Göksun 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Göksun sonuçlarında AK Parti %40,9 ile birinci, MHP %23,7 ile ikinci; fark 17,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 2,5 puan üstünde. BBP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,2 (+16,8 puan). 85 mahalle ve köy arasından 64'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Payamburnu Köyü (%85,0); MHP en güçlü Büyükkızılcık-Güller Mahallesi (%74,1). Katılım %88,0 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Göksun 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Göksun, Kahramanmaraş, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Göksun | Kahramanmaraş | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 12.908 | %40,9 | %51,3 | %38,4 | +2,5 |
| MHP | 7.489 | %23,7 | %19,4 | %16,0 | +7,8 |
| BBP | 6.048 | %19,2 | %7,6 | %2,4 | +16,8 |
| CHP | 2.583 | %8,2 | %9,3 | %23,1 | −14,9 |
| Saadet | 769 | %2,4 | %3,7 | %5,2 | −2,8 |
| Anavatan | 732 | %2,3 | %1,4 | %0,8 | +1,6 |
| DP | 516 | %1,6 | %3,3 | %3,8 | −2,2 |
| BTP | 215 | %0,7 | %0,5 | %0,4 | +0,3 |
| DSP | 143 | %0,5 | %1,7 | %2,9 | −2,4 |
| İp | 78 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| TKP | 76 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
Göksun seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 156 | 36.744 | 32.320 | %88,0 | 31.557 | 763 |
Göksun mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acıelma Köyü | AK Parti | %38,0 | %12,0 | %87,9 | 58 |
| Ahmetcik Köyü | AK Parti | %48,1 | %25,3 | %84,0 | 94 |
| Alıçlıbucak Köyü | CHP | %22,1 | %5,3 | %88,5 | 148 |
| Altınoba Köyü | CHP | %22,0 | %6,0 | %80,6 | 62 |
| Aslanbeyçiftliği Köyü | CHP | %18,9 | %15,9 | %86,4 | 273 |
| Bozhüyük-Akboyun Mahallesi | CHP | %9,8 | %3,9 | %78,6 | 70 |
| Bozhüyük-Fatih Mahallesi | AK Parti | %38,8 | %35,3 | %90,8 | 612 |
| Bozhüyük-Yavuz Selim Mahallesi | Saadet | %18,6 | %18,6 | %91,3 | 355 |
| Büyükçamurlu Köyü | AK Parti | %57,1 | %1,0 | %63,5 | 156 |
| Büyükkızılcık-Apıklar Mahallesi | MHP | %24,6 | %57,1 | %95,1 | 409 |
| Büyükkızılcık-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %32,4 | %27,2 | %91,9 | 946 |
| Büyükkızılcık-Güller Mahallesi | MHP | %19,5 | %74,1 | %98,4 | 685 |
| Büyükkızılcık-Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %28,9 | %23,5 | %89,7 | 890 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %31,0 | %21,3 | %78,5 | 2.405 |
| Çağlayan Köyü | AK Parti | %53,1 | %21,8 | %88,2 | 490 |
| Çamdere Köyü | AK Parti | %47,4 | %20,0 | %96,5 | 142 |
| Çardak-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %44,4 | %24,1 | %92,7 | 286 |
| Çardak-Fatih Mahallesi | AK Parti | %55,7 | %28,3 | %90,4 | 375 |
| Çardak-Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %39,9 | %39,6 | %86,9 | 868 |
| Değirmendere-Akpınar Mahallesi | AK Parti | %47,2 | %20,5 | %94,8 | 461 |
| Değirmendere-Cumhuriyet Mahallesi | BBP | %36,8 | %2,4 | %96,8 | 216 |
| Değirmendere-Fatih Mahallesi | BBP | %13,6 | %0,0 | %96,4 | 275 |
| Değirmendere-Güller Mahallesi | BBP | %41,4 | %4,0 | %96,4 | 417 |
| Değirmendere-Yavuz Mahallesi | AK Parti | %41,6 | %8,6 | %95,1 | 224 |
| Doğankonak Köyü | MHP | %32,1 | %36,9 | %94,6 | 92 |
| Elmalı Köyü | AK Parti | %74,4 | %18,6 | %89,6 | 48 |
| Ericek-Berit Mahallesi | BBP | %30,8 | %26,5 | %93,6 | 469 |
| Ericek-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %47,2 | %32,4 | %93,1 | 844 |
| Ericek-Kurtuluş Mahallesi | BBP | %22,0 | %19,5 | %93,6 | 915 |
