Keskin 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Keskin sonuçlarında AK Parti %39,7 ile birinci, MHP %22,9 ile ikinci; fark 16,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 1,3 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,3 (+17,4 puan). 66 mahalle ve köy arasından 43'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kasımağa Köyü (%95,1); MHP en güçlü Kaçakköy (%78,5). Katılım %87,5 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Keskin 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Keskin, Kırıkkale, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Keskin | Kırıkkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.177 | %39,7 | %35,3 | %38,4 | +1,3 |
| MHP | 2.977 | %22,9 | %22,3 | %16,0 | +6,9 |
| DP | 2.769 | %21,3 | %16,7 | %3,8 | +17,4 |
| CHP | 1.128 | %8,7 | %9,8 | %23,1 | −14,4 |
| Saadet | 293 | %2,2 | %7,8 | %5,2 | −3,0 |
| DSP | 230 | %1,8 | %2,2 | %2,9 | −1,1 |
| BBP | 194 | %1,5 | %3,7 | %2,4 | −0,9 |
| Anavatan | 152 | %1,2 | %1,0 | %0,8 | +0,4 |
| TKP | 31 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| Millet | 31 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 27 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| İp | 18 | %0,1 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
Keskin seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 91 | 15.233 | 13.329 | %87,5 | 13.027 | 302 |
Keskin mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altuntaş Mahallesi | AK Parti | %34,0 | %21,2 | %84,2 | 2.290 |
| Armutlu Köyü | AK Parti | %65,4 | %16,8 | %53,2 | 203 |
| Aşağışeyh Köyü | DP | %18,4 | %10,5 | %92,7 | 41 |
| Barak Köyü | MHP | %8,8 | %56,1 | %77,0 | 74 |
| Barakobası Köyü | AK Parti | %56,5 | %28,6 | %92,4 | 184 |
| Beşler Köyü | AK Parti | %46,4 | %7,1 | %76,6 | 111 |
| Bozkurt Mahallesi | AK Parti | %39,7 | %17,6 | %87,3 | 1.142 |
| Büyükceceli Köyü | AK Parti | %40,3 | %38,0 | %97,1 | 275 |
| Cabatobası Köyü | MHP | %25,3 | %41,8 | %94,9 | 254 |
| Cankurtaran Köyü | MHP | %30,3 | %45,1 | %94,9 | 137 |
| Cebrailli Köyü | DSP | %20,0 | %16,0 | %77,5 | 102 |
| Ceritkale Köyü | MHP | %18,6 | %73,2 | %82,4 | 222 |
| Ceritmüminli Köyü | AK Parti | %58,3 | %21,3 | %88,5 | 401 |
| Ceritobası Köyü | AK Parti | %42,9 | %22,9 | %72,9 | 48 |
| Cinali Köyü | AK Parti | %54,3 | %17,1 | %78,3 | 46 |
| Çalış Köyü | MHP | %23,5 | %45,5 | %97,6 | 294 |
| Çamurabatmaz Köyü | AK Parti | %89,8 | %6,1 | %81,7 | 60 |
| Çipideresi Köyü | AK Parti | %62,7 | %12,7 | %96,7 | 122 |
| Dağsolaklısı Köyü | AK Parti | %45,2 | %21,4 | %94,0 | 50 |
| Danacıobası Köyü | AK Parti | %62,9 | %23,7 | %67,3 | 147 |
| Efendiköy | AK Parti | %42,6 | %19,8 | %94,4 | 108 |
