Pamukkale 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Pamukkale sonuçlarında CHP %32,1 ile birinci, AK Parti %32,0 ile ikinci; fark 0,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%23,1) 9,0 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,2 (+8,3 puan). 13 mahalle ve köy arasından 7'sinde CHP önde. CHP en güçlü Mahmut Sönmez Mahallesi (%48,7); AK Parti en güçlü Kavakbaşı Köyü (%50,9). Katılım %95,8 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pamukkale 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Pamukkale, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pamukkale | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 1.177 | %32,1 | %28,0 | %23,1 | +9,0 |
| AK Parti | 1.175 | %32,0 | %35,5 | %38,4 | −6,4 |
| MHP | 767 | %20,9 | %21,7 | %16,0 | +4,9 |
| DSP | 410 | %11,2 | %1,9 | %2,9 | +8,3 |
| BBP | 52 | %1,4 | %2,5 | %2,4 | −0,9 |
| Saadet | 30 | %0,8 | %1,4 | %5,2 | −4,4 |
| Millet | 18 | %0,5 | %0,3 | %0,1 | +0,4 |
| İp | 17 | %0,5 | %0,5 | %0,3 | +0,2 |
| DTP | 12 | %0,3 | %1,3 | %5,7 | −5,4 |
| TKP | 6 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Ödp | 3 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Pamukkale seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 17 | 3.937 | 3.772 | %95,8 | 3.667 | 105 |
Pamukkale mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adnan Menderes Mahallesi | CHP | %42,6 | %32,2 | %94,4 | 248 |
| Akçapınar Köyü | CHP | %25,6 | %22,7 | %98,1 | 216 |
| Akköy Mahallesi | AK Parti | %25,3 | %33,1 | %95,6 | 295 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %36,4 | %25,4 | %92,8 | 445 |
| Belenardıç Köyü | MHP | %8,3 | %17,3 | %98,4 | 489 |
| Çeşmebaşı Köyü | AK Parti | %28,2 | %37,3 | %97,4 | 155 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %47,0 | %38,1 | %97,3 | 257 |
| Gölemezli-Merkez Mahallesi | AK Parti | %35,5 | %47,5 | %95,6 | 495 |
| Kavakbaşı Köyü | AK Parti | %32,7 | %50,9 | %98,6 | 218 |
| Mahmut Sönmez Mahallesi | CHP | %48,7 | %18,5 | %92,7 | 262 |
| Oğuz Mahallesi | AK Parti | %20,7 | %44,4 | %100,0 | 136 |
| Sami Türel Mahallesi | CHP | %28,5 | %26,2 | %93,9 | 296 |
| Yukarışamlı Köyü | CHP | %42,3 | %34,7 | %95,1 | 425 |
İlgili sonuçlar