Çameli 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Çameli sonuçlarında AK Parti %46,2 ile birinci, CHP %26,9 ile ikinci; fark 19,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 7,8 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,9 (+3,8 puan). 31 mahalle ve köy arasından 22'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ayvacık Köyü (%82,8); CHP en güçlü Kalınkoz Köyü (%58,6). Katılım %92,2 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çameli 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çameli, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çameli | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.173 | %46,2 | %35,5 | %38,4 | +7,8 |
| CHP | 3.593 | %26,9 | %28,0 | %23,1 | +3,8 |
| MHP | 1.459 | %10,9 | %21,7 | %16,0 | −5,1 |
| DP | 777 | %5,8 | %5,5 | %3,8 | +2,0 |
| BBP | 426 | %3,2 | %2,5 | %2,4 | +0,8 |
| DSP | 385 | %2,9 | %1,9 | %2,9 | +0,0 |
| Saadet | 139 | %1,0 | %1,4 | %5,2 | −4,2 |
| Millet | 113 | %0,8 | %0,3 | %0,1 | +0,7 |
| İp | 102 | %0,8 | %0,5 | %0,3 | +0,5 |
| DTP | 78 | %0,6 | %1,3 | %5,7 | −5,1 |
| TKP | 72 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,3 |
| Ödp | 47 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
Çameli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 54 | 15.054 | 13.879 | %92,2 | 13.364 | 515 |
Çameli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Köyü | AK Parti | %52,3 | %17,4 | %95,9 | 440 |
| Arıkaya Köyü | AK Parti | %47,9 | %11,1 | %90,9 | 530 |
| Ayvacık Köyü | AK Parti | %82,8 | %4,7 | %87,0 | 77 |
| Belevi Köyü | MHP | %26,3 | %22,1 | %94,6 | 571 |
| Bıçakçı Köyü | MHP | %20,6 | %25,1 | %95,0 | 261 |
| Cevizli Köyü | AK Parti | %42,5 | %27,5 | %93,7 | 585 |
| Cumaalanı Köyü | CHP | %30,5 | %33,4 | %80,8 | 542 |
| Çamlıbel Köyü | AK Parti | %71,1 | %15,8 | %93,8 | 322 |
| Çiğdemli Köyü | AK Parti | %46,0 | %27,8 | %95,8 | 335 |
| Elmalı Köyü | AK Parti | %40,3 | %30,8 | %91,3 | 1.075 |
| Emecik Köyü | AK Parti | %68,0 | %17,4 | %94,3 | 283 |
| Ericek Köyü | AK Parti | %57,8 | %21,1 | %100,0 | 92 |
| Gökçeyaka Köyü | AK Parti | %61,6 | %26,5 | %92,5 | 702 |
| Gürsu Köyü | AK Parti | %47,7 | %4,1 | %94,7 | 243 |
| Güzelyurt Köyü | AK Parti | %75,4 | %4,8 | %95,5 | 706 |
| İmamlar Köyü | AK Parti | %63,8 | %11,7 | %95,0 | 603 |
| Kalınkoz Köyü | CHP | %14,6 | %58,6 | %93,7 | 1.178 |
| Karabayır Köyü | AK Parti | %69,4 | %8,0 | %91,2 | 588 |
| Kınıkyeri Köyü | AK Parti | %52,7 | %5,3 | %94,1 | 221 |
| Kızılyaka Köyü | CHP | %29,5 | %43,2 | %90,7 | 332 |
| Kirazlıyayla Köyü | AK Parti | %62,3 | %11,7 | %89,5 | 948 |
| Kocaova Köyü | CHP | %28,3 | %44,3 | %94,1 | 118 |
| Kolak Köyü | AK Parti | %61,1 | %25,7 | %85,6 | 563 |
| Sarıkavak Köyü | AK Parti | %67,3 | %8,8 | %92,7 | 245 |
| Sofular Köyü | AK Parti | %49,8 | %12,9 | %93,0 | 273 |
| Taşçılar Köyü | CHP | %31,9 | %51,1 | %96,1 | 360 |
| Yaylapınar Köyü | CHP | %28,9 | %52,7 | %95,8 | 569 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %38,5 | %35,2 | %89,3 | 1.366 |
| Yeşilyayla Köyü | CHP | %25,8 | %49,0 | %100,0 | 203 |
| Yumrutaş Mahallesi | AK Parti | %53,8 | %26,1 | %95,8 | 213 |
| Yunuspınarı Mahallesi | AK Parti | %44,1 | %29,2 | %89,2 | 510 |
İlgili sonuçlar