| Eminefendi Köyü | AK Parti | %30,0 | %30,0 | %79,5 | 39 |
| Eroğlu Köyü | AK Parti | %37,9 | %17,2 | %100,0 | 30 |
| Esatmüminli Köyü | AK Parti | %60,4 | %33,3 | %94,2 | 52 |
| Eskialibudak Köyü | AK Parti | %74,7 | %13,3 | %83,0 | 94 |
| Gazibeyli Köyü | AK Parti | %41,6 | %25,8 | %89,3 | 103 |
| Göçbeyli Köyü | AK Parti | %33,3 | %22,2 | %74,0 | 73 |
| Göktaş Köyü | DSP | %27,3 | %27,3 | %100,0 | 33 |
| Gülkonak Köyü | MHP | %30,1 | %53,1 | %93,5 | 124 |
| Gündoğdu Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %8,3 | %89,5 | 992 |
| Hacıaliobası Köyü | AK Parti | %43,2 | %38,6 | %97,9 | 48 |
| Hacıömersolaklısı Köyü | AK Parti | %45,7 | %11,7 | %78,5 | 288 |
| Haydardede Köyü | CHP | %25,8 | %18,9 | %95,0 | 202 |
| İnziloğlu Köyü | AK Parti | %31,5 | %30,1 | %91,8 | 158 |
| Kaçakköy | MHP | %17,7 | %78,5 | %79,8 | 99 |
| Karafakılı Köyü | MHP | %35,6 | %57,6 | %75,6 | 78 |
| Kasımağa Köyü | AK Parti | %95,1 | %0,0 | %83,7 | 49 |
| Kavlak Köyü | AK Parti | %86,7 | %4,4 | %86,5 | 52 |
| Kavurgalı Köyü | DP | %31,8 | %3,4 | %58,2 | 158 |
| Kayalaksolaklısı Köyü | MHP | %19,2 | %50,0 | %100,0 | 79 |
| Kevenli Köyü | AK Parti | %73,3 | %6,7 | %88,2 | 17 |
| Konur-Bahçelievler Mahallesi | MHP | %43,4 | %47,3 | %97,0 | 135 |
| Konur-Güzelyaka Mahallesi | AK Parti | %62,7 | %31,7 | %93,8 | 177 |
| Konur-Karşıyaka Mahallesi | MHP | %39,8 | %52,6 | %91,9 | 197 |
| Konur-Yeşiltaş Mahallesi | AK Parti | %54,2 | %41,0 | %93,2 | 296 |
| Konurhacıobası Köyü | AK Parti | %55,7 | %26,9 | %61,3 | 279 |
| Köprüköy-Fatih Mahallesi | AK Parti | %44,5 | %14,4 | %93,5 | 385 |
| Köprüköy-Karşıyaka Mahallesi | CHP | %26,7 | %22,9 | %93,4 | 258 |
| Köprüköy-Yeni Mahallesi | AK Parti | %35,9 | %28,1 | %93,0 | 142 |
| Kurşunkaya Köyü | AK Parti | %34,7 | %24,7 | %94,7 | 207 |
| Kuzugüdenli Köyü | AK Parti | %65,2 | %8,7 | %104,5 | 22 |
| Maden Mahallesi | DP | %37,8 | %13,0 | %91,5 | 589 |
| Müsellim Köyü | AK Parti | %37,8 | %24,3 | %86,9 | 175 |
| Olunlu Köyü | MHP | %9,5 | %47,6 | %100,0 | 21 |
| Ortasöken Köyü | AK Parti | %54,3 | %28,6 | %94,6 | 37 |
| Polatyurdu Köyü | MHP | %43,5 | %45,2 | %98,4 | 63 |
| Seyifli Köyü | AK Parti | %43,6 | %15,8 | %95,6 | 113 |
| Takazlı Köyü | AK Parti | %63,8 | %14,0 | %97,6 | 247 |
| Turhanlı Köyü | MHP | %30,7 | %64,8 | %96,7 | 92 |
| Üçevler Köyü | AK Parti | %40,0 | %33,3 | %107,1 | 14 |
| Üçkuyu Köyü | AK Parti | %36,7 | %33,3 | %96,9 | 32 |
| Yeni Mahallesi | DP | %27,8 | %13,7 | %90,8 | 1.043 |
| Yenialibudak Köyü | AK Parti | %36,6 | %12,2 | %101,2 | 84 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %13,0 | %85,6 | 1.377 |
| Yeniyapan Köyü | CHP | %28,6 | %17,9 | %85,7 | 98 |
| Yoncalı Köyü | AK Parti | %40,0 | %23,3 | %85,9 | 71 |
İlgili sonuçlar