Yahşihan 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Yahşihan sonuçlarında MHP %40,2 ile birinci, AK Parti %38,0 ile ikinci; fark 2,2 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%16,0) 24,3 puan üstünde. 21 mahalle ve köy arasından 11'inde MHP önde. MHP en güçlü Kılıçlar-Şehit Türker Mahallesi (%59,1); AK Parti en güçlü Keçili Köyü (%73,8). Katılım %80,1 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yahşihan 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Yahşihan, Kırıkkale, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yahşihan | Kırıkkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 2.971 | %40,2 | %22,3 | %16,0 | +24,3 |
| AK Parti | 2.807 | %38,0 | %35,3 | %38,4 | −0,4 |
| CHP | 626 | %8,5 | %9,8 | %23,1 | −14,6 |
| BBP | 260 | %3,5 | %3,7 | %2,4 | +1,2 |
| DP | 244 | %3,3 | %16,7 | %3,8 | −0,5 |
| DSP | 192 | %2,6 | %2,2 | %2,9 | −0,3 |
| Saadet | 178 | %2,4 | %7,8 | %5,2 | −2,8 |
| Anavatan | 40 | %0,5 | %1,0 | %0,8 | −0,2 |
| Millet | 19 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| BTP | 18 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| TKP | 17 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| İp | 12 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
Yahşihan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 38 | 9.456 | 7.578 | %80,1 | 7.384 | 194 |
Yahşihan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alaaddin Mahallesi | MHP | %45,5 | %33,7 | %91,4 | 581 |
| Bedesten Köyü | AK Parti | %7,6 | %62,0 | %98,8 | 84 |
| Doğanlık Mahallesi | MHP | %51,4 | %31,0 | %89,5 | 372 |
| Emirler Mahallesi | MHP | %45,4 | %39,6 | %93,8 | 503 |
| Erenler Mahallesi | MHP | %47,2 | %35,3 | %89,3 | 782 |
| Hacıbalı Köyü | AK Parti | %20,7 | %39,3 | %96,0 | 151 |
| Hisarköy | AK Parti | %30,6 | %50,8 | %100,0 | 196 |
| Irmak-Battalgazi Mahallesi | AK Parti | %24,3 | %39,4 | %87,8 | 255 |
| Irmak-Boğaziçi Mahallesi | MHP | %44,3 | %16,4 | %86,4 | 258 |
| Irmak-Fatih Mahallesi | AK Parti | %27,1 | %28,4 | %91,1 | 259 |
| Irmak-Seyrantepe Mahallesi | MHP | %39,5 | %27,6 | %94,1 | 321 |
| Irmak-Yeşilöz Mahallesi | AK Parti | %20,9 | %39,1 | %76,7 | 292 |
| Kadıoğlu Mahallesi | MHP | %49,4 | %37,9 | %87,9 | 561 |
| Keçili Köyü | AK Parti | %8,3 | %73,8 | %85,3 | 170 |
| Kılıçlar-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %42,8 | %44,8 | %94,3 | 314 |
| Kılıçlar-Enver Paşa Mahallesi | MHP | %45,2 | %33,9 | %99,2 | 118 |
| Kılıçlar-Seyitali Mahallesi | MHP | %53,1 | %16,3 | %98,0 | 50 |
| Kılıçlar-Şehit Türker Mahallesi | MHP | %59,1 | %23,6 | %91,3 | 127 |
| Mahmutlar Köyü | AK Parti | %9,2 | %67,3 | %96,0 | 227 |
| Yenişehir Mahallesi | MHP | %46,5 | %34,2 | %59,2 | 2.707 |
| Yeşil Vadi Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %45,2 | %77,6 | 1.128 |
İlgili sonuçlar