| Esenköy | BBP | %41,9 | %3,2 | %97,1 | 826 |
| Fındık Köyü | AK Parti | %34,8 | %20,4 | %85,4 | 239 |
| Fındıklıkoyak Köyü | AK Parti | %35,5 | %32,5 | %89,3 | 421 |
| Gölpınar Köyü | AK Parti | %72,3 | %12,0 | %93,5 | 92 |
| Göynük Köyü | CHP | %3,4 | %5,1 | %70,7 | 92 |
| Gücüksu Köyü | AK Parti | %41,4 | %28,6 | %82,4 | 176 |
| Hacıkodal Köyü | AK Parti | %58,6 | %26,9 | %89,3 | 422 |
| Hacımirza Köyü | AK Parti | %44,1 | %18,4 | %89,4 | 282 |
| Hacıömer Köyü | AK Parti | %44,2 | %20,1 | %80,3 | 193 |
| Harbiye Mahallesi | AK Parti | %37,6 | %23,8 | %84,3 | 1.920 |
| Huğtaş Köyü | CHP | %35,6 | %8,0 | %82,9 | 105 |
| Kale Köyü | AK Parti | %43,0 | %36,0 | %67,6 | 170 |
| Kaleboynu Köyü | AK Parti | %58,6 | %22,7 | %91,7 | 434 |
| Kamışcık Köyü | AK Parti | %67,4 | %5,3 | %89,2 | 212 |
| Kanlıkavak-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %48,2 | %43,7 | %96,5 | 397 |
| Kanlıkavak-Fatih Mahallesi | AK Parti | %51,3 | %36,8 | %95,7 | 670 |
| Kanlıkavak-Yavuz Sultan Selim Mahallesi | AK Parti | %44,6 | %42,3 | %95,8 | 737 |
| Karaahmet Köyü | AK Parti | %69,6 | %10,7 | %66,7 | 84 |
| Karaömer Köyü | AK Parti | %40,5 | %30,2 | %88,0 | 342 |
| Karatut Köyü | AK Parti | %73,3 | %6,8 | %83,4 | 1.038 |
| Kavşut Köyü | AK Parti | %54,1 | %34,5 | %77,5 | 568 |
| Kayabaşı Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %22,1 | %87,2 | 1.538 |
| Kazandere Köyü | AK Parti | %44,8 | %8,0 | %92,4 | 408 |
| Keklikoluk Köyü | CHP | %1,5 | %4,5 | %59,8 | 112 |
| Kemalpaşa Köyü | AK Parti | %56,7 | %24,0 | %94,6 | 111 |
| Kınıkkoz Köyü | AK Parti | %71,4 | %13,9 | %86,3 | 342 |
| Kızılöz Köyü | AK Parti | %54,1 | %32,9 | %90,4 | 177 |
| Kireç Köyü | AK Parti | %51,4 | %40,0 | %54,7 | 64 |
| Korkmaz Köyü | AK Parti | %47,0 | %17,0 | %86,8 | 394 |
| Kömür Köyü | AK Parti | %49,2 | %27,4 | %91,6 | 296 |
| Köprübaşı Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %20,8 | %86,9 | 909 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %33,5 | %25,4 | %86,7 | 1.417 |
| Küçükçamurlu Köyü | AK Parti | %56,9 | %23,4 | %72,3 | 321 |
| Mahmutbey Köyü | AK Parti | %36,8 | %23,5 | %85,0 | 80 |
| Mehmetbey Köyü | AK Parti | %46,7 | %20,4 | %87,5 | 160 |
| Mürsel Köyü | AK Parti | %63,0 | %23,6 | %76,6 | 167 |
| Ortatepe Köyü | AK Parti | %41,7 | %36,5 | %77,7 | 148 |
| Payamburnu Köyü | AK Parti | %85,0 | %8,8 | %87,0 | 92 |
| Pınarbaşı Mahallesi | AK Parti | %30,1 | %24,7 | %84,8 | 1.172 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %41,5 | %17,1 | %61,0 | 77 |
| Sırmalı Köyü | CHP | %5,9 | %2,9 | %83,3 | 42 |
| Soğukpınar Köyü | AK Parti | %80,5 | %8,5 | %85,4 | 96 |
| Tahirbey Köyü | AK Parti | %56,8 | %12,3 | %94,4 | 90 |
| Taşoluk-Mevlana Mahallesi | MHP | %33,6 | %37,5 | %94,6 | 496 |
| Taşoluk-Yeni Mahallesi | AK Parti | %37,7 | %34,0 | %92,4 | 119 |
| Taşoluk-Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %36,1 | %89,3 | 384 |
| Temürağa Köyü | AK Parti | %45,7 | %7,4 | %88,0 | 192 |
| Tepebaşı Mahallesi | AK Parti | %41,0 | %17,0 | %89,0 | 652 |
| Tombak Köyü | AK Parti | %59,3 | %8,4 | %84,9 | 1.341 |
| Yağmurlu Köyü | AK Parti | %54,1 | %20,7 | %81,9 | 138 |
| Yantepe Köyü | AK Parti | %41,5 | %9,3 | %87,1 | 140 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %38,8 | %22,2 | %89,4 | 1.616 |
| Yeniyapan Köyü | AK Parti | %45,0 | %9,4 | %94,9 | 390 |
| Yeşilköy | MHP | %8,2 | %41,2 | %86,9 | 122 |
| Yiricek Köyü | AK Parti | %36,3 | %19,6 | %88,0 | 208 |
| Yoğunoluk Köyü | CHP | %0,0 | %0,0 | %96,4 | 28 |
İlgili sonuçlar