | %23,9 | %100,0 | 74 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %49,5 | %29,8 | %91,5 | 1.863 |
| Nalbant Köyü | AK Parti | %75,5 | %4,8 | %90,3 | 165 |
| Okçular Köyü | AK Parti | %47,2 | %15,3 | %101,4 | 71 |
| Saçaklı Mahallesi | AK Parti | %68,0 | %12,0 | %118,2 | 22 |
| Yayabaşı Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %33,1 | %98,1 | 155 |
| Yeşilyurt Köyü | AK Parti | %69,3 | %5,3 | %94,4 | 126 |
İlgili sonuçlar