Ekinözü 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Ekinözü sonuçlarında AK Parti %37,2 ile birinci, CHP %21,7 ile ikinci; fark 15,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 1,2 puan altında. BBP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,4 (+10,1 puan). 21 mahalle ve köy arasından 11'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ataköy (%95,0); CHP en güçlü Ambar Köyü (%91,4). Katılım %88,6 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ekinözü 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Ekinözü, Kahramanmaraş, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ekinözü | Kahramanmaraş | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.094 | %37,2 | %51,3 | %38,4 | −1,2 |
| CHP | 1.802 | %21,7 | %9,3 | %23,1 | −1,4 |
| MHP | 1.055 | %12,7 | %19,4 | %16,0 | −3,3 |
| BBP | 1.034 | %12,4 | %7,6 | %2,4 | +10,1 |
| DP | 638 | %7,7 | %3,3 | %3,8 | +3,8 |
| Saadet | 362 | %4,4 | %3,7 | %5,2 | −0,8 |
| DTP | 190 | %2,3 | %0,9 | %5,7 | −3,4 |
| DSP | 47 | %0,6 | %1,7 | %2,9 | −2,3 |
| BTP | 44 | %0,5 | %0,5 | %0,4 | +0,1 |
| İp | 22 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| Anavatan | 20 | %0,2 | %1,4 | %0,8 | −0,5 |
| TKP | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Ekinözü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 36 | 9.564 | 8.469 | %88,6 | 8.320 | 149 |
Ekinözü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Köyü | AK Parti | %43,6 | %12,8 | %91,2 | 91 |
| Alişar Köyü | AK Parti | %78,6 | %3,7 | %89,2 | 576 |
| Altunyaprak Köyü | CHP | %1,5 | %88,0 | %75,8 | 265 |
| Ambar Köyü | CHP | %2,2 | %91,4 | %78,2 | 303 |
| Ataköy | AK Parti | %95,0 | %0,0 | %94,5 | 275 |
| Çiftlik Köyü | CHP | %0,9 | %55,3 | %73,0 | 322 |
| Çiftlikkale Köyü | CHP | %0,6 | %89,0 | %82,9 | 410 |
| Demirlik Köyü | AK Parti | %86,3 | %0,5 | %83,5 | 236 |
| Gaziler Köyü | AK Parti | %75,4 | %0,0 | %87,8 | 221 |
| Gözpınar Köyü | CHP | %8,2 | %67,3 | %77,2 | 136 |
| İçmeler Mahallesi | BBP | %15,1 | %22,7 | %80,6 | 758 |
| Kabaktepe Köyü | AK Parti | %73,9 | %1,3 | %87,3 | 537 |
| Kandil Köyü | AK Parti | %67,0 | %0,0 | %92,5 | 400 |
| Kürtül Köyü | AK Parti | %57,9 | %1,0 | %94,2 | 415 |
| Maarif Mahallesi | BBP | %19,6 | %19,0 | %93,3 | 1.075 |
| Ortaören Köyü | DP | %24,0 | %1,5 | %89,5 | 465 |
| Öztürk Mahallesi | CHP | %10,6 | %31,8 | %91,8 | 1.637 |
| Soysallı Köyü | AK Parti | %51,3 | %1,6 | %92,8 | 669 |
| Türkeli Mahallesi | MHP | %21,3 | %24,3 | %95,0 | 321 |
| Türkmenler Köyü | AK Parti | %93,4 | %0,0 | %91,6 | 296 |
| Yeniköy | AK Parti | %80,6 | %2,1 | %92,3 | 156 |
İlgili sonuçlar